Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2007 o 11:49, Full Wypas napisał:

No więc chcę sobie kupić nową kartę graficzną w przedziale cenowym 500- 620 złoty. Myślałem
o Radeonie X1950 Pro. Link do karty http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_X1900_/_X1950_rodzina_/Radeon_X1950_Pro/Rad
eon_X1950_Pro_Sapphire_512MB_TVHD_/_2xDVI_Bulk_11095_03_10R_/pelny,id,38641/
Porównywałem testy i w CDA ( numer 139) jak i na http://www.gph.benchmark.pl/ i Radeon osiąga
większe wyniki. Do tego ma jeszcze 512 MB (w tych testach akurat 256 MB więc zakładam, że ten
w linku będzie miał lepszą wydajność), co jest bardzo kuszące.
A może znacie jakieś lepsze karty w tym przedziale cenowym? Możecie mi doradzić? Proszę o profesjonalne
odpowiedzi a nie w stylu "geforce bo lubie".


Polecam! Karta jest dużo wydajniejsza od 8600GT/GTS. Fakt, że nie obsługuje DX 10 nie ma znaczenia jeszcze przez najbliższy rok lub nawet 1,5. Ale nie warto wersji 512MB. Jej wydajność jest tylko o jakieś 5% większa niż 256MB. Ale nie kupuj na komputroniku! Taki sklep www.gral.pl jest sporo tańszy - w tej cenie masz chyba nawet szanse na 7950GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 11:53, smaller7 napisał:

Poczekaj troche z kupnem karty graficznej juz niedluga bedzie wielka obnizka cenowa sprzetu
komputerowego wiec bedziesz mogl kupic za 700 zł karte GeForce 8800 Ultra a ona jest super
i zgodna z directx 10 i Windows Vista.


8800 ULTRA za 700zł!? Stanieje o 2000 zł! Nie wierzę.
Chyba chodziło ci o 8800GTS 320MB. Bo karty nie tanieją o 2000 zł w przeciągu kilku miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 11:53, smaller7 napisał:

Poczekaj troche z kupnem karty graficznej juz niedluga bedzie wielka obnizka cenowa sprzetu
komputerowego wiec bedziesz mogl kupic za 700 zł karte GeForce 8800 Ultra a ona jest super
i zgodna z directx 10 i Windows Vista.


Jaka obniżka, pierwsze słyszę, nic na taką obniżkę nie wskazuje. Ultra za rok to będzie kosztować na pewno ponad 1000zł, ale wtedy nie będzie jej się opłacało brać, bo będą się liczyć karty z lepszą wydajnością w DX10. Teraz seria GF8 to taka reklamówka, w DX10 nic dobrego nie robi. Zresztą ile to tych gier czystko pod 10 będzie? 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są już jakieś oficjalne testy Radeonów HD2400 i HD2600XT? Bo widziałem jeden, ale zrobiony lekko powiedziane naprędce (3 gry), z którego wynikało, że HD2600XT jest 2x słabszy od 8500GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2007 o 11:53, smaller7 napisał:

Poczekaj troche z kupnem karty graficznej juz niedluga bedzie wielka obnizka cenowa sprzetu
komputerowego wiec bedziesz mogl kupic za 700 zł karte GeForce 8800 Ultra a ona jest super
i zgodna z directx 10 i Windows Vista.

Niedługo tzn kiedy? Zależy mi, by do końca wakacji kupić nową kartę. A co do DX 10 to wątpię, czy kupię niedługo Vistę. Wolę XP. I jeśli już miałbym kupować pod DX 10 to wybrałbym GeForce 8800 GTS 320 MB (wydaje mi się, że o tą kartę Ci chodziło, bo nie wierzę o spadek 2000 złotych ;)), gdyż narazie jest najoptymalniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam, Nie wiem jakie "zyski" daje łaczenie kart graficznych poprzez SLI?? Jestem zupełnie zielony w tej kwestii i wiem tylko tyle ze z jednoego PCI-E 16x robimy dwa 8X i 8X. Czy to znaczy ze dwie karty pracowałyby z połową wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To zależy też od slotów PCI-E na płycie głównej. Wysokie modele płyt posiadają sloty 16x + 16x, więc pełne SLI. Jeśli masz na płycie PCI-E 16x + 8x to faktycznie wydajność będzie niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 19:12, karczmiarz napisał:

Czesc wam, Nie wiem jakie "zyski" daje łaczenie kart graficznych poprzez SLI?? Jestem
zupełnie zielony w tej kwestii i wiem tylko tyle ze z jednoego PCI-E 16x robimy dwa 8X i 8X.
Czy to znaczy ze dwie karty pracowałyby z połową wydajności?


Nie. W praktyce nie ma żadnej różnicy między x8, czy x16. Prawdopodobnie nawet x4 nie zmniejszyłoby wydajności. A to dlatego, że to x4,x8,x16 to przepustowość, czyli ile MB/s mogą teoretycznie przepuścić. A karty jeszcze nie osiągnęły nawet transferu x8.
A co samego SLI
zalety:
wydajność wzrasta o ok. 80%
wady:
- konieczność posiadania mocniejszego zasilacza
- często jedna mocna karta okazuje się wydajniejsza od 2 słabszych.
Ale jeżeli dajemy 2x8800GTS 320MB, to daje nam to wydajność większą nawet od 8800 Ultra przy niższej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 19:17, mrosi napisał:

To zależy też od slotów PCI-E na płycie głównej. Wysokie modele płyt posiadają sloty 16x +
16x, więc pełne SLI. Jeśli masz na płycie PCI-E 16x + 8x to faktycznie wydajność będzie niższa.


Nie mogę się zgodzić. Przypominam, że to x8, czy x16 to tylko przepustowość, która i tak nie jest w pełni wykorzystywana. Dlatego też PCI-Express początkowo uważano za bajer bez znaczenia. I tak naprawdę nadal tak jest - przepustowość tego złącza w praktyce nic nie daje. Chodziło tylko o zbicie majątku na rynku płyt głównych i kart graficznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 17:44, ziptofaf napisał:

Mam pytanie. Czy są już jakieś oficjalne testy Radeonów HD2400 i HD2600XT? Bo widziałem jeden,
ale zrobiony lekko powiedziane naprędce (3 gry), z którego wynikało, że HD2600XT jest 2x słabszy
od 8500GT...


Nie ma chyba oficjalnych testów. Są jakieś na pclab.pl ale nie konkretnych firmowych modeli. Z testów ogólnie wynika, że te karty są do kitu. Dopiero jak zobaczę test kart His czy Sapphire to będzie można ocenić dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Być może masz rację. Nie będę się sprzeczał, natomiast z tego co wiem nie opłaca się zakładać SLI. Dwie karty 7600GT (za ok. 1000PLN razem) mają wydajność zbliżoną do jednej karty 7900GT za 800-900PLN. Więc raczej gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 19:20, ziptofaf napisał:

> To zależy też od slotów PCI-E na płycie głównej. Wysokie modele płyt posiadają sloty 16x
+
> 16x, więc pełne SLI. Jeśli masz na płycie PCI-E 16x + 8x to faktycznie wydajność będzie
niższa.

Nie mogę się zgodzić. Przypominam, że to x8, czy x16 to tylko przepustowość, która i tak nie
jest w pełni wykorzystywana. Dlatego też PCI-Express początkowo uważano za bajer bez znaczenia.
I tak naprawdę nadal tak jest - przepustowość tego złącza w praktyce nic nie daje. Chodziło
tylko o zbicie majątku na rynku płyt głównych i kart graficznych...


Dziękuję za szybko i konstruktywną odpowiedz :).

Dokładnie to miałem na myśli sytuację posiadacza płyty z SLI (uposledzonym SLI). Czy jedno PCI-E 16x
lub PCI-E 8X i 8X.

Jesli uzywa on powiedzmy GF8500... i za pewnien czas bedzie zmuszony kupic powiedzmy GF8800. To wiekszą wydajność otrzyma przy 16X GF8800 czy 8X GF880 i 8X 8500??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że w SLI łączyć można takie same modele kart, więc np. 8800 z 8800 a nie 8800 z 8600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:18, mrosi napisał:

/.../

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że w SLI łączyć można takie same modele kart, więc np.
8800 z 8800 a nie 8800 z 8600.


da sie tylko laczyc takie gafiki jak wymieniles oczywisci reszte 6600gt 6600 7600 itd . W planach NVIDIA ma zamiar zrobic cos takiego zeby laczyc 2 rozne karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:13, Aragoth napisał:

Mam pytanie, jaką kartę graficzną do max 1000 zł byście polecali??

8800GTS 320MB jest idealnym wyborem w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 15:45, ziptofaf napisał:

> Poczekaj troche z kupnem karty graficznej juz niedluga bedzie wielka obnizka cenowa sprzetu

> komputerowego wiec bedziesz mogl kupic za 700 zł karte GeForce 8800 Ultra a ona jest super

> i zgodna z directx 10 i Windows Vista.

8800 ULTRA za 700zł!? Stanieje o 2000 zł! Nie wierzę.
Chyba chodziło ci o 8800GTS 320MB. Bo karty nie tanieją o 2000 zł w przeciągu kilku miesięcy...

Sory pomylilem sie wlasnie chodzilo mi o GTS ona tez jest dobra i wiekszasc gierek na nia wejdzie jak sie nie ma kasy to ta kupic najlepiej jest nawet tania jak na nowa karte i wydajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś czytałem że z amd/ati odszedł główny dyrektor by ati (wiceprezes nowego amd/ati ) trochę to źle wygląda.... mam nadzieję że nie jest to spowodowane słabą kondycją tej firmy bo monopol intela i nvidii mnie przeraża .... zero konkurencji i odjechane ceny ...zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:13, Aragoth napisał:

Mam pytanie, jaką kartę graficzną do max 1000 zł byście polecali??


Palit albo Colorful Geforce 8800 320 mb za 890 zł albo GF 8800 640mb 1050 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jaką opinię macie o karcie Sapphire Radeon X1950PRO 256/256. Mam taką (wygrana w konkursie) ale chciałbym poznac wasze opinie o niej. I czy jestem w błędzie twierdząc ze jest ona na poziomie 7900GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować