Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2008 o 10:32, Pawlo09 napisał:

Czyli pod PCIE.

Podaj resztę kompa?


Reszta kompa

Z dxdiag

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2 (2600.xpsp_sp2_gdr.070227-2254)

Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz

Memory: 1024MB RAM

DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)

Card name: RADEON X800 Series

splay Memory: 256.0 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor: Monitor Plug and Play


jeszcze coś potrzebne ??? Jak mówiłem poszukuje karty od 500 do 1000 złotych takiej żeby gry jak mass effect czy assasin creed działały na niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:38, ryciu6 napisał:

jeszcze coś potrzebne ??? Jak mówiłem poszukuje karty od 500 do 1000 złotych takiej żeby
gry jak mass effect czy assasin creed działały na niej


Przy zakupie nowej karty musisz odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie. Czy oprócz grafiki będziesz wymieniał resztę sprzętu? (procesor + dodatkowy ram) Bo przy obecnej konfiguracji kupno karty za 500-1000 złotych mija się z celem. Przy procku jaki posiadasz, możliwe, że nie wykorzysta nawet 50% swojej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybor jest tylko jeden. ATI HD4850 kosztuje 500zl ale poczekaj na wersje z poprawionym chlodzeniem. Rodzicom powiedz ze wiecej kosztuje i dokup sobie jeszcze z 1GB ramu albo 2GB i ewentualnie dysk wiekszy albo zmien procesor na mocnniejszego X2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:42, milten6 napisał:

> jeszcze coś potrzebne ??? Jak mówiłem poszukuje karty od 500 do 1000 złotych takiej
żeby
> gry jak mass effect czy assasin creed działały na niej

Przy zakupie nowej karty musisz odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie. Czy oprócz
grafiki będziesz wymieniał resztę sprzętu? (procesor + dodatkowy ram) Bo przy obecnej
konfiguracji kupno karty za 500-1000 złotych mija się z celem. Przy procku jaki posiadasz,
możliwe, że nie wykorzysta nawet 50% swojej mocy.



Znaczy dodatkowy ram mam zamiar kupić co do procesora to zostanę przy tym jaki mam na razie

Chciałbym tylko pograć w gry takie jak mass effect czy assasin creed

Są tańsze karty na których by mi poszły te gry ???

Bo niestety moja nie ma pixel shadera 3.0 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:44, MLODY2K6 napisał:

Wybor jest tylko jeden. ATI HD4850 kosztuje 500zl ale poczekaj na wersje z poprawionym
chlodzeniem. Rodzicom powiedz ze wiecej kosztuje i dokup sobie jeszcze z 1GB ramu


Nie ładnie, kolegów kłamać uczysz ?
Co do tematu, to faktycznie procek może troche boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:44, MLODY2K6 napisał:

Wybor jest tylko jeden. ATI HD4850 kosztuje 500zl ale poczekaj na wersje z poprawionym
chlodzeniem. Rodzicom powiedz ze wiecej kosztuje i dokup sobie jeszcze z 1GB ramu albo
2GB i ewentualnie dysk wiekszy albo zmien procesor na mocnniejszego X2



Przy procesorze to niestety zostanę ;/ ale ram dokupić mogę

Ta karta ATI HD4850 to napewno dobry wybór ??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:55, Pawlo09 napisał:

Tu masz testy sprawdź.
http://pclab.pl/art32994.html



W tych testach i tak za bardzo nie wiem o co chodzi xD Ale rozumiem że na niej będą działać te nowsze gry ;]
i jest dużo lepsza od mojej starej karty ati radeon x800. Ta karta ma 256 pamięci ???. I gdzie to cudo najlepiej zamówić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:04, Graszczur napisał:

Czy to możliwe, żeby moja karta (Radeon 9600Pro 128 MB) osiągała LEPSZĄ wydajność na
STARYCH sterownikach?

Tak, jest taka możliwość. Gdzieś nawet czytałem artykuł pare lat temu, gdzie przedstawiono jakie sterowiniki pasują do jakich rodzin kart graficznych. To jest tak, że support jako taki do starszych kart graficznych nie jest rozwijany. Producenci skupijają się na swoich flagowych produktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 10:55, Pawlo09 napisał:

Tu masz testy sprawdź.
http://pclab.pl/art32994.html



W tych testach i tak za bardzo nie wiem o co chodzi xD Ale rozumiem że na niej będą działać te nowsze gry ;]
i jest dużo lepsza od mojej starej karty ati radeon x800. Ta karta ma 256 pamięci ???. I gdzie to cudo najlepiej zamówić ???

Ps. Czemu w takich testach jaki tu jest

http://www.gph.benchmark.pl/

albo w zestawieniu jakie tu jest

http://www.benchmark.pl/zestawienie_GPU/zestawienie_GPU.html

Nie ma tej karty

ATI HD4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:29, ryciu6 napisał:

Ps. Czemu w takich testach jaki tu jest

/ciach/

Ponieważ jeszcze nie zaktualizowali strony. Poza tym na tej stronie jest sporo błędnych informacji.
Karta HD 4850 ma 512 MB pamięci, szynę 256 bit i obsługuje najnowsze shadery czyli 4.1 (DX10.1) oraz OpenGL 2.0 (a nie 2.1 chociaż nie ma to znaczenia). W zupełności wystarczy do grania w najnowsze gry z maksymalnymi detalami, wygładzaniem krawędzi i innymi bajerami. Jedynie takie niedoróbki jak Crysis mogą nie działać płynnie. Ale gry które wymieniasz raczej na 100% będą śmigać, Assassin''s Creed na pewno, nie wiem jak Mass Effect bo nie wyszedł jeszcze ale stawiam 99% że też będzie hulać. :) Możesz zamawiać z allegro jak znajdziesz tani, z apollo.pl z esc.pl z gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam takie małe mam pytanko bo nie jestem pewien. nVidia wydała nową aktualizację do swoich kart a gdy kumpel zainstalował te nowe stery to coś mu się z kompem zaczęło dziać.. że jakieś wadliwe te sterowniki albo coś czy ktoś tutaj z obecnych miał podobne problemy czy żadnych. ??

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:25, Skwarek pl napisał:

> Czy to możliwe, żeby moja karta (Radeon 9600Pro 128 MB) osiągała LEPSZĄ wydajność
na
> STARYCH sterownikach?
Tak, jest taka możliwość. Gdzieś nawet czytałem artykuł pare lat temu, gdzie przedstawiono
jakie sterowiniki pasują do jakich rodzin kart graficznych.

Masz jeszcze namiary na ten artykuł?

Dnia 07.07.2008 o 11:25, Skwarek pl napisał:

To jest tak, że support jako
taki do starszych kart graficznych nie jest rozwijany. Producenci skupijają się na swoich
flagowych produktach.

Bo kiedyś (właśnie podejrzewam, że wtedy miałem jeszcze stare stery) demko CoD4 (dla przykładu) śmigało mi bez problemu w 800x600, a teraz (nowe stery) wydajność oscyluje w granicach 1-2 fps... Najbardziej absurdalne jest to, że nawet naprawdę stare gry zdarzają mi się zacinać (płakałem ze śmiechu, obserwując pokaz slajdów w Kung Fu Modzie do pierwszego Maxa Payne''a...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2008 o 11:42, Galadin napisał:

> Ps. Czemu w takich testach jaki tu jest
/ciach/

Ponieważ jeszcze nie zaktualizowali strony. Poza tym na tej stronie jest sporo błędnych
informacji.
Karta HD 4850 ma 512 MB pamięci, szynę 256 bit i obsługuje najnowsze shadery czyli 4.1
(DX10.1) oraz OpenGL 2.0 (a nie 2.1 chociaż nie ma to znaczenia). W zupełności wystarczy
do grania w najnowsze gry z maksymalnymi detalami, wygładzaniem krawędzi i innymi bajerami.
Jedynie takie niedoróbki jak Crysis mogą nie działać płynnie. Ale gry które wymieniasz
raczej na 100% będą śmigać, Assassin''s Creed na pewno, nie wiem jak Mass Effect bo nie
wyszedł jeszcze ale stawiam 99% że też będzie hulać. :) Możesz zamawiać z allegro jak
znajdziesz tani, z apollo.pl z esc.pl z gral.pl



Ok big thx wszystkim za pomoc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wersję 175.19 z 23.06.2008? Z tego co widzę te są najnowsze. Instalowałem je przedwczoraj i na moim GF 7900GS nie zauważyłem żadnych problemów. Może Twój kolega nie odinstalował starych/źle je zainstalował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować