Zaloguj się, aby obserwować  
geralt_z_rivii7

Team Fortress 2 - temat ogólny [m]

6690 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2010 o 21:48, Madoc napisał:

Mam wrażenie, że mało ludzi używa Scottich Resistance''a. Szczerze, mówiąc, mimo wszystkich
zalet Resistance''a wolę jednak podstawowe sticki, choćby z powodu ich wysadzania bez
patrzenia. Dużo killi mi wpadło, gdy detonowałem sticki umieszczone na punktach kontrolnych,
gdy tylko słyszałem że są zajmowane.


NAJLEPSZY UNLOCK EVER!

można detonować przez ściany więc wysadzenie punktu to nie jest problem
najlepsze jest to, że taki demoman ze SR może świetnie zastawiać pułapki. Taki soldek myśli, że jesteś noobkiem bo zdetonowałeś mu 2 sticki przed twarzą, wybiega zza rogu i... ginie!

Jedyna wada to fakt, że teraz całkowicie zmieniła się filozofia rozgrywki i trochę trudno się przestawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 21:48, Madoc napisał:

Tym bardziej, że claymore

Eyelander, Claymore to w CoDzie :P

Dnia 04.01.2010 o 21:48, Madoc napisał:

Mam wrażenie, że mało ludzi używa Scottich Resistance''a.

Wiesz, dla mnie to jest naprawdę słaba zabawka. Bardzo ogranicza gracza, bo by zabić przeciwnika, trzeba dosłownie patrzeć na te sticki. Nawet na defie się to za bardzo nie sprawdza - wolę walnąć parę sticków na control pointa i jak widzę, że ktoś zajmuje, to wywalam. A jakbym palnął tam Resistancem - musiałbym tam być i siedzieć w miejscu kampiąc. Próbowałem tym obronić. Cała obrona sprowadzała się do tego(np. 2fort), że przy dwóch "słupkach" trzymających dach nad mostem walnąłem dwie serie sticków - to jest zaleta, że można dać trochę tu, trochę tu. Nie udało się, po wycofaniu się(i sprowokowaniu do podejścia wroga) wróg zabił mnie, bo nie skupiałem uwagi na jego atakach a to, czy mam celownik idealnie na stickach ze Scotisha.Cholernie ograniczająca gracza broń, spowalniająca go jak diabli. Dla mnie - conajwyżej może nauczyć dzieci szybkiej reakcji.

PS. Pamiętajcie, że to opinia. Po otrzymaniu każdego nowego unlocka automatycznie mi się podobał. Czuję, że jeśli chcę, by SR mi się spodobał, muszę nim dłużej pograć. Mimo wszystko nie podoba mi się ten cały patent z patrzeniem na miny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 18:20, In_The_End napisał:

Nie wiem jak wy sądzicie, ale moim zdaniem tarcza dla Demomen''a to totalne przegięcie.
Gdy użyje szarży ma 90% pewności, że kogoś zabije. Tak bardzo go wzmacnia, że walka 1v1
nie ma sensu, jeżeli nie masz scouta bądź heavy. Na szczęście nie redukuje obrażeń jakie
i oni zadają, ale walka soldier''em jest z góry przegrana jeżeli nie trafisz wszystkimi
czterema rakietami centralnie w demomena. Identycznie sprawa ma się z pyro.


pyro powinien wygrać z demo z targe i sword

Kirabaxior

Scout 50% scrat, 50% FaN imo
Heavy, osobiście nie zauważam tego spowolnienia, zresztą ciężko znaleść zastosowanie do tego, lepsza sasha, więcej dmg
więcej osób gra z medigunem bo kritz trzeba umieć i jeszcze trafić na dobrego teammate (soldier imo słaby, demo ostatnio tylko sword)
Direct hit też spadnie, trzeba celować, lepszy splash dmg, ale equalizer zostanie

Sco-Res, broń do obrony, ewentualnie bardzo powolny atak ze względu na częste wypady przeciwnika z bazy, zupełnie jej nie lubię ^^, ew do czyszczenia ich sticków, ale pipe u ciebie to mistrzostwo

W sumie patrząc na valve to co zrobili z demo to z jednej strony sprawić by przestał być camperem czy też spamerem, z 2 czynią z niego większego campera/spamera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 22:54, Aku230 napisał:

pyro powinien wygrać z demo z targe i sword

Powinien w sensie pyro powinien kontrować Eyelandera czy w sensie, że dobry pyro załatwi takiego demo? Zakładam, że to drugie, i to prawda. Ale większość pyro, zamiast pomyśleć, lecą do przodu i próbują Demomana staranować. To jest idiotyzm, dzięki tarczy demo niemalże zawsze zabije pyro grającego w ten sposób (i przy okazji go wzmocni). Dobrzy pyro potrafią uzyć Airblasta, lub co gorsza, shotguna (ew. zwykły Axtinguisher w melee i zanim Demo się zorientuje jest martwy). Albo płaczą, że nie mają szans, gdy Airblast zamienili na Backburnera, a shotguna na Flarę.

Za to jako Demo grający tym combo powiem, że Natasha z pewnością nie jest słaba. Spowolnienie bardzo boli, nie mówiąc o tym, że kompletnie wyłącza możliwość użycia szarży tak do i ataku, jak i ucieczki. Przy czym Natasha działa znacznie lepiej, gdy Heavy ma wsparcie, masowe spowolnienie połączone ze spamem nadów/rakiet jest zabójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po powrocie do gry mam dość poważny problem z lagami. Co pewien określony czas, który trwa około minuty(nie mierzyłem dokładnie) mam maksymalnego laga na około 3 sekundy. Ping w żaden sposób mi nie skacze. Próbowałem skanować system, odłączać rutera itp. ale nic to nie dało. Czy ktoś może znać przyczynę mojego problemu :|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 15:39, In_The_End napisał:

Ostatnio po powrocie do gry mam dość poważny problem z lagami. Co pewien określony czas,
który trwa około minuty(nie mierzyłem dokładnie) mam maksymalnego laga na około 3 sekundy.
Ping w żaden sposób mi nie skacze. Próbowałem skanować system, odłączać rutera itp. ale
nic to nie dało. Czy ktoś może znać przyczynę mojego problemu :|?


Sprawdź też czy nie przegrzewa ci się karta graficzna. Miałem taką sytuacje u brata w kompie gdzie dolna karta (7950gx2) osiągała w stresie nawet 100 stopni przy wylocie z radiatora. Zamonotowanie dodatkowego chłodzenia w obudowie zlikidowało ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo płaczą, że nie mają szans, gdy Airblast zamienili na

Dnia 05.01.2010 o 12:19, DragonLord napisał:

Backburnera, a shotguna na Flarę.


Ja biegam własnie z BB i flarą, z szarżą demo nie mam problemów wystraczy unik, a potem lecą kryty na plecy i demo nim zdąży się obrócić leży spalony na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 12:19, DragonLord napisał:

Cyt pierwszy...

Owszem, owszem, ale w ogóle większość osób nie patrzy na statystyki broni, tylko gra tymi nowymi - toteż cholernie często widzę rushujących z W+M1 Pyrosów z założonym Backburnerem

Dnia 05.01.2010 o 12:19, DragonLord napisał:

Cyt drugi...

Właśnie coś zauważyłem, że od czasu apdejtu Heavy głównie grają z Nataszami. I chwała im za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta broń Natasha, ona chyba nie działa, ta jej umiejętność, czyli spowalnianie przeciwnika w 100 %
Strzelam , trafiam i nic takiego nie widzę, tak samo się poruszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:50, Crew_900 napisał:

Strzelam , trafiam i nic takiego nie widzę, tak samo się poruszają

Głupoty pleciesz, spowalnia, ALE PRZY TRAFIENIU. Nie ma tak, że jak trafisz to sie wróg na 20 sekund spowalnia. Trafiasz - wróg biegnie wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:26, Kirabaxior napisał:

Owszem, Claymore to jest szkocki miecz, ale taki, który kiedyś występował. TF mało ma
z dzisiejszego świata(najwięcej widać tego w czapkach), tak więc:
http://www.teamfortress.com/demomanupdate/index.htm#item_1 ^^

Ojej, zdaję sobie z tego sprawę, ale Eyelander to tylko nazwa dla tego claymore''a. Specem od broni to ja nie jestem, ale wygląda mi to na claymore (tym bardziej, że to szkocki miecz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2010 o 19:29, Kirabaxior napisał:

Owszem, owszem, ale w ogóle większość osób nie patrzy na statystyki broni, tylko gra
tymi nowymi - toteż cholernie często widzę rushujących z W+M1 Pyrosów z założonym Backburnerem

Też chodzę tylko z backburnerem, ale nie rushuję raczej, tylko się zakradam albo zasadzam na przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przed chwilą był update TFa i jest problem - gra zaraz po wyborze klasy i naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza wywala coś takiego(patrz obrazek).
Czy ktoś ma podobny problem? Czy ktoś wie co z tym zrobić?

20100106232531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2010 o 23:25, Benqiu napisał:

Witam. Przed chwilą był update TFa i jest problem - gra zaraz po wyborze klasy i naciśnięciu
jakiegokolwiek klawisza wywala coś takiego(patrz obrazek).
Czy ktoś ma podobny problem? Czy ktoś wie co z tym zrobić?


Nieaktualne - Valve nie śpi i szybko naprawiło błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i znowu osłabili scouta ^^
ale bardziej interesujące jest osłabienie DR, na fastline to nie dało się spy ukatrupić, teraz będzie to możliwe?

achievy poprawili, tak samo boty ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 22:05, Aku230 napisał:

i znowu osłabili scouta ^^
ale bardziej interesujące jest osłabienie DR, na fastline to nie dało się spy ukatrupić,
teraz będzie to możliwe?


Rzeczywiście ściągał się dziś update ... ale nie mogę znaleźć changeloga ... może ktoś mi podać? Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

January 6, 2010 - Team Fortress 2 Update Released

Updates to Team Fortress 2 have been released. The updates will be applied automatically when your Steam client is restarted. The major changes include:

Server Browser (for TF2 and DoD:S)


Added a client-side server blacklist

Supports blacklisting of specific servers, all servers on an IP, and all servers on a class C range

Saves the server list to a file, and has an Import button to allow easy sharing (cfg\server_blacklist.txt)


Balance changes

Reduced the health penalty on The Sandman

The Force-A-Nature knockback on target now

Only applies to hits that deal more than 30 damage and are in close range

Factors in the firer''s angle of attack when determining the knockback direction

Has less of an effect on grounded targets

The Dead Ringer now

Reduces cloak to 40% when uncloaking early

Has a 35% cap on the amount of cloak it can gain from an ammo pack

Has a quieter de-cloak sound


Changes / Fixes

Fixed a performance & stability issue with AMD processors

Improved the stability of the game server -> item backend connection

Fixed a rare server crash related to dispensers

Added min/max values to viewmodel_fov convar to match the settings in the slider

Reduced the number of moons in ctf_doublecross, sadly

Demo playback now ignores sv_pure settings, allowing demos to easily contain custom content

Fixed a crash related to sv_pure and the wireframe_dx6 shader

Players can no longer shoot while stunned

Fixed a bug that caused movement speed reductions to not work on stunned players

Soldier Rage bar no longer resets when touching a resupply cabinet


Achievement fixes

Fixed the "Second Eye" Demoman achievement

Fixed a bug in the "Play Doctor" Medic achievement

Changed the requirements for the "Medals of Honor" Soldier achievement

Updated description for the "Blind Fire" Demoman achievement to better explain the requirements

Fixed an issue that affected several achievements requiring the use of the Equalizer


Community requests

Added "skip_next_map" server ConCommand to skip the next map in the map cycle

Added "Play a hit sound whenever you injure an enemy" option to the Multiplayer->Advanced options menu

Added server "tf_use_fixed_weaponspreads" convar. When set, shotgun & scattergun pellet spreads will use a non-random distribution

Added a "show_htmlpage" command to allow server operators to display custom web pages to clients


Changes to the TF Bots

In KOTH mode, Bots are now

More likely to roam around and hunt enemies if there is lots of time left

Become more likely to push for the point as time runs down, or their teammates start to capture it

Medic bots now

Opportunistically "overheal" nearby friends when they can

Prioritize healing of injured nearby friends more

Don''t focus on Heavies quite so exclusively

Don''t spam their Medigun continuously at round start

Won''t choose cover far below their heal target so much (koth_nucleus)

Fight back with their syringe-gun appropriately

Various improvements to combat behaviors

General bot improvements

They no longer stand still on the point when capturing or defending it

They choose more varied routes now

They choose better defensive spots around captured points

They fall back to another weapon when they entirely run out of ammo

They adjust their FOV when using zoomed in sniper scope

They treat in-range Sentries as the most dangerous threat

They fire their weapons is more realistic bursts

Engineers use their shotgun properly

Added a "virtual mousepad" concept to rework how bots track enemy players

They now periodically estimate the position and velocity of the enemy they are tracking, instead of "locking on"

After rotating beyond a maximum angle, they will pause for a fraction of a second to re-center their "virtual mouse"

Allows for over/undershoot "slop" in aiming. Looks more natural, and allows skilled players to dodge

Addresses the "180 spin around and fire", "Heavy bot is OP", "Sniper is OP", and "I can''t fight a Heavy bot as a Scout" issues

Tuned Sniper spot finding algorithm to generate more diverse locations, partially addressing the "Predictable Sniper camping spots" issue

Soldier bots are more careful to not fire rockets that will explode on nearby geometry and kill them

Fixed a bug where bots tried to heal from a Dispenser being carried by an Engineer

Tuned scoreboard logic to guard against malicious server operators spoofing bot pings to hide the "BOT" tag

Added more bot names as suggested by the TF community

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować