Zaloguj się, aby obserwować  
Lisun

Kolej - Temat Ogólny

151 postów w tym temacie

Są jeszcze jakieś galerie oprócz TWB, GMFK i fotokolej.pl? Na GMFK jestem, ale oczywiście peronówki dla nich to nic, na TWB czekam od kilku dni na odp. w sprawie rejestracji. Dziś postanowiłem jeszcze spróbować swoich sił na fotokolej.pl, może zaakceptują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 21:24, niemiec-pl napisał:

Są jeszcze jakieś galerie oprócz TWB, GMFK i fotokolej.pl? Na GMFK jestem, ale oczywiście peronówki
dla nich to nic, na TWB czekam od kilku dni na odp. w sprawie rejestracji. Dziś postanowiłem
jeszcze spróbować swoich sił na fotokolej.pl, może zaakceptują :)


Krakowska http://galeria.funthomas.info/. Wprawdzie głównie dotyczy krakowskiej Komunikacji Miejskiej, ale kolej też występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World Rail Photo - ale tam mało osób się udziela i występuje tzw. "kółko wzajemnej adoracji".
TWB jest najlepsza jeśli chcesz, by Twoje zdjęcia doceniono, na GMFK zaś - jeśli zaczynasz swoją przygodę z kolejfoto.
A na TWB trzeba poczekać na odpowiedź - i nie zawsze jest taka jaką byś oczekiwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WRP zniechęca mnie głównie przez to, że jest jak GMFK - tylko najlepsze zdjęcia są (d)oceniane, reszta leży - bo leży, niech będzie.
Tymczasem każdy autor chciałby wiedzieć co jeszcze poprawić w swoim warsztacie foto, na co zwracać uwagę.
Niby TWB też tego nie oferuje, ale jednak te 20 ocen złapiesz i wiesz, czy zdjęcie "porwało" ludzi czy też nie.


A, będzie MSTS 2. Microsoft oficjalnie potwierdził, w zasadzie już jakiś czas temu, ale widzę, że tu o tym nie napisałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba być zarejestrowanym :P Ja nadal czekam na odp. Zarejestrowalem sie na fotokolej, ale niestety coś mają z dodawaniem zdjęć.

Tak w ogóle to "Nebula" kiedyś wyjdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 15:25, niemiec-pl napisał:

Najpierw trzeba być zarejestrowanym :P Ja nadal czekam na odp.


Wysłałem zgłoszenie w piątek i w poniedziałek dostałem maila z loginem i hasłem, ale tylko do TWB1.

Dnia 18.01.2008 o 15:25, niemiec-pl napisał:

Tak w ogóle to "Nebula" kiedyś wyjdzie?


Od 2 lat nic nowego nie słyszałem oprócz tego, że istnieje ale jest niegrywalna z powodu wymagań, tak więc bym się nie nastawiał szczerze mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dosyć długo na forum MaSzyny, ale nie mogłem znaleźć. Jeśli istnieje, to pewnie przekazywany jest "pod stołem". Nie chce mi się konta zakładać tam, żeby zapytać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę podupadł.

Cóż, byłem wczoraj w Skarżysku-Kamiennej w celu sfotografowania ostatnich "kociołków" w ruchu pasażerskim. Ostatnio śmigał SP42-007, tak więc byłem ogromnie zaskoczony, gdy nadjechał SP42-172. Szkoda, że to ich ostatnie chwile w ruchu, za miesiąc - dwa, po skończeniu sezonu grzewczego na kolei zostaną odstawione. Być może będą dogorywać jako lokomotywy manewrowe, tak jak to jest w Czerwieńsku. Cieszę się jednak, że miałem okazję zrobić jednemu z nich zdjęcie, będzie cenną pamiątką i perełką w kolekcji zdjęć. Już wiadomo, że zamiast SP42 od przyszłej zimy jeździć będą SU42, 518 i 528, obie już przeszły na stan skarżyskiej "szopy".

Oczywiście nie pojechałem 110 kilometrów by sfotografować tylko jedną lokomotywę, od 9 rano szalałem na linii do Kielc (ruch tam zacny, co 15 minut jechał a to byk a to jamnik z bruttem) tak więc nie nudziliśmy się. Już wiadomo, że gdy zrobi się cieplej i zakwitnie trawa wrócimy tam znów. Tylko kociołków już nie uświadczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem na feriach w parowozowni w Jaworzynie Śląskiej po raz pierwszy od 11 lat. Sporo się tam pozmieniało. Zainwestowali w przewodnika, robią sporą makietę sterowaną urządzeniami z nastawni itp. Byłem tam, przejechałem 20 m drezyną (więcej się nie da ;)) podzwoniłem dzwonkiem na szczęście... przypomniały mi się stare czasy. Zapraszam na GSa, tylko dwie foty ale może dam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 23:46, Splocky napisał:

Był kto na Parowozjadzie? Mnie znowu ominęła..


Parowozjada to dopiero będzie. To "coś" w Wolsztynie nijak się do niej nie umywa. Ja mimo wszystko wolę robić zdjęcia bez wszechobecnych pożal się Boże MK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 13:06, vear napisał:

Parowozjada to dopiero będzie. To "coś" w Wolsztynie nijak się do niej nie umywa. Ja
mimo wszystko wolę robić zdjęcia bez wszechobecnych pożal się Boże MK.


Ależ Wolsztyn nie istniałby bez tych "pożal się Boże MK" - czyli w większości "szarych" ludzi. Ta impreza adresowana jest właśnie dla nich, tak jak Parowozjada w Chabówce, tak więc nie marudź o ludziach włażących w kadr (:P), bo bez nich nie miałbyś czego fotografować. Ja właśnie zmieniłem "rejestrator obrazów nieruchomych" i ciągle na szlaku jestem zamiast przed kompem siedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 19:11, Arclight napisał:

Ależ Wolsztyn nie istniałby bez tych "pożal się Boże MK" - czyli w większości "szarych"
ludzi. Ta impreza adresowana jest właśnie dla nich, tak jak Parowozjada w Chabówce, tak
więc nie marudź o ludziach włażących w kadr (:P), bo bez nich nie miałbyś czego fotografować.


Tyle, że w Chabówce bez trudu można znaleźć urodziwą miejscówkę, gdzie nikt nie będzie właził w kadr. Może i w szpalerze z innymi, ale nawet takie zdjęcie potrafi się wyróżniać. W Wolsztynie na to po prostu nie ma szans. A ja wolę zdjęcia nie zrobić, niż mieć na nim nas*ane ludźmi.
A jeszcze inna sprawa, że okolice Chabówki są moim zdaniem dużo bardziej malownicze, niż okolice Wolsztyna.

Dnia 16.05.2008 o 19:11, Arclight napisał:

Ja właśnie zmieniłem "rejestrator obrazów nieruchomych" i ciągle na szlaku jestem zamiast
przed kompem siedzieć ;)


A ja kilka miesięcy temu, od tego czasu podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno spostrzegłem, że trasę z Zielonej Góry do Warszawy wykonują często składy z nowymi EU43, które mają niesamowity dźwięk podczas ruszania, który przypomina mi austriackiego Taurusa.
Oto małe dźwiękowe przedstawienie:
EU43:
http://pl.youtube.com/watch?v=V4ntXqtyjBo&feature=related
O BB 1116 "Taurus":
http://pl.youtube.com/watch?v=J1Yy-AOQcUs&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:17, vear napisał:

Tyle, że w Chabówce bez trudu można znaleźć urodziwą miejscówkę, gdzie nikt nie będzie
właził w kadr. Może i w szpalerze z innymi, ale nawet takie zdjęcie potrafi się wyróżniać.
W Wolsztynie na to po prostu nie ma szans. A ja wolę zdjęcia nie zrobić, niż mieć na
nim nas*ane ludźmi.
A jeszcze inna sprawa, że okolice Chabówki są moim zdaniem dużo bardziej malownicze,
niż okolice Wolsztyna.


Ludzie też mogą stanowić motyw - choć faktycznie czasem się snują blisko i nawet nie patrzą czy ktoś akurat robi zdjęcie czy nie.
A w Chabówce faktycznie jest piękniej jak w Wolsztynie - choć dla mnie to bez różnicy bo i tak w oba miejsca mam daleko ;)
W Wolsztynie miałem być, ale nie udało się załatwić noclegu, a w trawie spać nie będę. Kleszcze grasują. W Chabówce prawdopodobnie też mnie zabraknie, ale jest jeszcze trochę czasu, wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 23:33, Splocky napisał:

Podobno loki 311D w PKP miały z dniem 20 maja otrzymać oznaczenie ST40. Ile w tym prawdy?


Nic o tym nie słyszałem, ale na PKP ich nie ma. Na LHS mają oznaczenie 311D - chyba, że coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 08:44, Arclight napisał:

Nic o tym nie słyszałem, ale na PKP ich nie ma. Na LHS mają oznaczenie 311D - chyba,
że coś się zmieniło.


Chodziło mi właśnie o LHS, gdzie na razie mają oznaczenie 311Da (wer. szerokotorowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować