Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Adolf Hitler

5 postów w tym temacie

Adolf Hitler (ur. 20 kwietnia 1889 w Braunau am Inn, zm. 30 kwietnia 1945 w Berlinie) – polityk niemiecki, kanclerz Niemiec od 1933, führer i kanclerz Rzeszy od 1934, przywódca Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), ideolog niemieckiej odmiany faszyzmu zwanej od jego nazwiska hitleryzmem lub narodowym socjalizmem (nazizmem), twórca i dyktator III Rzeszy niemieckiej, zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za zbrodnie przeciw ludzkości.

Po objęciu obu funkcji zmieniono nazwę jego stanowiska na "Führer und Reichskanzler" (Wódz i kanclerz Rzeszy). Uznawany jest przez większość historyków za osobiście odpowiedzialnego za politykę rasową nazistowskich Niemiec, Holocaust oraz za śmierć milionów ludzi zabitych podczas jego rządów. Agresywna polityka zagraniczna, którą stosował doprowadziła do rozpętania przez Niemcy II wojny światowej, w wyniku której zginęło 45 milionów ludzi.

(źródło Wikipedia)

Adolf Hitler wyrządził z pewnością wiele zła... Według mnie nie można mu jednak odmówić ogromnego talentu dowódczego i politycznego. Pociągnął za sobą rzesze wiernych ludzi i miał naprawdę znakomity plan podboju świata. Był swoistym szalonym geniuszem...

Co Wy sądzicie na jego temat?

PS. Do założenia tematu skłonił mnie film Upadek, który znakomicie ukazuje ostatnie dni z życia Hitlera.
PS 2. Oczywiście nie propaguję faszyzmu. Wręcz przeciwnie, jestem jego wielkim przeciwnikiem. Temat ma służyć do chwili refleksji nad tym, jak mała granica jest pomiędzy geniuszem, a szaleństwem i do czego może doprowadzić dążenie do wyznaczonego celu za wszelką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 21:44, leszek1czesław napisał:

Zgadzam się 100 % temat kontrowersyjny i moim zdaniem niepotrzebny. Każdy wie kim był co zrobił
i ma o nim zdanie które nie musi być utrwalane na forum

nom nie musi ale tak samo nie musi sie pytac na forum jak przejsc kolejna misje w gothicu 2 bo od tego sa solucje no ale w rzeczy samej niezbyt potrzebny temat
ja mysle ze adolf byl najwiekszym zbrodniarzem w historii bo przez niego zginelo 45mln ludzi ;(( i zeby nie bylo 2 takiego czlowieka na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2007 o 21:40, Lesz3yk napisał:

Temat ma służyć do chwili refleksji nad tym, jak mała granica jest pomiędzy geniuszem, a szaleństwem i do czego może doprowadzić dążenie do wyznaczonego celu za wszelką cenę...


Moim zdaniem spokojnie można o Hitlerze porozmawiać tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=114#u_1997
Trudno przecież tworzyć osobny temat o każdej postaci historycznej...

Pozdrawiam,
temat zmykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować