• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszP10

STARE GRY na monitorze PANORAMICZYM

Pytanie

Witam mam problem, kupiłem monitor panoramiczny i jesem zadwolony; nowe gry śmigają lajtowo, lecz se starymi , w których nie są dostępne nowe rodzielczości graj jest w formacie 4:3 i obraz jest neinaturalnie rozciągnięty. A chciałbym sobie pograc w takie smakołyki jak Praetorians. MEdieval I, Indiana Jones and the Infernal Machine,czy inne świetne stare gry. Neistety w monitorze nei mam funkcji zwężania obrazu, czy jest na toinna rada? Z góry THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.10.2007 o 18:06, Mr Black napisał:

Rzadko w ogóle występuje coś takiego jak sterowniki do monitora. Ja też ich nie mam, a jakoś
karta graficzna poprawnie mój monitor wykrywa. Więc nie wiem, czym to może być spowodowane,
a nie chcę gdybać, bo się za bardzo na tym nie znam. Spróbuj o to zapytać na jakimś bardziej
specjalistycznym forum o komputerach.


Może dlatego że mam D-SUB?
A stery znalazłem i zainstalowałem a;e nic nie dały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bo ja wiem, też nad tym przez chwile myślałem, ale jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne. Sam kiedyś podłączyłem LCD do kompa przez analoga i wszystko działało poprawnie i komputer monitor też wykrywał dobrze. Mógłbyś spróbować podłączyć przez złącze DVI (jeśli masz, jeśli nie to już naprawdę nie wiem co zrobić), może jednak coś to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 22:03, Mr Black napisał:

Bo ja wiem, też nad tym przez chwile myślałem, ale jakoś wydaje mi się to mało prawdopodobne.
Sam kiedyś podłączyłem LCD do kompa przez analoga i wszystko działało poprawnie i komputer
monitor też wykrywał dobrze. Mógłbyś spróbować podłączyć przez złącze DVI (jeśli masz, jeśli
nie to już naprawdę nie wiem co zrobić), może jednak coś to da.


Właśnie tak zrobiłem(pożyczyłem DVI) i niby mam tą opcę ale jak daje " Użyj skalowania NVIDIA o ''stałych proporcjach" to tak jakby mi wykrywało, że mam LCD 4:3!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tzn? Bo u mnie to działa na zasadzie, że wszystko jest normalnie jak odpalam grę w rozdzielczości panoramicznej, zaś w innym przypadku mam z obu boków czarne paski i zachowane proporcje 5:4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 23:20, Mr Black napisał:

Tzn? Bo u mnie to działa na zasadzie, że wszystko jest normalnie jak odpalam grę w rozdzielczości
panoramicznej, zaś w innym przypadku mam z obu boków czarne paski i zachowane proporcje 5:4.


Właśnie u kuzyna też tak było że są czarne paski, u nie już nie (chyba że w rodziałce 1280x1024 ale to i tak z centymetrowe może)chodzi mi o to że jak daje w tym ustawieniu np 1440 to mam paski na dolu i na górze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja już naprawdę nie wiem, ty masz coś dziwnego z tym swoim monitorem. Chyba, że po prostu ustawiasz jakąś zbyt panoramiczną rozdzielczość (np o proporcjach 16:9). A jak dasz np. 1680x1050 to jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.10.2007 o 23:39, Mr Black napisał:

To ja już naprawdę nie wiem, ty masz coś dziwnego z tym swoim monitorem. Chyba, że po prostu
ustawiasz jakąś zbyt panoramiczną rozdzielczość (np o proporcjach 16:9). A jak dasz np. 1680x1050
to jest ok?


heh no właśnie w tych ustawieniach o których pisze "" Użyj skalowania NVIDIA o ''stałych proporcjach" to przy 1650 obraz mi się maże jakby piksele się nakładały i w ogóle to mi tak wygląda jakby system wykrywał że mam 4:3 zainstalowałem nawet stery samsunga od kuzyna i też to samo(na sterach philipsa i dymyślnych też)

Może do tego trza mieć viste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm... może, teraz już niczego nie wykluczam ;). Ja tam właśnie Vistę mam i wszystko jest w porządku. Musiałbyś spytać kogoś kto ma XP, czy tam też to działa. W sumie powinno, ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować