Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin osiągnął status gold!

229 postów w tym temacie

>Założe się że

Dnia 17.10.2007 o 18:38, Magadragon napisał:

w ciągu 2 tygodni wyjdzie patch niwelujacy błedy np jak niemożliwość ukończenia gry ;p


hehe:)) Na to nie masz co liczyć. Gra została gruntowanie przetestowana i wszystkie wykryte błędy krytyczne dawno zostały poprawione.

Oczywiście coś tam na pewno warto będzie skorygować, więc i pewnie w końcu i patcha się doczekamy. Ale sądzę, że gra będzie się zaliczała do nie tak wielkiego grona, gier raczej dopracowanych:)

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 18:09, Jaro7788 napisał:

Szkoda, że w USA dostaną grę cztery dni później - w końcu światowa premiera to światowa...
nie żebym tam mieszkał! :)


to taka mała zemsta za zwyczajowe opóźnienia względem US ;)))

..a tak serio to po prostu w Europie robi się premiery w czw-pt, a w USA zawsze we wtorki. Więc
o idealnej synchronizacji nie mogło być mowy. Pozostało wybierać co wpierw, wtorek czy piątek.
No i oczywiście wybraliśmy wpierw piątek;) (zeeemsta;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 17:56, Lailonn napisał:

Zycze sukcesu finansowego no i marketingowego bo sprzedac to jedno a zachecic ludzi do dalszego
kupowania to drugie ;]


Dzięki! Będziemy się starać tak trzymać poziom, cobyście sami chcieli więcej :)))

Dnia 17.10.2007 o 17:56, Lailonn napisał:

Pytanie, Co teraz bedzie robilo CDP Red? ;>


Odpoczywało. Spało. Urlopowało. Spało. Odpoczywało. A potem to już tajemnica;) Cześć zespołu zresztą już przeszła powyższy cykl:)) i już coś tam knuje:)))

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 17:43, Jan Czarny napisał:

Ciekawe czy jest ruska wersja językowa :D



Oczywiście, że jest i wyszła naprawdę zarąbiście. Chyba najlepsza lokalizacja na ich rynku. No i mają równo premierę z Europą. A na tym punkcie są nawet bardziej czuli niż Polscy gracze, bo im to jeszcze trudniej niż nam z zachodnimi wydawcami wywalczyć.

Pozdr.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:13, Mike napisał:

Uspokoję Cię, gra nie jest zabezpieczona Securomem. Jest zabezpieczona znacznie skuteczniej i
hmmm...złośliwiej;)


Gdy to czytam, to przypominaja mi sie Settlers 3 i wytapianie swiń w kuźni ;)

Dnia 17.10.2007 o 23:13, Mike napisał:

hehe:)) Na to nie masz co liczyć. Gra została gruntowanie przetestowana i wszystkie wykryte
błędy krytyczne dawno zostały poprawione.


Dosc optymistyczne zalozenie (w sumie modne ostatnio na rowni z wydawaniem niedopracowanych gier ;)). Nie zebym byl jakims maruda, ale nawet najlepsi pod wzgledem testowania (Blizzard) zalicza wpadki (kilka dosc powaznych bledow bylo w Diablo 2), wiec moze bezpieczniej napisac, ze gra zostala gruntownie sprawdzona i wszystkie znalezione bledy zostaly usuniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze nie bedzie Securomu, bo z mojego doswiadczenia to bardzo dobre zabezpieczenie ale przed uzytkownikami legalnej wersji. Juz w jedna gre gralem na cracku, bo mi Securom wypluwal, ze jestem podlym piratem, mimo ze plyta byla oryginalna...
Co do samego Wiedzmina ciekawi mnie zwlaszcza reakcja zachodu. W Polsce raczej sie sprzeda dobrze jako ze chyba wszysyc kupujacy czytali (lub doczytuja) ksiazki Sapkowskiego. Na zachodzie (choicaz ksiazki byly tlumaczone, ale raczej wielkiej furory nie zrobily) cykl raczej bezdie odwrotny - najpierw gra a jezeli bedzie udana to ksiazki, wiec gracze przystapia do rozgrywki "na sucho", bez podbudowy powiesciowej. Anyway, zycze powodzenia! :)
Pytanie natury technicznej - czy jest mozliwe zeby Aurora obslugiwala Dx10 (a jesli tak to czy planujecie takiego pacza)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:24, Volvox napisał:

Gdy to czytam, to przypominaja mi sie Settlers 3 i wytapianie swiń w kuźni ;)

A zostało to złamane czy nie? Bo jeśli nie to pomysł iście diabelski, takie duże, świńskie demo.
Nie chciałbym tylko jednego - zabezpieczenia gry StarForce bo to jest skuteczne i złośliwe.
>, wiec moze bezpieczniej napisac,

Dnia 17.10.2007 o 23:24, Volvox napisał:

ze gra zostala gruntownie sprawdzona i wszystkie znalezione bledy zostaly usuniete.

No właśnie to jest napisane... "wykryte błędy krytyczne" usunięto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:24, Volvox napisał:

> Uspokoję Cię, gra nie jest zabezpieczona Securomem. Jest zabezpieczona znacznie skuteczniej
i
> hmmm...złośliwiej;)

Gdy to czytam, to przypominaja mi sie Settlers 3 i wytapianie swiń w kuźni ;)


ciepło, ciepło:)

Dnia 17.10.2007 o 23:24, Volvox napisał:


> hehe:)) Na to nie masz co liczyć. Gra została gruntowanie przetestowana i wszystkie wykryte

> błędy krytyczne dawno zostały poprawione.

Dosc optymistyczne zalozenie (w sumie modne ostatnio na rowni z wydawaniem niedopracowanych
gier ;)). Nie zebym byl jakims maruda, ale nawet najlepsi pod wzgledem testowania (Blizzard)
zalicza wpadki (kilka dosc powaznych bledow bylo w Diablo 2), wiec moze bezpieczniej napisac,
ze gra zostala gruntownie sprawdzona i wszystkie znalezione bledy zostaly usuniete.


No chyba tak napisałem:))) (nie pisałem, że poprawiliśmy niewykryte błędy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2007 o 23:27, VikingsJanekPL_MODED napisał:

Pytanie natury technicznej - czy jest mozliwe zeby Aurora obslugiwala Dx10 (a jesli tak to
czy planujecie takiego pacza)?


Na pewno to niestety nie wiem. Ale strzelam, że nie ma go wplanach tzn wykorzystywania nowych funkcji dx10, bo pod dx10 jako takim działa.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:29, hallas napisał:

> Gdy to czytam, to przypominaja mi sie Settlers 3 i wytapianie swiń w kuźni ;)
A zostało to złamane czy nie? Bo jeśli nie to pomysł iście diabelski, takie duże, świńskie
demo.


Było łamane kilka razy. I za każdym razem na stadionie lądowała kolejna "prawie" działająca nowa
partia piratów. Przez 3 tyg od premiery sprzedało się tyle niedziałających piratów w różnych wersjach, że
wiele osób na stałe zraziło się do tego procederu. Sam crack pojawił się po ponad 4 tyg, ale i tak był bardzo kłopotliwy. Czyli zabezpieczenie spełniło swoją funkcję.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:04, Mike napisał:

A do tego gra jest pomysłowo zabezpieczona. Zobaczymy, zobaczymy...


taaa bez fona w playu sie nie obejdzie (trzeba wyslac smsa i dostanie sie numer seryjny ;]), monitor IIyama (bo gra nie ruszy jak go nie wykryje ;]) ..... nom dobre te zabezpieczenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:39, Ali G napisał:

> A do tego gra jest pomysłowo zabezpieczona. Zobaczymy, zobaczymy...

taaa bez fona w playu sie nie obejdzie (trzeba wyslac smsa i dostanie sie numer seryjny ;]),
monitor IIyama (bo gra nie ruszy jak go nie wykryje ;]) ..... nom dobre te zabezpieczenia ;]


żarty żartami, ale ile godzin myśmy stracili przekonywując atari do zrezygnowania z online''owej aktywacji to już nasza strata. Na szczęście już po problemie, i offlino''owcy mogą spać spokojnie:)
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to Settlersy w koncu zlamali tak samo jak dlugo sie borykali z Kozakami 2 ale im sie udalo. Nie ma zabezpieczen nie do obejscie i teraz marzy mi sie aby w koncu developerzy zauwazyli, ze traca czas/kase/klientow na rzecz piratow na wlasna prosbe. Kupuje same oryginaly ale na zlosc tworcom sciagalbym piraty ilekroc musze zonglowac plytami jak szalony czy enty raz cos aktywowac, instalwoac,resetowac by w koncu laskawie mi oryginal odpalil - w tym czasie naturalnie piraci normalnie graja...Juz nie mowiac o tym, ze koszty na zabezpeiczenia zrzucane sa na klientow legalnych wersji(no bo na kogo?) wiec bedac uczciwym place za to by piraci sie smiali - git ^_^

Sie rozpisalem ;P Tak czy siak mam nadzieje,ze teraz knujecie cos inengo niz patche :P Mala propozycja - RTS z prawdziwego zdarzenia z naciskiem na glowe a nie szybkie klikanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuje same oryginaly

Dnia 17.10.2007 o 23:46, Lailonn napisał:

ale na zlosc tworcom sciagalbym piraty ilekroc musze zonglowac plytami jak szalony czy enty
raz cos aktywowac, instalwoac,resetowac by w koncu laskawie mi oryginal odpalil - w tym czasie
naturalnie piraci normalnie graja...


..też tak uważamy, za nieuczciwość nie mogą ponosić winy uczciwi. Dlatego wymusiliśmy rezygnacje z online''owej aktywacji, która jest upie..a i jak wiadomo lubi płatać figle. Myślę, że mamy zdrowy złoty środek (i skuteczny;)

Teraz juz naprawdę spadam!:)
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:44, Mike napisał:

ciach


Pytanie o kolekcjonerke : kiedy mozna sie spodziewac "zywej" wizualizacji ?;]

Mike co tam bedziecie konwertowac z X360 ? ;] , bo plotki po wsi chodza ze Mass Effect ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:46, Lailonn napisał:

Nie ma zabezpieczen nie do obejscie i teraz marzy mi sie aby w koncu developerzy
zauwazyli, ze traca czas/kase/klientow na rzecz piratow na wlasna prosbe.


Czesc tworcow juz to zauwazylo. W CoH czy World in Conflict nie trzeba podawac nawet CD-KEY zeby pograc offline, a i do grania w COH nie trzeba chyba nawet plyty.

Dnia 17.10.2007 o 23:46, Lailonn napisał:

Sie rozpisalem ;P Tak czy siak mam nadzieje,ze teraz knujecie cos inengo niz patche :P Mala propozycja - RTS z > prawdziwego zdarzenia z naciskiem na glowe a nie szybkie klikanie ;]


Nie masz raczej na co liczyc :( Takie RTSy nie sa teraz w cenie i ich robieniem zajmuja sie raczej male grupki developerskie. To na czym mozna teraz zarobic to gierki zrecznosciowe na konsole (o, coz za niespodzianka - CDPR szuka specjalistow od XBOXa :)


--> Mike

Dnia 17.10.2007 o 23:46, Lailonn napisał:

żarty żartami, ale ile godzin myśmy stracili przekonywując atari do zrezygnowania z online''owej
aktywacji to już nasza strata. Na szczęście już po problemie, i offlino''owcy mogą spać spokojnie:)


To sie chwali. Widac doswiadczenie negocjacyje CDP ma spore juz. Oby wiecej developerow tak dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do konca chyba. Takie Total War np sie dobrze sprzedaje a nie jest prosta konsolowka. Mysle, ze w RTSach wciaz najbardziej ludzi przyciaga rozmach, mozliwosci i grafika naturalnie. Do dzis pamietam te bitwy w kozakach gdzie pomimo duzej przewagi ilosciowej wroga, wygrywalem za pomoca dobrej taktyki i sprytowi :P Dzis juz chyba nie ma takiej gry a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować