Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Orange Box - niespodziewany sukces?

84 postów w tym temacie

Czemu wiele osób jojczy ciągle o drogim zestawie i kupowaniu ponownie HL2 i EO ??? Wy chyba nie rozumiecie za co płacicie?? Tak na prawdę nie zapłaciliście w OB ani grosza za te dwa tytułu bo są one najzwyczajniej w świecie gratis!!! Płacicie 130 PLN za 3 gry...TF2 , Portal i ET. Jak myślicie ile kosztowąlby sam ET ? Pewnie tyle co EO czyli 50 - 60 PLN. A ile TF2? 80 - 90 PLN? Czytajcie i kupujcie ze zrozumieniem. To nie jest żadne bełkot marketingowy tylko na prawdę HL2 i EO są gratis. Przestańcie bić pianę i się ośmieszać. Pogłówkujcie najpierw zanim coś napiszecie. Policzcie i oszacujcie ceny tych produktów i może niektórych olśni i przestaną wypisywać koszmarne bzdury :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 08:45, Evil Khan napisał:

Bo nie miałeś oryginału HL2:EP1 - wydanie z zawartością j/w ale jedna płyta a nie dwie - niestety
żałosne są te wydania. Jak już się wydaje taki pakiet to można by dać instrukcję z 50 stron
a nie tak "żydować" kasę....
Z drugiej strony naród i tak to kupi więc po co się starać... Ja chyba poczekam na edycję GOLD
z EP3.


A po co ta instrukcja? Instrukcje do gier FPS są zbędne (no może czasami przydają się, dla tabelek i zbudowania klimatu vide. BG1,2). Co byś chciał mieć w takiej instrukcji? Sterowanie (które i tak się customizuje), procedura instalacji (jeśli ktoś nie wie jak wsadzić płytę do napędu to niezly z niego lol ;)), opis broni (i co tam może być takiego, czego nie pokaże praktyka), opis postaci (bezsensu bo zdradza fabułę) itd.
Prawda jest taka, że jeśli gierka wymaga instrukcji do grania to znaczy, że interfejs jest źle zaprogramowany, a także lenistwo programistów, którzy nie wrzucili do gry help-at-hand. Btw. kto przeczytał kiedykolwiek instrukcję od deski do deski ew. ile razy sięga się po instrukcję do danego tytułu?
Pomijając wszytko valve zmierza w kierunku dystrybucji wyłącznie elektronicznej i wydawanie gier bez bajerów jest jednym z punktów ich polityki. Swoją drogą Steam ma tylko jeden mankament - nie można odsprzedać kupionej gierki (a niestety nie wiele jest gierek, które bawią dłużej niż parę godzin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:53, MValdez napisał:

Czemu wiele osób jojczy ciągle o drogim zestawie i kupowaniu ponownie HL2 i EO ??? Wy chyba
nie rozumiecie za co płacicie?? Tak na prawdę nie zapłaciliście w OB ani grosza za te dwa tytułu
bo są one najzwyczajniej w świecie gratis!!! Płacicie 130 PLN za 3 gry...TF2 , Portal i ET.
Jak myślicie ile kosztowąlby sam ET ? Pewnie tyle co EO czyli 50 - 60 PLN. A ile TF2? 80 -
90 PLN? Czytajcie i kupujcie ze zrozumieniem. To nie jest żadne bełkot marketingowy tylko na
prawdę HL2 i EO są gratis. Przestańcie bić pianę i się ośmieszać. Pogłówkujcie najpierw zanim
coś napiszecie. Policzcie i oszacujcie ceny tych produktów i może niektórych olśni i przestaną
wypisywać koszmarne bzdury :/


w sumie to i racja, tylko że nie czekałem na TF2 i Portal.. dla mnie to jest po prostu niespodzianka, dodam, bardzo miła ..a co do ceny to rzeczywiście nie jest ona wygórowana, bo jak dla mnie powtórzy sie tylko HL2 ( E1 nie kupowałem ), chętnie bym sprzedał, bądź bratu oddał ale pozbęde sie w ten sposób CSS, HLD i HL.. a to mi nie leży. także kupie Orange Box, a HL2 pójdzie na zmarnowanie, tego mi szkoda bo nikt z tego nie skorzysta drogi panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 12:16, Thompson napisał:

Najpierw kupiłem Quake Wars, teraz Orange Box, a jeszcze trzeba będzie kupić Call od Duty 4
- ktoś wie, skąd brać na to wszystko kasę???! ;D


ja wiem skąd, z kont :) ..ale prawda rzeczywiście jest taka że w tym roku mamy niezwykły urodzaj dobrych tytułów.. oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Wiedźmina tworzyli ludzie z takim doświadczeniem, jak autorzy HL2:E2, to może zyskałby on w moich oczach. Ale ponieważ jest dziełem rąk amatorów w dziedzinie tworzenia gier komputerowych, to spodziewam się raczej czegoś w stylu Stalkera - pomysł dobry, ale grywalność bliska zeru.
Dlatego wciskanie idiotycznej kryptoreklamy do niusa odnośnie tytułu, o jakim "CD Projekt Red" mogłoby co najwyżej pomarzyć, jest przejawem nie tylko arogancji i pyszałkowatości, ale też po prostu naiwności i głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:50, shaggie napisał:

Dlatego wciskanie idiotycznej kryptoreklamy do niusa odnośnie tytułu, o jakim "CD Projekt Red"
mogłoby co najwyżej pomarzyć...


Cóż, reklama "Wiedźmina" może faktycznie wydawać się troszkę natrętna. Nie mogę jednak shaggie zgodzić się z tym, co napisałeś więcej. Brak doświadczenia nie oznacza braku wiedzy i umiejętności. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Stwierdzenie, że twórcy "The Witcher" to amatorzy uważam za dość ciężkiego kalibru zarzut :) Wydaje mi się, że wydarzeniu należy przyglądać się z kilku perspektyw. Jest to niewątpliwie jakaś kolejna część historii tworzenia gier w polsce. Czy znacząca okaże się tak naprawdę później. Sądzę, że odzew świata (mam na mysli branżowe pisma, portale itd.) jakiś tam będzie. Ekipa tworząca grę napewno wzbogaci się o kolejne punkty doświadczenia, co zapewne odczujemy na własnej skórze przy okazji następnej produkcji. Powinniśmy się też cieszyć, że żyjemy w kraju, gdzie za wydanie gry o czarowniku, nikomu nie grozi kara śmierci. Przyznaję, że do tej pory nie interesowałem się klimatami takimi jak "Wiedźmin", ale chętnie sprawdzę i ocenię, czego dokonali nasi rodacy :) Kto wie, może nawet sięgnę po ksiązkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymamy się jednak od napisania, że liczymy na podobną sytuację z Wiedźminem. Ups! Wymsknęło się...


Tak, gra wydana tylko na PC sprzeda się podobnie, albo i lepiej, niż gra multiplatformowa, tak, Polacy to naród, który lubi się upajać swoim "liczeniem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie dziwię. HL ma swoją markę... A kolejne części tej gierki, nawet krótkie Episode''y będą sprzedawać się dobrze. A ten zestaw... Żal nie kupić, bo jest naprawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Brak doświadczenia nie oznacza braku wiedzy i umiejętności. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Stwierdzenie, że twórcy "The Witcher" to amatorzy uważam za dość ciężkiego kalibru zarzut :)

Nie przychodzi mi na myśl inne określenie osób, które nie zajmowały się dotąd tworzeniem gier zawodowo. I nie mam tu na myśli gier typu "Tajemnica statuetki", czy jak to się tam nazywało.
Aby jednak zostać dobrze zrozumianym - nie mam do nikogo pretensji o brak doświadczenia, w końcu każdy kiedyś zaczynał od zera. Jednak tworzenie szumu medialnego na taką skalę, nie mając właściwie żadnych podstaw, dowodzi bądź przesadnej pewności siebie, bądź naiwności.
Mam nadzieję, że się mylę - naprawdę chciałbym pograć wreszcie w dobrego RPG-a, bo od czasów bodajże Baldur''s Gate nie trafiłem na nic godnego uwagi. Jednak bezwiednie przychodzi mi w kółko na myśl porównanie z ukraińskim Stalkerem. Gra również tworzona przez amatorów, również przez ładnych kilka lat, równie dużo szumu było wokół niej... i co? Za parę miesięcy, może za rok, nikt nie będzie o niej pamiętał (chyba, że wyjdzie sequel), bo była po prostu przeciętna, a momentami wręcz słaba. Obawiam się, że to samo czeka Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem wersję na X360 i jestem zachwycony. Szkoda, że przyszło do mnie połamane pudełko i płyta w stanie ''2-''. Hm. Nie mogę się doczekać, aż gra wróci z reklamacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 22:20, tykus napisał:

> PS. CDP, darujcie sobie te podpisy pod zdjęciami/screenami. Bo jeszcze ktoś pomyśli, że
to
> jest śmieszne

Każdy ma inne poczucie humoru, to raz. A dwa, że za newsy odpowiadają newsmani (a jak wiadomo
Zaitsev ma baardzo dziwne poczucie humoru, ale jemu pewnie psychikę Specter zniszczył xD),
ktoś z gramu dopiero akceptuje treść newsa chyba - sam do końca nie wiem jak to wygląda, ale
akurat CDP żadnej ingerencji tu nie ma.


to było stwierdzenie ogólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować