• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Grając w grę Wiedźmin, wchodząc do lokacji dostałem informację, że dysk jest zapchany, nie można zapisać gry. Później ze sprawdzeń wyszło mi, że wszystkie zapisy (ponad 180, wszystko przez te nienadpisujace się auto i quicksave''y) zajmują mi razem ok. 3,5GB. Myśl o usuwaniu wcześniejszych mozolnie przez grę napawała mnie odrazą, postanowiłem więc dokonać tego przez folder w moich dokumentach. Bo i co mogło się stać?
Usunąłem kilkadziesiąt, kombinacją SHIFT + Delete, żeby już nie zapychały miejsca. Parę godzin później postanowiłem kontynuować grę. Włączyłem ładowanie, wyszedłem na chwilę, gdy wróciłem na monitorze był napis "Nie można wczytać modułu- niewłaściwy plik IFO". I tak z wszystkimi zapisami. Ładnie - pomyślałem, grałem kilkadziesiąt godzin (końcówka 3 aktu to trochę długo, nie?), robiąc wszystkie zadania, chcąc się cieszyć się grą, a tu takie coś. Dla pewności resztę zapisów przeniosłem do osobnego folderu, zostawiłem ten jeden. Nie pomogło.
Rozumiem, że już wcześniej w tej sprawie napisane było "oznacza nie mniej nie więcej jak tylko uszkodzony save w grze, prawdopodobnie jakiś program antywirusowy lub inna aplikacja działająca w tle uszkodziła pliki stanu zapisu gry.". Czyli co, sam Wiedźmin mi popsuł zapisy? Błagam, to, że parę trafiło do kosza nie wpływa na pozostałe. Gdyby wystarczyło "cofnąć do wcześniejszych save''ów" , ot jednego sprzed kilkunastu minut. Ale tu TRAFIŁO TO WSZYSTKIE . Proszę mi teraz nie mówić "trudno, kłopocik - graj od nowa".
Nie będę miał serca grać drugi raz w to samo, ponowne dziesiątki godzin. Przesłanie zapisu od kogo innego też mnie nie satysfakcjonuje.
Chcę móc grać dalej, tymczasem nie mogę, gdyż gra popsuła mi zapisy. Świetnie, co mam teraz rzec? Że to, co Ostrit zgotował, to małe piwo i jeden taki gracz w kilku słowach może równie wiele złego wypowiedzieć? Jako klient mam raczej prawo do normalnej gry. Proszę więc o pomoc (pomoc, nie wypinanie się), trochę empatii :/

20080405115752

20080405115812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2008 o 11:58, Liqid napisał:

Grając w grę Wiedźmin, wchodząc do lokacji dostałem informację, że dysk jest zapchany,
nie można zapisać gry. Później ze sprawdzeń wyszło mi, że wszystkie zapisy (ponad 180,
wszystko przez te nienadpisujace się auto i quicksave''y) zajmują mi razem ok. 3,5GB.
Myśl o usuwaniu wcześniejszych mozolnie przez grę napawała mnie odrazą, postanowiłem
więc dokonać tego przez folder w moich dokumentach. Bo i co mogło się stać?
Usunąłem kilkadziesiąt, kombinacją SHIFT + Delete, żeby już nie zapychały miejsca. Parę
godzin później postanowiłem kontynuować grę. Włączyłem ładowanie, wyszedłem na chwilę,
gdy wróciłem na monitorze był napis "Nie można wczytać modułu- niewłaściwy plik IFO".
I tak z wszystkimi zapisami. Ładnie - pomyślałem, grałem kilkadziesiąt godzin (końcówka
3 aktu to trochę długo, nie?), robiąc wszystkie zadania, chcąc się cieszyć się grą, a
tu takie coś. Dla pewności resztę zapisów przeniosłem do osobnego folderu, zostawiłem
ten jeden. Nie pomogło.
Rozumiem, że już wcześniej w tej sprawie napisane było "oznacza nie mniej nie więcej
jak tylko uszkodzony save w grze, prawdopodobnie jakiś program antywirusowy lub inna
aplikacja działająca w tle uszkodziła pliki stanu zapisu gry.". Czyli co, sam Wiedźmin
mi popsuł zapisy? Błagam, to, że parę trafiło do kosza nie wpływa na pozostałe. Gdyby
wystarczyło "cofnąć do wcześniejszych save''ów" , ot jednego sprzed kilkunastu minut.
Ale tu TRAFIŁO TO WSZYSTKIE . Proszę mi teraz nie mówić "trudno, kłopocik - graj
od nowa".
Nie będę miał serca grać drugi raz w to samo, ponowne dziesiątki godzin. Przesłanie zapisu
od kogo innego też mnie nie satysfakcjonuje.
Chcę móc grać dalej, tymczasem nie mogę, gdyż gra popsuła mi zapisy. Świetnie, co mam
teraz rzec? Że to, co Ostrit zgotował, to małe piwo i jeden taki gracz w kilku słowach
może równie wiele złego wypowiedzieć? Jako klient mam raczej prawo do normalnej gry.
Proszę więc o pomoc (pomoc, nie wypinanie się), trochę empatii :/


może sprobuj przeinstalować grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W tym wypadku przepełnienie dysku mogło spowodować uszkodzenie danych gry.
Jeśli problem dotyczy wszystkich stanów gry, to niestety nie ma rozwiązania.
Można spróbować przeinstalować grę (jeśli zachodzi podejrzenie uszkodzenia plików samej gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam problem z wiedzminem . mam 32-bitowa wersje systemu. jak gram to w pewnym momencie mi sie wylancza gra i wychodzi do pulpitu. w pomocy technicznej pisza ze trzeba zainstalowac aktualizacje do tej wersji systemu. pobieram ja i chce zainstalowac to potem wyskakuje mi ze ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego systemu. gram juz tak 2 miechy ale juz mnie to po prostu wqr...
prosze o szybka odpoqwiedz i o POMOC.
z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Reinstalka nie pomogła...
Czy ABSOLUTNIE nie da się NIC zrobić? Przecież plik wciąż waży tyle ile powinien, więc popsute części pliku powinno się dać naprawić. Chcę jednak wierzyć, że te kilkadziesiąt godzin nie poszło na marne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie ma możliwości naprawy uszkodzonych stanów gry.
Przepełnienie dysku może uszkodzić również inne pliki.
Ogólnie całkiem sporo szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2008 o 10:22, miro1000 napisał:

mam 20 tylko ze wtedy sie spieszylem. a ten parametr mi sie nie chce tez wlaczyc. no
i mam dalej tak samo
.


Nie napisałeś jakiego systemu - Vista, czy XP? Ale zakładam, że chodzi o Vistę. Czy zrobiłeś wszystko, co jest napisane w pomocy technicznej do gry: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.04.2008 o 14:42, RobeN napisał:

Jeśli masz Vistę w połąćzeniu z GeForcem, to ogólnie słabe połączenie.
Jedyne co możesz zrobić, to upewnić się, że masz najnowsze sterki do płyty, karty graficznej
i dźwiękowej.
Dodatkowo można zastosować parametr IncreaseUserVA.
Zajrzyj tu:
http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495


Co to wogóle za odpowiedź? Słabe połączenie? Z 15 razy lepiej wyglądający Crysis chodzi ładnie w połączeniu z 8800GTS 640 + NF 4 SLI + 2GB RAM + Audigy 2 ZS + Vista 32 bit, a Wiedźmin wywala się do Windowsa co 1/2 godziny. Więc zamiast pisać takie dyrdymały o słabym połączeniu może lepiej napiszcie tak jak kiedyś ATI napisało o sterach do Fury Maxx dla XP - sorry, nie potrafimy napisać poprawnie działających sterowników (w tym przypadku patcha do gry) dla tego systemu (tu Vista). Bo obecna sytuacja jest śmieszna i żałosna zarazem - fajna gra nie działa tak jak powinna, bo jak widać napisanie poprawnie działającej gry (lub patcha do niej) przerasta możliwości programistów z CDP Red - więc zamiast naciągać ludzi z systemem Vista na kupno niedziałającej gry, trzeba było wyraźnie zaznaczyć na pudełku, że GRA NIE DZIAŁA na systemie Vista, tak jak zrobił ID Software w przypadku Doom3 i Win98, czy Microsoft w przypadku AOE3 i Win98.
Taka jest smutna prawda. Bo gra sama w sobie jest naprawdę dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2008 o 11:07, Paladynka napisał:

> mam 20 tylko ze wtedy sie spieszylem. a ten parametr mi sie nie chce tez wlaczyc.
no
> i mam dalej tak samo
> .

Nie napisałeś jakiego systemu - Vista, czy XP? Ale zakładam, że chodzi o Vistę. Czy zrobiłeś
wszystko, co jest napisane w pomocy technicznej do gry: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495


I tak to nic nie daje. Wiedźmin, jak się wieszał, tak się wiesza dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2008 o 14:54, KrzysztofT napisał:

> Nie napisałeś jakiego systemu - Vista, czy XP? Ale zakładam, że chodzi o Vistę.
Czy zrobiłeś
> wszystko, co jest napisane w pomocy technicznej do gry: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495

>

I tak to nic nie daje. Wiedźmin, jak się wieszał, tak się wiesza dalej.

>
A masz wyłączonego antywirusa i inne działające w tle programy, które nie są aktualnie niezbędne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2008 o 14:58, Paladynka napisał:

> > Nie napisałeś jakiego systemu - Vista, czy XP? Ale zakładam, że chodzi o Vistę.

> Czy zrobiłeś
> > wszystko, co jest napisane w pomocy technicznej do gry: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=2495

>
> >
>
> I tak to nic nie daje. Wiedźmin, jak się wieszał, tak się wiesza dalej.
>
A masz wyłączonego antywirusa i inne działające w tle programy, które nie są aktualnie
niezbędne?


Tak. I jak wyłazi do Windowsa, tak wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A jednak nie wszystko stracone. Udało mi się znaleźć niepopsuty zapis, dzięki czemu nie straciłem aż tak wiele. Całe szczęście, bo już byłem na prawdę gotów grać drugi raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.04.2008 o 15:46, KrzysztofT napisał:

Tak. I jak wyłazi do Windowsa, tak wychodziło.


Ja mam, co prawda XP, ale też miałam przygody. Najpierw mnie wywalało do windy. Po patchu 1.1a, było lepiej, ale zainstalowałam 1.2 i gra zaczęła mi się stopować. Dźwięki i muzyka lecą, a obraz, co jakiś czas na 2/3 sekundy staje. Zdefragmentyzowałam partycję, wgrałam nowe stery do grafiki i muzyki, najnowszego dx, "wbłysnęłam" nowego BIOSA do płyty i co .... guzik. Dalej to samo. Przetestowałam chyba wszystkie podzespoły komputera i wszystko OK. I co pomogło - wyłączenie Kasperczaka w tle. Człowiek szuka, szuka i nie przyjdzie mu do głowy najprostsze rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować