Zaloguj się, aby obserwować  
Grigor4

Najlepsze gry cRPG

134 postów w tym temacie

Hm...Morrowind, Baldurs Gate i Baldurs Gae II, Icewind Dale i Icewind Dale II, Silent Storm (jeżeli można ją do tego gatunku podciągnąć), Fallout, Fallout IIo Fallout Tactics i Świątynia Pierwotnego Zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 1&2
Planescape:Torment
Saga BG
Saga IwD
KotOR 1&2
Deus Ex
FF 7&8 (tak wiem, liniowe, bez dialogów, sama walka, ale mają... urok :P)
Nox
Arcanum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym RPG''em wszech czasów w mojej opinii jest Diablo 1, nie Diablo 2 lecz Diablo 1. Potem będą seria Baldur Gate, Icewind Dale, Gothic, The Elder Scrolls, Neverwinter Nights.... Ah, i ogólnie gry robione przez BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naparwdę to wszystko co pochodzi z BioWaru i oparte jest na Infinity Engine wymiata + jeszcze Fallouty razem z Tacticsem choć to ostro naciągnięte do cRPG. Ale jeśli już wybrać tę jedyna to BG1!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Baldurs Gate, Neverwinter Nights''y, Diablo 2... niby H&S, ale jednak coś tam z tego cRPG''a ma ;p. Gothic 1, Gothic 2, TESIII:Morrowind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja najlepiej bawilem sie przy Falloutcie jedynce i dwojce (bardzo milo wspominam obie gierki i czesto do nich wracam), Might & Magic VI, Arcanum i TES II i III (Oblivion imo jakis taki przebajerowany juz byl). Z gierek ktore przy cRPG tylko staly na polce :P to chyba Guild Wars i Diablo II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 1 i 2, Baldur`s Gate 2 ( zdecydowanie najlepszy :)) i BG 1, Planescape Torment, Arcanum; a Oblivion będę się upierać, to jest marny RPG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteście ślepi albo mało kumaci chłopakowi chodzsiło gry podobne do Gothic i Morrowinda do tego nie z widokiem od góry więc piście takie tytuły jakie on chciał a nie co jest najlepsze.
Ktoś napisał Diablo- Lol przecierz to ma tyle Gothic''iem spółlne że nie wiem. Tylko bezmyślna sieka.
BG- nie grałem ale na 100% widok od góry no to to jeszcze można mu polecić
Gry BioWare, Fallouty-Sorry ale to nie to co Gothic
Fable-No to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 16:16, hehe napisał:

Fallout 1 i 2, Baldur`s Gate 2 ( zdecydowanie najlepszy :)) i BG 1, Planescape Torment, Arcanum;
a Oblivion będę się upierać, to jest marny RPG :)

Chodziło mu o gry cRPG z widokiem pierwszej lub drugiej osoby a nie o jakieś cRPG dla hardcorowców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 16:17, Pediator napisał:

Albo jesteście ślepi albo mało kumaci chłopakowi chodzsiło gry podobne do Gothic i Morrowinda
do tego nie z widokiem od góry więc piście takie tytuły jakie on chciał a nie co jest najlepsze.
Ktoś napisał Diablo- Lol przecierz to ma tyle Gothic''iem spółlne że nie wiem. Tylko bezmyślna
sieka.
BG- nie grałem ale na 100% widok od góry no to to jeszcze można mu polecić
Gry BioWare, Fallouty-Sorry ale to nie to co Gothic
Fable-No to może być


dude, kto tu jest malo kumaty, co z tego ze gierka ma widok izometryczny(z gory jak to mowisz ;]) skoro oferuje fabule taka, ze japa opada. Wlasnie to jest glowna zaleta tytulow takich jak Morrowind i Gothic. Druga sprawa jezeli Fable moze byc to dlaczego nie Diabol? Przeciez tam tez tylko biegasz i siekasz co popadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Fable jest bardzo fajny rozwój postaci.

P.S. dla mnie obojętnie czy widok z góry czy nie ale jak jest z góry to raczej nie da się atakować NPC i gdzie ta swoboda.
Zazwyczaj w grach z widokiem z góry(pomijając kilka tytułów) ma się za dużo kasy z którą nie ma co zrobić bo w sklepach same śmiecie.
W grach z widokiem z1 i 2 osoby strach chodzić gdy ciemno jest.

To tyle jeszcze raz powtarzam ma gdzieś widok postaci tak jak mówiłeś liczy się fabuła(dlatego grałem w Gothic''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 16:19, Pediator napisał:

Chodziło mu o gry cRPG z widokiem pierwszej lub drugiej osoby a nie o jakieś cRPG dla hardcorowców
:)


bardzo fajna gierka z widokiem z trzeciej(drugiej^^) osoby to Prince of Persia; WW, tylko, ze nijak ma sie do cRPG. Jest za to brdzo dynamiczna i oferuje ciekawa fabule, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować