Zaloguj się, aby obserwować  
ktosik

1612 i okrutni Polacy.

9 postów w tym temacie

Rosjanie wydali 12 milionów dolarów aby nakręcić film o tym jak straszliwi Polacy (z Michałem Żebrowskim na czele) ich gnębili, rabowali i napastowali. Jak się okazuje oprócz Mongołów (Napoleon załapał się tylko na zgliszcza) jesteśmy jedyną nacją, która okupowała Moskwę, czego nie mogą do dnia dzisiejszego zapomnieć i w dniu wypędzenia Polaczków z Moskwy mają teraz święto narodowe. Ponoć nie ma chętnych, by sprowadzić ten film do Polski bo ma wydźwięk antypolski. Wstyd panowie dystrybutorzy, odmawiacie nam takiego bezprecedensowego widowiska!

http://www.1612film.ru/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:20, ktosik napisał:

Rosjanie wydali 12 milionów dolarów aby nakręcić film o tym jak straszliwi Polacy (z Michałem
Żebrowskim na czele) ich gnębili, rabowali i napastowali.

Chyba zapomnieli co oni zrobili nam, polakom. Chyba każdy wie o co mi chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:22, speedraid napisał:

> Rosjanie wydali 12 milionów dolarów aby nakręcić film o tym jak straszliwi Polacy (z Michałem

> Żebrowskim na czele) ich gnębili, rabowali i napastowali.
Chyba zapomnieli co oni zrobili nam, polakom. Chyba każdy wie o co mi chodzi...

Propagandowy film, i tyle. Ale Polacy kiedyś wcale nie byli lepsi, zgadnij, dlaczego rycerze w bajkach zawsze są cudowni, słodcy aż mdli. Ludzie tak je sobie wymyślali, bo prawdziwa szlachta była, jaka była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest odpowiedź na Polski Katyń, jeżeli chodzi o film oczywiście...
Polacy okupowali Moskwe? Być może, jednak co oni nam zrobili... Okupacja, wszystie zabory, Katyń i mógłbym jeszcze wiele wymieniać, jednak to są chyba największe zbrodnie licząć od XVIIIw.
Swoją drogą jeżeliby Polska do dzisiaj okupowała Moskwe, to może nie było by tych 20 milionów ofiar komunistów w Rosji, i 100 milionów na świecie...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy łaskawi Panowie przeczytali cokolwiek o tym filmie czy opierają się na jakiś wymyślonych przez siebie czy powtarzanych przez innych bzdurach?


Wbrew pozorom film wcale nie ma antypolskiej wymowy. Jest po prostu uwiecznieniem bardzo ważnego w dziejach Rosji wydarzenia. Jest także opowieścią fabularną, na wzór tradycyjnego eposu.

Oglądałem 2 dni temu wywiad z Żebrowskim, który gra tam "polskiego Bohuna". Odrzucał on wszystkie zarzuty o właśnie pozornej wymowie tego filmu.
A to, że Polacy nie będą przedstawieni w dobrym świetle może być tylko efektem zachowania naszych przodków...

Dodam jeszcze, że film tworzy wybitny rosyjski reżyser należący do grona tamtejszej inteligencji, która jednak mocno różni się poglądowo od "jedynego słusznego". To właśnie inteligencja jest chętna do poznawana zatajanej prawda, to oni "przeprosili" ostatnio za Katyń.


A ewentualne osobiste odczucia radziłbym zachować na moment po obejrzeniu filmu. Jak się okaże, że ktoś faktycznie przesadził, prasa nie omieszka tego wytłuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jacy ci rosjanie biedni, ktoś im krzywde zrobił.. Niech sobie przypomną co oni robili z innymi podbitymi krajami (wtym polsce) i to całkiem niedawno. Heh ostanio w TV mówili że rosjanie znowu zaczeli sie wypierać zbroni katyńskiejxP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:25, Mściwój napisał:

> > Rosjanie wydali 12 milionów dolarów aby nakręcić film o tym jak straszliwi Polacy
(z Michałem
>
> > Żebrowskim na czele) ich gnębili, rabowali i napastowali.
> Chyba zapomnieli co oni zrobili nam, polakom. Chyba każdy wie o co mi chodzi...
>
Propagandowy film, i tyle. Ale Polacy kiedyś wcale nie byli lepsi, zgadnij, dlaczego rycerze
w bajkach zawsze są cudowni, słodcy aż mdli. Ludzie tak je sobie wymyślali, bo prawdziwa szlachta
była, jaka była.

A widziałeś o sam? bo ja jak na razie jeśli chodzi o cały rys historyczny słyszałem, że jest całkiem nieźle odwzorowany, a "propagandowość" to chyba bardziej polega na otoczce i wypowiedziach ważnych osób wokół filmu. Polacy sami za czasów potęgi także nie byli święci, ale jakoś lubimy pamiętać kto nas napadał i mordował, ale już w miejscach gdy to my atakowaliśmy i zabijaliśmy w naszej pamięci mamy "czarne dziury". Z tego co czytałem to po prostu takie ruskie "Ogniem i mieczem", gdzie specjalnego znaczenia nie ma to, że to akurat my jesteśmy agresorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować