Zaloguj się, aby obserwować  
19MARINES62

Komputerokonsola

23 postów w tym temacie

Pomyślcie sobie o komputerze który ma internet itp. ale nie poczebna jest instalacja do gry nie czeba sie martwić o wymagania bo grafika bd taka sama jak na każdym komputerokonsoli co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:19, 19MARINES62 napisał:

Pomyślcie sobie o komputerze który ma internet itp. ale nie poczebna jest instalacja do gry
nie czeba sie martwić o wymagania bo grafika bd taka sama jak na każdym komputerokonsoli co
wy na to?

Fajnie by było, ale to jest nierealne. Wtedy to by PS3 i X360 bo wszyscy by grali na kompukonsoli . Wydaje mi się , że ten temat długo nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:19, 19MARINES62 napisał:

Pomyślcie sobie o komputerze który ma internet itp. ale nie poczebna jest instalacja do gry nie czeba sie
martwić o wymagania bo grafika bd taka sama jak na każdym komputerokonsoli co wy na to?


Około roku temu coś takiego miało premierę. Nazywa się chyba PlayStation 3, czy jakoś tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 15:57, Klimos napisał:

Około roku temu coś takiego miało premierę. Nazywa się chyba PlayStation 3, czy jakoś tak ;)


Tak można pisać za pomocą pada, obsługiwać różne programy itp. itd. :D

Co do pomysłu, to sam nie wiem ja i tak jestem pecetowcem na dobre i na złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 15:19, 19MARINES62 napisał:

Pomyślcie sobie o komputerze który ma internet itp. ale nie poczebna jest instalacja do gry
nie czeba sie martwić o wymagania bo grafika bd taka sama jak na każdym komputerokonsoli co
wy na to?

Chyba było coś takiego, nazywało sie Phantom, z tego co wiem, można tam było uruchamiać gry na PeCeta... Kiedyś w KŚGry o tym czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 16:01, Patryk R napisał:


> Około roku temu coś takiego miało premierę. Nazywa się chyba PlayStation 3, czy jakoś
tak ;)

Tak można pisać za pomocą pada, obsługiwać różne programy itp. itd. :D

Co do pomysłu, to sam nie wiem ja i tak jestem pecetowcem na dobre i na złe :)

Ja jestem też pctowcem chociaż mam x 360 to i tak wole pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 16:01, Patryk R napisał:

Tak można pisać za pomocą pada,

Można pisać padem, ale po co - zdecydowanie wygodniej na dowolnej klawiaturze ze złączem USB.

Dnia 14.11.2007 o 16:01, Patryk R napisał:

obsługiwać różne programy itp. itd. :D

A czemu nie? Słyszałeś o czymś takim jak Yellow Dog Linux? Nie? To może takie nazwy jak Ubuntu, Fedora, Debian, Gentoo albo OpenSuSE Ci coś mówią? Wszystkie te dystrybucje Linuxa można zainstalować na PS3 uzyskując dostęp do przeglądarki internetowej, programu pocztowego, pakietu biurowego czy nawet komunikatora.

Dnia 14.11.2007 o 16:01, Patryk R napisał:

Co do pomysłu, to sam nie wiem ja i tak jestem pecetowcem na dobre i na złe :)

A ja właśnie w tym roku na dobre kończę w życiu prywatnym przygodę z PC ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2007 o 17:12, Klimos napisał:

Można pisać padem, ale po co - zdecydowanie wygodniej na dowolnej klawiaturze ze złączem USB.


Owszem wygodniej.

Dnia 14.11.2007 o 17:12, Klimos napisał:

A czemu nie? Słyszałeś o czymś takim jak Yellow Dog Linux? Nie? To może takie nazwy jak Ubuntu,
Fedora, Debian, Gentoo albo OpenSuSE Ci coś mówią? Wszystkie te dystrybucje Linuxa można zainstalować
na PS3 uzyskując dostęp do przeglądarki internetowej, programu pocztowego, pakietu biurowego
czy nawet komunikatora.


Słyszałem o niektórych z wyżej wymienionych programów, ale żadnym specem od kompów nie jestem i nie muszę znać wszystkich ich funkcji. Postawmy tylko jedno pytanie. Po co robić z konsoli taki kombajn skoro to już mamy na pececie ? konsola miała być do gier i według mnie powinno tak pozostać.

Dnia 14.11.2007 o 17:12, Klimos napisał:

> Co do pomysłu, to sam nie wiem ja i tak jestem pecetowcem na dobre i na złe :)
A ja właśnie w tym roku na dobre kończę w życiu prywatnym przygodę z PC ;]


Jeżeli tamtym postem uraziłem, to przepraszam nie było to moim zamiarem.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 17:40, Patryk R napisał:

Słyszałem o niektórych z wyżej wymienionych programów, ale żadnym specem od kompów nie jestem
i nie muszę znać wszystkich ich funkcji.

To różne dystrybucje Linuxa - alternatywnego dla Windowsa systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu tego OSu na PS3 zamieniamy konsole w normalny komputer.

Dnia 14.11.2007 o 17:40, Patryk R napisał:

Postawmy tylko jedno pytanie. Po co robić z konsoli taki kombajn skoro to już mamy na pececie ?

Po co to nie wiem :P
Zakładający temat spytał się kiedy to będzie możliwe, a ja po prostu pokazuje, że to już jest na porządku dziennym ;)

Dnia 14.11.2007 o 17:40, Patryk R napisał:

konsola miała być do gier i według mnie powinno tak pozostać.

Jak nie ma zbyt wielu przyzwoitych gier na PS3 to trzeba się innymi bajerami ratować ;)

Dnia 14.11.2007 o 17:40, Patryk R napisał:

Jeżeli tamtym postem uraziłem, to przepraszam nie było to moim zamiarem.

No to chyba się nie zrozumieliśmy. W żadnym wypadku nie poczułem się obrażony, ani też ja nie miałem zamiaru nikogo obrażać.
Stwierdzam po prostu, że po 17 latkach spędzonych z PC, pozbywam się tego sprzętu w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w zasadzie takie coś już jest, mianowicie PSP, ale żeby się połączyć z netem trzeba trochę poszukać sieci WiFi ;) No ale pomysł z takim sprzętem niegłupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przydało by sie takie ustrojstwo:P Najbardziej w PC denerwuje mnie instalacja gier no i w niektórych wypadkach(jak ktoś ma słabszy sprzęt ) sprawa wymagań gier.Często zdarza mi sie że gra powinna chodzić bez zarzutu a tu albo się nie włącza.(jak sobie przypomnę co ja sie przy guild wars namęczyłem żeby w nie pograć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było super. Nie musiałbym się martwić o ciągłe upgrade komputera ani czekać aż gra się w końcu zainstaluje.
Kto wie,może kiedyś ktoś wymyśli taką komputerkonsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nigdy nie powstanie, bo:

1. Oznaczałoby to ogromne straty finansowe, dla Sony i Microsoftu.

2. To PC`et zawsze musiał być dostosowany do gry a nie gra do PC`a.

3. Komputer to właściwie po części jest już konsola, ponieważ można grać w tysiące gier, podłączyć pad, kierownice joystick..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę wszystkie konsole (nie licząc może Wii) zmierzają w tę stronę, pozwalając na używanie coraz większej liczby funkcji, dostępu do internetu itp. natomiast Microsoft dąży uparcie do zrobienia z PC konsoli (projekt Games for Windows) więc wkrótce (może już przy następnych next-genach?) różnice między tymi platformami zaczną się zacierać (co mnie osobiście się nie podoba- konsole do grania, ostatecznie oglądania filmów, PC do pracy,w końcu jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czym taki komp różnił by się od współczesnej konsoli? właśnie w możliwości zbudowania z samodzielnie dobranych elementów tkwi siłą pc-ta (którego używam do grania, i używał będę dopóki konsolowe wersje gier w które chcę grać nie obsługują klawiatury i myszki (a dodatkowo są kastrowane).
ps to konsole idą w stronę pc (internet, twardziele, a teraz nawet i patche) a nie odwrotnie. Moim zdaniem kiedyś obie te kategorie urządzeń się połączą, bo konsole zbliżą się tak bardzo że od pc będzie je różnić tylko inna, zamknięta architektura (no chyba że powrócą czasy wspomnianego tu phantoma, czy też opartego o pctowe komponenty 1 x-pudła (który p3 733 mhz i g-force 4 miał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować