Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Avatar The Last Airbender

14 postów w tym temacie

W porządku będzie szybko i bezboleśnie.
Avatar stylizowana na anime Amerykańska seria animowana której historia bierze początek w świecie gdzie ludzie są w stanie naginać do swej woli potężne żywioły takie jak Ogień, Ziemia, Woda i Powietrze, wykorzystując tą moc są w stanie tworzyć i niszczyć. Przez ostatnie 100 lat to właśnie ta druga właściwość była szczególnie w użyciu z powodu trwającej już 100 lat wojny. Historia opowiada o przygodach młodego chłopca imieniem Aang, którego przeznaczeniem jest powstrzymać tą wojnę i przywrócić równowagę w tym świecie. Razem z małą grupą przyjaciół wędruje on po świecie poszukując wiedzy i mocy, która ma mu pomóc w powstrzymaniu wojny i zniszczenia.
Pytanie do ciebei <celuje w czytającego palcem> Tak Tak do ciebie mówię, jaka jest twoja ulubiona postać, no nie wstydź się, powiedz, a może nie oglądałeś nigdy Avatara ?? W takim razie radzę ci szybko nadrobić braki bo jest to seria naprawdę warta obejrzenia. Niesamowicie dynamiczne walki z użyciem żywiołów (coś jakby mieszanka walki magów z walkami mistrzów sztuk walki. No Co tu jeszcze tak siedzisz wgapiając się we mnie, biegnij oglądać . Gdzie ?? O na przykład tutaj
http://watchanimenow.com/video/category/avatar-the-last-airbender/page/5/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial nie powiem ciekawy (w końcu Ci go polecałem, nie? ^^) i cieszy mnie, że wreszcie się o nim temat pojawił. Jeśli chodzi o ulubione postacie, to TOP Lista wygląda u mnie mniej wiecej tak...

1. Toph Bei Fong - najlepsza zaklinaczka ziemi na świcie i jedyna heavy metlowa postać.
2. Wujek "Smok Zachodu" Iroh - wg. mnie najsilniejszy, acz mocno rozleniwiony firebender i przy tym mistrz parzenia herbaty.
3. Książę Zuko - najbardziej zgorzkniały firebender na świecie, prawnuk ostatniego avatara i jeden z najbardziej
zagorzałych przeciwników aktualnego.
4. Katara - jedyna zaklinaczka na biegunie południowym, a właściwie na świecie (chyba że wliczyć tą staruszkę od płynów w organizmach...).
5. Chyba avatar Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe Anime, troche akcji i humoru (przynajmniej ja go tam widze :) Poprostu lubie Anime jakie by nie było bawi mnie)
Toph Bei Fong moja ulubiona postać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta seria to majstersztyk, dlaczego ten temat ma tylko cztery posty?!
A ulubiona postać ... hmmmm
Pierwsza trójka Alamuta by się zgadzała, ale nikogo nie stawiam na żadnym stopniu podium.
A w sumie niech będzie Iroh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2014 o 22:26, Hubi_Koshi napisał:

Nie wiem czy ktokolwiek tu zagląda lub to ogląda ale i tak podrzucę.
Wyszedł Trailer Najnowszego sezonu Korry.
https://www.youtube.com/watch?v=NCEFMY4TWGw


Żeby chociaż Korra osiągnęła z 70% klasy pierwszej serii, to warto byłoby to dla mnie oglądać. Świat, który za czasów Aanga był w miarę spójny, tutaj zrobił się jakiś dziwny. Awatar zamiast wkraczać w krytycznych sytuacjach jako deus ex machina, tutaj jest po prostu nieco lepszym benderem niż inni ze względu na trzy dodatkowe elementy. No i na koniec młody, uczący się życia jako awatar Aang kontra otoczona nauczycielami i żyjąca w bezpiecznym świecie (nie poluje na nią całe imperium) Korra, która zupełnie nie radzi sobie z czymkolwiek.
Pierwszy sezon obejrzałem, ale bez szału. Drugi to dla mnie próba zrobienia uberepickości, a wyszło śmiesznie. Trzeci mnie zniechęcił na samym początku traktowaniem awatara jak pierdoły, a widzę, że czwarty będzie drugą próbą epic story + nawiązanie do Toph (jeżeli okaże się, że przez ten czas żyła sobie gdzieś w ukryciu, to twórcy mogą się spodziewać paru bumerangów).
Narzekam... Po prostu lubiłem prostotę oryginalnej serii, a u Korry na potrzeby skomplikowania wszystkiego nawet stan awatara jest mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 12:47, lis_23 napisał:

Czwarta księga?, a gdzie trzecia?


Trzecia to rozwiązywanie spraw związanych z

Spoiler

połączeniem obu światów - ludzi i duchów.


Dnia 27.09.2014 o 12:47, lis_23 napisał:

Up: Koora nie jest zła, co prawda nie jest to " Legenda Aanga " ale nadal jest wiele
nierozwiązanych spraw:

Spoiler

jak zginął Aang?
jak zginęli Toph i Socka?
gdzie, u licha podział się Zuko?


Spoiler


1. Aang zmarł przedwcześnie, ponieważ jego ciało było osłabione stuletnim pobytem w bryle lodu. Nie pamiętam gdzie to było wyjaśnione, ale nie zginął w walce.
2. Tego nie było chyba podanego, ale co do Toph to pewnie czegoś się dowiemy w czwartej księdze.
3. W trailerze to takie stary dziad ze znajomą blizną :D W trzeciej księdze też się pojawił.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2014 o 12:56, McFlash napisał:

Trzecia to rozwiązywanie spraw związanych z

Spoiler

połączeniem obu światów - ludzi i duchów.


>
Hmmm ... a to nie była druga księga? (

Spoiler

Ta w której Kora i ten mag ognia, zapomniałem jak mu było, zerwali z sobą?

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:05, lis_23 napisał:

Hmmm ... a to nie była druga księga? (

Spoiler

Ta w której Kora i ten mag ognia, zapomniałem
jak mu było, zerwali z sobą?

).

Spoiler


Pierwsza to walka z Amonem, druga to otworzenie przejścia między światami, trzecia to dla miks różnych wątków: nowy przeciwnik i nowi air benderzy. Korra zerwała z Mako na koniec drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2014 o 13:30, McFlash napisał:

Pierwsza to walka z Amonem, druga to otworzenie przejścia między światami, trzecia to
dla miks różnych wątków: nowy przeciwnik i nowi air benderzy. Korra zerwała z Mako na
koniec drugiej.



Yhy, czyli nic nie wiem o trzeciej serii ;)
a w tej trzeciej księdze jest coś

Spoiler

o Aangu i spółce?,

Ponoć coś miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 13:34, lis_23 napisał:

a w tej trzeciej księdze jest coś

Spoiler

o Aangu i spółce?,

Ponoć coś miało być.



Po dwóch odcinkach przestałem oglądać - jakoś dalsze traktowanie awatara jak jakieś pierdoły po wydarzeniach z drugiej księgi mi nie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować