Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Gears of War - dzień pierwszy

57 postów w tym temacie

Gra średnia niestety. Raczej słaba na szumnie wszędzie obwoływany hicior, owszem gameplay ma świetnie opracowany - prosty, intuicyjny i łatwy w obsłudze, ale poza tym nic więcej, w singlu nudno i monotonnie. W multi nie grywam więc niech ocenią inni ale tam zapewne jest znacznie lepiej, bo właśnie (według mnie) do tego się najlepiej GOW nadaje - rzeźni player vs. player :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 19:47, Azuredragon napisał:

To ta gra ma fabułę!? O szok. :P No dobra żartowałem. Nie spodziewałem się, że historia w tej
grze jest, aż tak rozbudowana (choć mimo to i tak nie porywa...).


No właśnie w tym problem, że nie ma praktycznie wcale i to jej największy, a dla mnie najważniejszy minus. Dlaczego te całe wywody na temat historii nie znalazły się właśnie w samej grze? Dlaczego podczas tejże rozgrywki nie dowiaduję się o tym wszystkim? To będzie teraz standard? Gry bez fabuły, zwykłe rzeźnie na ekranie monitora lub tv, a o całej reszcie będziemy sobie czytać na stronach internetowych? Co za bezsens i jeszcze robią z tego hit na miarę nie wiadomo jakiej gry. To co tutaj opisujecie (historia i tło fabularne) to jawne robienie klienta w balona gdyż niczego takiego nie uświadczy on podczas gry.


PS. Przepraszam za podwójnego posta ale wcześniejszego nie dane było mi już zeedytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja i ta nie słucham malkontentów. Pieniążki czekają, ja czekam na kupon zniżkowy od CDP za Wiedźmaka EK i do koszyka wpadają GoW i UT3. Mniam. Tylko czas się trochę dłuży, ale Crisis i CoD4 potrafią go nieźle umilić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy narzekacie ja piernicze znawcy światowego kina. Przecież ta gra nie jest skierowana do wszystkich. Tyllko do wybranej grupy graczy. Ja mam gre przywiezioną z zagranicy i jakoś mi nie wywala do windy ani gubi zapisanych plików. Owszem robie tak jak napisal kolega i nie mam problemu. Proponuje sprawdzic stery do sprzętu a dopiero wtedy pisac o kłopotach. Poza tym to ma byc do zabawy a nie do czytania. Jak chcecie dobrej gry z fabułą to polecam Wiedzmina a nie strzelanke. Cieszcie się że ta gra wogóle wyszła na PC i na dodatek przerobiona przez polaków. Bo tak to byście dalej narzekali, że konsolowcy mają GoW a Wy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście nie chodzi o to, że jest tylko o to na co jest kreowana. Takie rozwiązanie można zastosować do każdej gry nawet cRPG. Stworzyć średni produkt, a potem resztę dopowiedzieć. Nie twierdzę, że gra jest całkowicie przereklamowana. Jest to "wyrzynka" w najczystszej postaci i tak powinna być przedstawiona, i jako taka świetnie się prezentuje właśnie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umnie gra śmiga aż miło, mój sprzęt podałem kilka postów wyżej (Call of Duty 4, Bioshock, Medal of Honor Airborne chodzą czysto na moim Kompie, to samo Crysis (CoD 4, i Crysis na niskich Detalach, Medal of Honor, Modele na niskich detalach, a świat/otoczenie na Full, Bioshock na Full Detalach, Gears of War połowa na Full połowa na średnich detalach,), ani razu mnie nie wywaliło do Windowsa (grę mam z Anglii), jeśli chodzi o zapisy przyznaje zepsuli trochę sprawę każąc a raczej informując nas graczy (podczas rozpoczynania nowej gry) żeby zarejestrować się w Games for Windows Live (może być nawet Srebrne konto), są już 3 sposoby żeby nie rejestrować się w G4W Live, 2 w moim poście wyżej, i jeden w poście mac aaron , co do fabuły myśle że oni tak specjalnie zrobili, z powodu że ma wyjść Film Gears of War, który będzie Prequelem gry, tak czytałem, no i 2 kolejne części GoWa, polecam grę, jeszcze dodam odnośnie zapisów, jak czytałem w internecie to Hiszpańska wersja niema tego problemu z zapisami a Angielska Ma :P, no i w PC-towej wersji GoWa jest jeszcze problem z samym Games for Windows, jak chciałem się zarejestrować w G4W Live to wyskakuje mi że ta usługa nie jest dostępna w Naszym Kraju XD, więc z moimi zapisami kicha, i teraz napiszę coś z czego większość będzie się śmiało, zaparzyłem spory kubek kawy, zacząłem grać o Godzinie 23:00 Piątek, i grę skończyłem (prawie, końcowy Boss mnie niszczył), o 20: 45 chyba Sobota, w między czasie 4-ro godzinna przerwa. Hehe, ale gierka jest fajna polecam :). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 00:20, Marco Polo napisał:

(...=


Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony ta gra to tylko rzeźnia, która zdobyła tylu fanów tylko dzięki grafice. Tak naprawdę jednak okazuje się, że gra jest ogromnie grywalna i wciąga w swój świat, pełen akcji. Zaimplementowanie bardziej rozwiniętej fabuły w tej grze wymagałoby dodatkowego czasu dla developerów, a że grę trzeba było wydać jak najszybciej, to tego nie zrobili. Wcale nie uzasadniam w pełni braku fabuły. Wiadomo, że porywająca historia sprawia, że gra się jeszcze przyjemniej, lecz jest to raczej domena cRPGów i niektórych strategii (takich jak StarCraft, Heroes of Might and Magic III, czy WarCraft III), w grach akcji nie zawsze jest potrzebna (no dobra, są wyjątki od tej reguły, jak Max Payne, czy System Shock). Gra święci triumfy właśnie przez to, że jest to po prostu "dzika młócka". Choć lepiej byłoby, gdyby jakaś fabuła tam była mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2007 o 09:41, DArkon1990 napisał:

:P, no i w PC-towej wersji GoWa jest jeszcze problem z samym Games for Windows, jak chciałem
się zarejestrować w G4W Live to wyskakuje mi że ta usługa nie jest dostępna w Naszym Kraju
XD, więc z moimi zapisami kicha



Rejestrujesz sie w Irlandii i grasz online;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst spełnia swoją rolę i w jasny sposób nakreśla tło historyczne. Najwyższej oceny jednak nie mogę dać z powodu dość licznych błędów stylistycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gow jako gra jest OK ale problemy zaczynają być jak chcemy pograć w online. windows live nie działa w polsce dodatkowo ma to jekieś połączenie z live.xbox i jak zacząłeś grać offline podałeś prawdziwe dane przy logowaniu do livex.box bo tam cię kieruje domyślenie gra i wręcz każe zapisać się bo inaczej nie zapiszesz stanu gry TO JEST CHORE na dodatek jestes z polski to klapa - już nie pograsz w necie przy pomocy windows live Zresztą ostatni raz kupuje oryginała ze stajni microsoft a już na pewno z obsługą windows live który nie działa w Polsce. Pierwszy raz mam takie problemy z oryginalną grą NIE POLECAM TYTUŁU jeśli nie chcesz się czuć oszukany przez dystrybutora w Polsce który nie poinformował Cię ze gra tylko offline oraz producenta który już w ogóle ma cię gdzieś - abyś tylko kasę zapłacił. Poczekaj lepiej na wykorzystanie pomysłu przez lepsze studio o normalnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś GoW średnio podpasowało. Słyszałem same dobre opinie, to kupiłem. Pograłem dzień - nawet, nawet. Porałem drugi - fajne. Trzeci - nudne.
Niestety ta gra jest bardzo schematyczna i nudna - tylko przykleić się do ściany, strzelić, przykleić się do ściany obok, strzelić. Nudy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować