Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2008 o 22:25, Tomek1120 napisał:

Co o tym myślicie? Czyżby w Mafii 2 pojawią się osoby które zabiły Tommego Angelo?


Nie wykluczone, są do siebie bardzo podobni :D


Ja tylko mam nadzieję że klimatem i nie tylko, będzie dorównywać bądź też przewyższać 1szą Mafię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie coś się rusza w temacie Mafii 2 i dzisiaj odnalazłem obszerną zapowiedź tytułu którą tutaj zacytuje:

Świat przestępczy od zawsze pociągał dużych chłopców. Nie sugeruję jednak, że każdy gracz miewa ochotę złamać z zimną krwią piąte przykazanie dekalogu. Mówię o tym specyficznym klimacie – bezprawie, powolne i pełne opanowania rozmowy na temat brudnych interesów, rodzinne, kilkudziesięcioosobowe spotkania przy stole, eleganckie garnitury oraz kapelusze. Tak, czasem fajnie byłoby zostać włoskim mafiosem.

Times have changed

To wszystko, przedstawione z perspektywy lat trzydziestych XX wieku, zaoferowała nam ona – Mafia. Pierwszy tytuł o tematyce gangsterskiej, który zdołał wybić się z tłumu. Wcześniej była seria Gangsters, później pojawiło się Chicago 1930 oraz sam Ojciec Chrzestny. Jednak wszystkie te gry odchodzą w cień na wspomnienie czeskiej produkcji, noszącej podtytuł The City of Lost Heaven. Za jej kontynuację – Mafię 2 – odpowiedzialne jest to samo studio, które stworzyło pierwszą grę – Illusion Softworks, dziś jednak znane pod bardziej swojską nazwą 2K Czech.
Same old story

Jasne jest, że będziemy mieć do czynienia z pełnoprawnym sequelem. Akcja gry ponownie przeniesie nas w przeszłość, tym razem do przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jako wirtualny młokos wylądujemy w Stanach Zjednoczonych i trafimy na ulice nieistniejącego w rzeczywistości miasta Empire City. Wcielimy się, rzecz jasna, we Włocha. Co gorsza, z początku byle jakiego Włocha. Dopiero wraz z rozwojem fabuły będziemy wspinać się na kolejne szczeble mafijnej hierarchii. Autorzy zapowiedzieli historię równie dopieszczoną jak w pierwowzorze, lecz na samych zapowiedziach się skończyło. Wiemy jedynie, że w centrum opowieści znajdą się gangsterzy Vito, Eddie, Joe i Luca. Pocieszeniem jest fakt, że nad scenariuszem pracuje Daniel Vavra – ten sam człowiek, który odpowiadał za opowieść w pierwszej Mafii.

Zasada mówi, że sprawdzonych pomysłów nie powinno się zanadto zmieniać. W tym wypadku twórcy respektują tę regułę. I tak gameplay stanowi kalkę z poprzedniej części gry. Rozgrywkę znowu będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Raz jeszcze zostaniemy rzuceni w wielkie, otwarte miasto, gdzie do naszych mafijnych zadań należeć będzie jazda samochodem oraz eksterminacja wrogów rodziny.
„(…) either his brains or his signature would be on the contract”

Na rozgrywkę składają się dwa czynniki. Pierwszym będzie ogólno pojęta wymiana ognia. Wszystkie rodzaje broni zostały zaprojektowane na bazie pukawek z tamtych lat. Na bank wystąpi prosty pistolet oraz słynny Tommy Gun. Po te zabawki sięgniemy podczas wielu strzelanin, które rozgrywać się będą między innymi w opuszczonym magazynie. Będzie też możliwość prucia nabojami podczas pościgu samochodowego, wystawiając tors przez szybę samochodu! Do tego dojdą takie smaczki jak egzekucje na bezbronnych, czołgających się i błagających o życie typkach. Pożałują, że nie okazali nam szacunku.
Drugi atrakcyjny punkt rozgrywki to pościgi. Pamiętacie te powolne bryki i ślamazarną jazdę autem, znaną z poprzedniej części? Z tym koniec. Tutaj rozwiniemy znacznie większe prędkości, dzięki czemu sama jazda okaże się o wiele bardziej widowiskowa i efektowna. Chociaż niemrawe pojazdy odejdą do lamusa, nie spodziewajcie się od razu wypasionych fur rodem z Need for Speed – klimat ubiegłego wieku ma zostać zachowany.

W chwili obecnej trochę niepokojące jest to, że twórcy wyraźnie promują wizualną stronę gry. Ogólnie rzecz biorąc w Mafii 2 będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli w filmie. Złożą się na to między innymi przerywniki, które przedstawiają typowe dla gangsterskich filmów sceny (rozmowy w restauracji okraszone czarnym humorem czy trup w bagażniku). Ponadto dodany zostanie efekt, dzięki któremu w trakcie scen akcji kamera będzie nie tyle sztywno zawieszona za naszymi plecami, co raczej będzie płynąć za bohaterem. Tak jakby jakiś niewidzialny kamerzysta trzymał ją i biegł tuż obok. Te elementy mają nadać grze kinową, hollywoodzką otoczkę.
Grafika będzie lśnić i błyszczeć (gra powstaje nie tylko na peceta ale również na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3). Na przedniej szybie samochodu odbiją się mijane budynki, a po wjechaniu w kałużę woda efektownie rozchlapie się na wszystkie strony. Co więcej bary zaprojektowane zostaną tak, aby przypominały te z ówczesnego okresu – na ścianach zawisną trofea, pojawią się staroświeckie regały pełne alkoholu, niemodne dziś odbiorniki radiowe czy drewniane krzesła. Po wyjściu na ulice ujrzymy zaśmiecone chodniki, archaiczne samochody oraz przestarzałe autobusy i pociągi, a w całym mieście zobaczymy zaledwie kilka wieżowców. Oddzielnym tematem są modele postaci. Dostrzeżemy wyraźne zmarszczki na czole, napięte żyły na przegubie czy zagięcia materiału marynarki, podczas trzymania broni. Na dziś dzień jestem pod wrażeniem efektu jaki sprawia całokształt, mimo że to tylko kilka obrazków i zwiastunów.
“It''s not like the old days when we could do anything we want”

To samo, tylko więcej i bardziej efektownie. W grze możemy oczekiwać bezwzględnych, wiecznie eleganckich morderców, ostrych strzelanin oraz wartkich pościgów samochodowych. Całość ozdobiona zostanie zapierającą dech oprawą wizualną. Tylko czy to wystarczy? Na kilka miesięcy przed premierą martwi mnie fakt, że twórcy bardzo, za bardzo, skupiają się na technicznej stronie gry, a pomijają szczegóły fabularne. Jeśli po pięciu latach czekania dostaniemy tę samą Mafię z odświeżoną szatą graficzną, gracze mogą poczuć się zawiedzeni. Pozostaje tylko wierzyć, że zachowany zostanie specyficzny klimat dawnego, gangsterskiego światka.

Paweł “HopkinZ” Fronczak



NADZIEJE:

* powróci gangsterski klimat;
* znacznie lepsza oprawa graficzna.



OBAWY:

* twórcy za bardzo skupiają się na wizualnej stronie gry.

| autor: "HopkinZ" | data publikacji: 22 lutego 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło 6 lat od wydania Mafii: the City of Lost Heaven, więc sequel jest jak najbardziej pożądany :) "Jedynka" była świetna, ten klimat, muzyczka, fabuła, samochody, misje i ogólnie wszystko stworzone fantastycznie. Czekam z niecierpliwością na Mafię 2 i mam nadzieje, że zachowa wszystko co najlepsze z pierwszej części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy wie ktoś kiedy będzie miała miejsce premiera Mafii 2? Słyszałem, że podobno w kwietniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 18:07, jcl99 napisał:

Mam pytanie: Czy wie ktoś kiedy będzie miała miejsce premiera Mafii 2? Słyszałem, że
podobno w kwietniu...

Kwietniu tego roku???? ;>, jeśli tak to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 13:14, Pawlo09 napisał:

O tym że Mafia 2 powstaje to ja już wiedziałem w 2005roku.

A ja wiedziałem od 2003r., bo miałem przeczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...Mafia wyjdzie pewnie pod koniec roku 08/ na początku

Dnia 05.03.2008 o 13:11, Szperacz Robson napisał:

09.

Dostałem info, że wyjdzie koło lipca 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się nie spieszą, ważne żeby dopracowali tą grę. Liczę na produkcję równie udaną co pierwsza część. W moim prywatnym rankingu to mój ulubiony tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 18:40, Szperacz Robson napisał:

Niech się nie spieszą, ważne żeby dopracowali tą grę. Liczę na produkcję równie udaną
co pierwsza część. W moim prywatnym rankingu to mój ulubiony tytuł :)

Też ci powiem szczerze że najczęściej męczę Mafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 18:37, PEACE22 napisał:

...Mafia wyjdzie pewnie pod koniec roku 08/ na początku
> 09.
Dostałem info, że wyjdzie koło lipca 2008r.


Skąd?
Ja Mafie kiedys tam przeszedłem ale tyle lat temu że nie pamietam juz :P
A jutro odbieram paczuszke z grami z gram.pl a w środku między innym jest Mafia
więc przypomnienie jedynki sobie zrobie.
Osobiście Mafie uważam za najlepszą gre gangserska ( jak to brzm :Pi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 18:56, krak2610 napisał:

> ...Mafia wyjdzie pewnie pod koniec roku 08/ na początku
> > 09.
> Dostałem info, że wyjdzie koło lipca 2008r.

Skąd?
Z "PSX EXTREME" bo jak już mówiłem, Chicken z PE jest moim najstarszym bratem, i też ze sklepu empik mam to info.

PS. Jak kompa będę miał za słabego, to na PS3 kupie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 22:25, Tomek1120 napisał:

Co o tym myślicie? Czyżby w Mafii 2 pojawią się osoby które zabiły Tommego Angelo?


he to raczej nie oni ale się dowiemy kiedy gra wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2008 o 13:18, Szperacz Robson napisał:

Tak, a możesz powiedzieć skąd? Wcześniej były tylko plotki. No, chyba że jesteś z 2K
Czech...


Bo mi kolega tak powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się zdaniem kolegi. On pewnie też tylko usłyszał plotki. I nie spamuj, mogłeś użyć opcji "edytuj" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować