Zaloguj się, aby obserwować  
Gimex14

Karp na Święta- morderstwo czy tradycja? :P

149 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2007 o 13:53, jasiu ciast napisał:

oczywiście że to morderstwo, ale morderstwo to także kupowanie szynki i kiełbasy. to były
kiedyś żywe zwierzątka

i oddychanie to też morderstwo bo co kur**!dla innych powietrza musi starczyć!i w ogóle się lepiej nie rodzić bo co ku*** zabierasz miejsce na ziemi i co przeludnienie!masowe morderstwo!i wychodzi na to że czego nie zrobisz to mordujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 11:57, Gimex14 napisał:

W związku z tym, że nadchodzą święta, postanowiłem zapytać was, co sądzicie o kupowaniu żywego
karpia, trzymaniu go w wannie i zabijaniu przed Wigilią?
Ja osobiście jestem zdecydowanie przeciwko...
EDIT: Jak zrobić ankietę?


to jest jawne ZABÓJSTWO karpia. Najpierw sie wymęczy w wannie, potem łup w kark i po nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 13:57, Bingolo napisał:

i oddychanie to też morderstwo bo co kur**!dla innych powietrza musi starczyć!i w ogóle się
lepiej nie rodzić bo co ku*** zabierasz miejsce na ziemi i co przeludnienie!masowe morderstwo!i
wychodzi na to że czego nie zrobisz to mordujesz!

Nie ośmieszaj się. To już drugi twój post, w którym robisz z siebie głupka. Pierwszy olałem, ale drugiego nie zniosłem ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:00, Bingolo napisał:

nawet nie próbuj zaprzeczyć!;)

Oczywiście, że zaprzeczam. Zabijanie zwierząt jest dla ciebie róznoznaczne z oddychaniem ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:01, mesiu59 napisał:

> nawet nie próbuj zaprzeczyć!;)
Oczywiście, że zaprzeczam. Powietrza starczy dla wszystkich ;].

ale kiedyś się skończy i co?!xD
morderstwo....czyste ludobójstwo....za oddychanie i zabijanie karpi do tzw. "pierdla"xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 13:59, mateuszbanach0 napisał:

A ostatnio czytałem o gościach, którzy uwalniają karpie z hodowli, które póżniej trafiają na
wigilijny stół.


Mowa oczywiście o pospolitych złodziejach, którzy odbierają ludziom ich własność.

@mesiu59

Kolego: żebym nie zaczął przypominać, ile razy Ty zrobiłeś z siebie kretyna w niezliczonych wątkach. Bingolo się trochę za bardzo podniecił, ale wymowę zrozumiałem i popieram. Dzisiaj morderstwem jest wszystko oprócz aborcji i eutanazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:02, Bingolo napisał:

ale kiedyś się skończy i co?!xD
morderstwo....czyste ludobójstwo....za oddychanie i zabijanie karpi do tzw. "pierdla"xD

Dobrze wiesz, że to co mówisz nie jest prawdą i byłbym wdzięczny gdybyś sobie nie robił jaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:03, Splocky napisał:

Mowa oczywiście o pospolitych złodziejach, którzy odbierają ludziom ich własność.

Mowa o ludziach którzy którzy sprawili, że nie odebrano tej własności (życia) innym istotom.

Dnia 29.11.2007 o 14:03, Splocky napisał:

@mesiu59
/.../

Ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale uważanie że zabijanie karpia na święta to morderstwo to czysta głupota!zaraz powiecie że niby nie uznaje zwierząt ale przecież lepiej żeby karpa zabili pojedyńczo niż cieśnili go w jakimś super markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:03, Splocky napisał:

> A ostatnio czytałem o gościach, którzy uwalniają karpie z hodowli, które póżniej trafiają
na
> wigilijny stół.

Mowa oczywiście o pospolitych złodziejach, którzy odbierają ludziom ich własność.

tak, o złodziejach, ale o tych, którzy ratują karpie przed pewną śmiercią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:06, Bingolo napisał:

ale uważanie że zabijanie karpia na święta to morderstwo to czysta głupota!zaraz powiecie
że niby nie uznaje zwierząt ale przecież lepiej żeby karpa zabili pojedyńczo niż cieśnili go
w jakimś super markecie

Głupotą w moim mniemaniu jest napędzanie tego rynku. Zamiast rozważać czy "lepiej żeby karpa zabili pojedyńczo niż cieśnili go w jakimś super markecie" lepiej karpia wogóle nie kupić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:10, jasiu ciast napisał:

jak tygrys poluje na takiego bawoła to wali mu to czy upolowanie bawoła to morderstwo.poprostu
musi go zabić i już takie jest prawo natury

To znaczy, ze przyruwnujesz ludzi do tygrysów? Ich inteligencje czy świadomość zła i dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:06, mateuszbanach0 napisał:

tak, o złodziejach, ale o tych, którzy ratują karpie przed pewną śmiercią...


Taki już los karpii. Są jednym z darów natury, z których korzystamy. Ja osobiście zawsze kupowałem karpie już nieżywe. Duszenie karpia w worku foliowym to niepotrzebne dręczenie. Natomiast dobrze zadany cios zabija rybę natychmiast.
Co do drugiej sprawy: własność jest święta. Intencje posiadacza co do własności mnie nie obchodzą, dopóki są zgodne z prawem. A są, zarówno z prawem naturalnym, jak i karnym. Jeżeli ktoś pozbawia inną osobę własności, to jest złodziejem. Kropka. Ludzie popierający złodziei popierają zło. Kropka2. Nie zdają się też widzieć niebezpieczeństwa takiego precedensu. Jeżeli zezwolimy na zabieranie komuś własności, pomimo iż nie złamał prawa, z takich powodów to już niedługo ktoś będzie nas okradał np. z pieniędzy twierdząc, że nie użyjemy ich "dobrze" i że oni zrobią to "lepiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:15, Splocky napisał:

> tak, o złodziejach, ale o tych, którzy ratują karpie przed pewną śmiercią...

Taki już los karpii. Są jednym z darów natury, z których korzystamy. Ja osobiście zawsze kupowałem
karpie już nieżywe. Duszenie karpia w worku foliowym to niepotrzebne dręczenie. Natomiast dobrze
zadany cios zabija rybę natychmiast.
Co do drugiej sprawy: własność jest święta. Intencje posiadacza co do własności mnie nie obchodzą,
dopóki są zgodne z prawem. A są, zarówno z prawem naturalnym, jak i karnym. Jeżeli ktoś pozbawia
inną osobę własności, to jest złodziejem. Kropka. Ludzie popierający złodziei popierają zło.
Kropka2. Nie zdają się też widzieć niebezpieczeństwa takiego precedensu. Jeżeli zezwolimy na
zabieranie komuś własności, pomimo iż nie złamał prawa, z takich powodów to już niedługo ktoś
będzie nas okradał np. z pieniędzy twierdząc, że nie użyjemy ich "dobrze" i że oni zrobią to
"lepiej".


racja, złodziejstwo nie może być tolerowane. Racja druga: karpia powinno się zabijać jednym ciosem, a n ie duszenie w worku . Niektórzy po prostu go wyjmują z wody i zostawiają by zdechł. Ciekawe gdyby taki ktoś był taką rybą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 14:15, Splocky napisał:

/.../

Ale jest jest jeszcze coś takiego jak moralność. A z moralnego punktu widzenia, tamci ludzie czynili dobro. I z moralnego punktu widzenia, popierając ich działania popieramy dobro. Z moralnego punktu widzenia, kupując karpia popeirasz zło, bo śmierć dobra napewno nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sama ta idea nie jest mądra, bo z powodu głupiej tradycji należy zabijać ponad 30 milionów karpii (powinno być ponad 90 milionów, zakładając, że na jedną osobę przypadają po 3 karpie), jeśli nie więcej karpii w Polsce? To barbarzyństwo. Przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować