Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Witam grzecznie. Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem przenośnej konsoli Nintendo. Bardzo ciekawią mnie jednak dwie rzeczy:

1. Czy istnieje możliwość czytania ebooków na DSie? Jeżeli tak, czy jest to mocno uciążliwe (niewyraźna czcionka, męczy oczy itp.) czy może łatwe i przyjemne?

2. Nie znam się za bardzo na internecie bezprzewodowym, słyszałem jednak, że w okolicy w której bywam codziennie jest za darmo internet "from air". Czy z NDS''em można bezproblemowo podłączyć się do takiej darmowej otwartej sieci? Konsolka sama ją wyszukuje? Jest jakaś przeglądarka internetowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:23, Abomek42 napisał:

Ktore gry na NDS bylyby warte uwagi? Planuje zakup DSa i staram sie wysondowac na ile
warto.
FF, DQ, The Worlds Ends With You, Nintendogs, GTA, Brain Training Kawashimy, Pokemony,
Mario Cart i sam Mario.
Ta lista jest dla mnie zbyt krotka. Co grywalnego warto byloby dopisac?

EDIT:
Ach, mile sa tez widziane gry o porzadnym (wysokim) poziomie trudnosci - tego zrecznosciowego
i/lub umyslowego.


Castlevania (wszystkie), Phoenix Wright (wszystkie), Trauma Center (obie, imo trudne zrecznosciowki), Professor Layton (obie, same zagadki + dobra fabula, grafika i dzwiek), Age Of Empires (obie), Suikoden Tierkreis, Valkyrie Profile Covenant of the Plume, Anno (obie), Hotel Dusk Room, Chrono Trigger, Fire Emblem Shadow Dragon.

nawet w polskich serwisach znajdziesz recenzjie i gameplaye tych pozycji - a w zachodnich jest tego od cholery :)

te 3: The Worlds Ends With You, Nintendogs, Brain Training Kawashimy bym wywalil z listy ;)

jak chcesz wiecej opinii to przekartkuj ten temat - pare osob pisalo jakie gry w jakim gatunku sa naprawde dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:42, KrisK91 napisał:

1. Czy istnieje możliwość czytania ebooków na DSie? Jeżeli tak, czy jest to mocno uciążliwe
(niewyraźna czcionka, męczy oczy itp.) czy może łatwe i przyjemne?


przerabiam ebooki do .txt utf8 i bez problemow czytam na moonshelu. czcionke jak i jej rozmiar mozna chyba wybrac z poziomu programu, tak jak i inne opcje. ale nigdy tego nie probowalem na domyslnych ustawieniach czyta sie swietnie. jestem przyzwyczajony do dlugich sesji z monitorem, wiec moje oczy sie nie mecza podczas czytania ebookow - napwet po paru godzinach.

Dnia 08.09.2009 o 21:42, KrisK91 napisał:

2. Nie znam się za bardzo na internecie bezprzewodowym, słyszałem jednak, że w okolicy
w której bywam codziennie jest za darmo internet "from air". Czy z NDS''em można bezproblemowo
podłączyć się do takiej darmowej otwartej sieci? Konsolka sama ją wyszukuje? Jest jakaś
przeglądarka internetowa?


jest opera sprzedawana na karcie z rozbudowanym ramem, sam sie w to nie bawilem. co do sieci bezprzewodowych moj DS bez problemu znajduje moj router z wifi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:46, EmperorKaligula napisał:

te 3: The Worlds Ends With You,


Co???? Bluźnisz człowieku! The World Ends With You, to jest jeden z najlepszych RPG''ów jakie grałem na NDS''ie. Rozkazuje ci te słowa cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:42, KrisK91 napisał:

1. Czy istnieje możliwość czytania ebooków na DSie? Jeżeli tak, czy jest to mocno uciążliwe
(niewyraźna czcionka, męczy oczy itp.) czy może łatwe i przyjemne?


Nie, wiem, nie próbowałem. Parz post EmperorKaligula ;)

Dnia 08.09.2009 o 21:42, KrisK91 napisał:

2. Nie znam się za bardzo na internecie bezprzewodowym, słyszałem jednak, że w okolicy
w której bywam codziennie jest za darmo internet "from air". Czy z NDS''em można bezproblemowo
podłączyć się do takiej darmowej otwartej sieci? Konsolka sama ją wyszukuje? Jest jakaś
przeglądarka internetowa?


Spokojnie, bez problemów się łączy konsola, oczywiście wszystko zależy od tego jaki zasięg ;)
A co do przeglądarki internetowej, to może i jest, ale bardzo słabo i wolno chodzi. Robiłem niedawno doświadczenie i wynikło z niego, że internet GPRS na Samsungu E250 ładuje się znacznie szybciej, od właśnie tej przeglądarki Opery na NDS''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:23, Abomek42 napisał:

Ktore gry na NDS bylyby warte uwagi? Planuje zakup DSa i staram sie wysondowac na ile
warto.

Oprócz tego co podał poprzednik polecam:

Z Strategii turowych:
-Advance Wars: Dual Strike -gra nastawiona głównie na singiel
-Advance Wars: Day of Ruins / Advance Wars: Dark Conflict -gra nastawiona na multi po wifi jednakże posiadająca całkiem ciekawą kampanie

Muzyczne:
Rhythm Heavens / Rhythm Paradise - gra rytmiczna, z duuuuużym naciskiem na rytm
Elite Beats Agents - gra muzyczna o wysokim stopniu trudności, głównie kawałki popowe

FPS:
Dementium - klimatyczny Horror
Metroid Prime: Hunters - gra w niezwykle unikalnym uniwersum

EDIT:
@Piotrbov
>Spokojnie, bez problemów się łączy konsola, oczywiście wszystko zależy od tego jaki zasięg ;)
>A co do przeglądarki internetowej, to może i jest, ale bardzo słabo i wolno chodzi. Robiłem niedawno >doświadczenie i wynikło z niego, że internet GPRS na Samsungu E250 ładuje się znacznie szybciej, od właśnie >tej przeglądarki Opery na NDS'ie.

Korzystałeś z RAM-packu/DSi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:46, EmperorKaligula napisał:

> Ktore gry na NDS bylyby warte uwagi? Planuje zakup DSa i staram sie wysondowac na
ile
> warto.
Castlevania (wszystkie), Phoenix Wright (wszystkie), Trauma Center (obie, imo trudne
zrecznosciowki), Professor Layton (obie, same zagadki + dobra fabula, grafika i dzwiek),
Age Of Empires (obie), Suikoden Tierkreis, Valkyrie Profile Covenant of the Plume, Anno
(obie), Hotel Dusk Room, Chrono Trigger, Fire Emblem Shadow Dragon.

I z ta iloscia gier zaczynam powaznie rozwazac kupno DSa. :)

Dnia 08.09.2009 o 21:46, EmperorKaligula napisał:

te 3: The Worlds Ends With You, Nintendogs, Brain Training Kawashimy bym wywalil z listy
;)

O TWEWY uslyszalem sporo dobrego surfujac po internecie.
BTK wymienilem, bo to chyba jedna z najbardziej znanych gier na DSa.
A Nintendogs sa... erm... jakby to ujac... Kawaii~~~
(Chociaz osobiscie wolalbym kocia wersje :))

@Cafel
Dzieki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 22:11, Piotrbov napisał:

Co???? Bluźnisz człowieku! The World Ends With You, to jest jeden z najlepszych RPG''ów
jakie grałem na NDS''ie. Rozkazuje ci te słowa cofnąć.


przegiety gameplay (zbych chaotyczny dla mnie, szczegolnie jak chce grac na 2 ekrany bo auto mnie nie zadowala), nie odpowiadajaca mi muzyka i fabula ktora mi sie nie spodobala - straszny gniocik w moich oczach, po 2och tygodniach (w swiecie gry) dalem sobie spokoj. no i glowny bohater emo zamkniety w sobie to juz bylo przegiecie, juz chyba wole naiwnych rycerzy sprwiedliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze, co gust, to gust ;) Jednakże uważam, że muzyka jest po prostu świetna, świetnie daje klimat. Ja w ogóle nie korzystałem z drugiego ekranu, na poziomie normalnym. A co do postaci, to przecież, racja jest na początku emo, lecz później się fajnie zmienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:23, Abomek42 napisał:

i/lub umyslowego.


Polecam goraco Professor Laytona and the Curious Village, jest to pierwsza czesc.Do konca miesiaca pojawi sie kolejna pt Diabolical Box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, DSL zalapany za mniej-wiecej pol ceny + przesylka. :)
Teraz sprawie sobie hori, etui oraz programator r4 do... homebrew.
A wlasnie - zauwazylem, ze sa dostepne jeszcze jakies Acekardy.
Jaka jest roznica pomiedzy R4, a ww. alternatywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 17:56, Abomek42 napisał:

No, DSL zalapany za mniej-wiecej pol ceny + przesylka. :)
Teraz sprawie sobie hori, etui oraz programator r4 do... homebrew.
A wlasnie - zauwazylem, ze sa dostepne jeszcze jakies Acekardy.
Jaka jest roznica pomiedzy R4, a ww. alternatywa?

Acekard jest cały czas wspierany przez najnowsze wersje softu. Bierz właśnie go, bo R4 może mieć już problemy z niektórymi tyt... no może mieć problemy po prostu :) Poza tym jest na rynku tyle podróbek R4, że prawdopodobieństwo dorwania oryginału jest równe zeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 18:11, Abomek42 napisał:

Jak rozumiem ten Acekard ma slot na MicroSD? Mam jedna karte 1gb i zal by mi bylo utrzymywac
ja w odstawce.

Tak, MicroSD. Działają też SDHC, czyli nawet takie w wielkości 32gb. Swoją drogą 1gb może Ci nie wystarczyć, ale to już sam musisz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item734438036_nowy_acekard_2_1_czytnik_gwarancja_zobacz.html
Aukcja sie skonczyla, wiec to nie reklama. :)

W kazdym razie od tej ceny moge sie spodziewac oryginalnego programatora?
Zauwazylem, ze jest jakis soft(stery?) do tych programatorow (na kompa) - jesli w zestawie nie bedzie czytnika na karty microsd to przy uzywaniu telefonu jako zamiennika nie bedzie wiekszych sciec?
Czytnik MicroSDHC obsluguje karty MicroSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2009 o 22:20, Abomek42 napisał:

W kazdym razie od tej ceny moge sie spodziewac oryginalnego programatora?


tak

Dnia 11.09.2009 o 22:20, Abomek42 napisał:

Zauwazylem, ze jest jakis soft(stery?) do tych programatorow (na kompa) - jesli w zestawie
nie bedzie czytnika na karty microsd to przy uzywaniu telefonu jako zamiennika nie bedzie
wiekszych sciec?


hmmm nie probowalem nigdy, ale raczej "jak" nie ma znaczenia - liczy sie tylko to aby dane byly na karcie ;)

Dnia 11.09.2009 o 22:20, Abomek42 napisał:

Czytnik MicroSDHC obsluguje karty MicroSD?


tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2009 o 21:23, Abomek42 napisał:

Ktore gry na NDS bylyby warte uwagi? Planuje zakup DSa i staram sie wysondowac na ile
warto.

Jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze: polecam jeszcze Wario Ware: Touched! (zbiór setek minigierek, zajefajna sprawa ;)), obowiązkowo Super Mario 64 DS - ulepszona wersja gry z N64 - mistrzostwo, najlepsza platformówka ever i tyle w temacie ;]
Jeszcze całkiem niezłe jest Mario & Luigi: Partners in Time (takie jakby RPG z walkami turowymi), chociaż nie powala - sporo lepsze było Mario&Luigi: Superstar Saga na GBA ;]

Poza tym posiadam też Wario: Master of Disguise i jest to porządna platformówka, ale bez szału ;] Kupiłem bo zawsze byłem fanem wszelkich Wario Landów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteśmy przy Mario, to oczywiście jeszcze New Super Mario Bros., Yoshi Island DS i Mario&Luigi Bowser Inside Story (premiera na dniach chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro do tematu dobrych gier na DSa wracamy:
Jest jakies Visual Novel na DSa?
Jest gra w ktorej zostal postawiony nacisk na fabule i postacie?
http://www.youtube.com/watch?v=cLCTOLjx8tk - znalazlem cos wygladajacego naprawde ciekawie - jest wersja angielska/ cos podobnego?
Skradanki na DSa - co jest warte uwagi? (domyslam sie, ze Chaos Theory mialo port tez na DSa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować