Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GDDR5 od Samsunga w przyszłym roku

33 postów w tym temacie

Wygląda jak proc z amputowanymi nóżkami, bo na zdjęciu widać kość przeznaczoną do montażu (lutowania) powierzchniowego na płycie karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:57, Spector 109948 napisał:

A sama pamięć? Nie wiem jak ją włożyć do mojej płyty głównej, wygląda jak proc z amputowanymi
nóżkami. Nie wiem czy nawet do końca roku wprowadzą na rynek ten model, jest jak dla mnie za
szybki.

A co tu wkładać do płyty głównej? To co widzisz to oferta dla producentów kart graficznych, bo GDDR nie włożysz do slotu DDR :P tylko co najwyżej polutujesz na wspólnym PCB z GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ponaglą twórców gier do dostarczenia zupełnie nowego poziomu graficznych fajerwerków"

Ta... i fabuły cRPG-ów/RPG-ów będą schodziły na coraz dalszy plan, o ile w ogóle nie będą "pomijane"... Po co komu kolejny Unreal czy CoD? Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o demonstracje efektów, to ja podziękuję... No chyba, żeby w parze z możliwościami technicznymi szła by też innowacyjność i twórczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,5 roku temu kupilem kompa za 3,5k i do teraz mi wszystko szura - w wiedzminka gram prawie na maxa, a i crysis szura sympatycznie. jedyne co zrobilem to najpierw z gwary dostalem model lepsza karte graficzna i nie dawno za doplata 200zl mam jeszcze model mowsza

athlon 64 3000+ (podkrecony o 200MHz) GB ramu 6600gt - 7600 gt i w efekcie 8600gt

i co te ludziki pisza ze roczny komp za 3 klocki im crysisa nie ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, żeby ta technologia weszła w życie...bo inne by wtedy staniały i można by sobie mocnego kompa za niewielką(w miarę) kasę złożyć...
Co do samych ramek, to nie ma co 6gb/s to "nie w kij dmuchał"...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"i co te ludziki piszą ze roczny komp za 3 klocki im crysisa nie ciągnie" jak napisał wladcaczeczeni


jak kupujesz kompa za 3tyś z hipermarketu z najsłabszym układem graficznym to nie dziwo że crysis nie działa a wiedźmin "tnie". Do takiego kompa trzeba jeszcze z 800zł na kartę dorzucić co się całkowicie mija z celem.
Moje zdanie na temat sprzętu wymieniać co ok 1,5roku na części trochę ponad przeciętność wtedy mamy zadowalającą wydajność za przystępną cenę, lub jak ktoś wyżej napisał przerzucić się na konsole.

Kupując nowy sprzęt (podzespoły, nie komputer) na wymianę, upgrade komputera sprzedajemy stare i znów pare stówek zaoszczędzone. Sam taką metodę praktykuję o ostatnio upgrade za 800zł i mam komputer za ok 2tyś. Hdd, zasilacz, obudowa, dvd-rw, fdd, mysz, klawiatura, inne peryferia wszystko stare wymiana tylko płyty gł, karty grafiki, ram i procesor. Crysis i Wiedzmin śmigają aż miło.

Polecam przeanalizować swoje możliwości finansowe i pokusić się na taki mały upgrade satysfakcja gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować