Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony i sprawa kłopotliwych zabezpieczeń

19 postów w tym temacie

Domek

Jeszcze niedawno w sieci głośno było o antypirackich zabezpieczeniach płyt muzycznych wytwórni Sony BMG. Firma postanowiła jednak, pod groźbą zbiorowego procesu sądowego, zdecydowała się na ugodę i wycofanie ze sprzedaży krążków z feralnymi zabezpieczeniami.

Przeczytaj cały tekst "Sony i sprawa kłopotliwych zabezpieczeń" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle coś zabezpieczać?? Przecież i tak to zabezpieczenie złamią. Mistrz zabezpieczeń HALF LIFE 2, już dawno był możliwy z "trzeciej ręki" i nie musiało się łączyć z internetem by go zainstalować. Zamiast tworzyć supermega zabezpieczenia, powinno się zwalczać piractwo w inny sposób!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przestali ładować kasę w zabezpieczenia (które i tak zostaną prędzej czy później złamane), koszt wytworzenia płytki byłby mniejszy, co by zaowocowało (a przynajmniej powinno, ale to różnie bywa) obniżeniem cen płyt w sklepach, a to z kolei może skusiłoby więcej osób do zakupu tej płyty. Aktualnie nakręca się spirala w dokładnie odwrotnym kierunku - aż w końcu taka afera z przedobrzonymi zabezpieczeniami musiała wybuchnąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:19, Arkadiusz napisał:

> Zamiast tworzyć supermega zabezpieczenia, powinno się zwalczać piractwo w inny sposób!!!

w jaki?? :P


Specjalnie nie podałem przykładów, abyście podawali swoje propozycję. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skibka w jakim ty świecie żyjesz? Oniżenie cen płyt? Kupując płyty płacisz medżerowi zespołu, którego muzyka jest na krążku, a nie producentowi za zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:52, Half-Devil napisał:

Skibka w jakim ty świecie żyjesz? Oniżenie cen płyt? Kupując płyty płacisz medżerowi zespołu,
którego muzyka jest na krążku, a nie producentowi za zabezpieczenia.

A tu się mylisz i to bardzo. Płacisz wydawcy w pierwszej kolejności i najwięcej. Później ewentualnie jakieś 5% ceny sklepowej od krążka idzie do wykonawcy. Po drodze oczywiście cała masa ludzi, którzy na tym zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... te zabezpieczenia to rzeczywiście tylko strata czasu i pieniędzy. Jak żyję to nie widzialem żadnego super zabezpieczenia, któregoby w krótkim czasie nie złamano. Może ktoś poda przykład zabezpieczenia, którego nie pominięto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szybko wykorzystali do twórcy trojanów i wirusów, wywołując niemałe zamieszanie. " Czy przypadkiem zamiast "wykorzystali do twórcy trojanów" nie powinno byc "wykorzystali to twórcy trojanów''" czy mam tylko zwidy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>NomenNescio
Mnie najbardziej denerwuje starforce. Do Colin McRae Rally 2005 i PsiOps (grając w tą grę z tym zabezpieczeniem bardzo często wywalało do Windowsa i w ogóle wszystkie gry z tym zabezpieczeniem długo się włączają) pojawiły się poprawione pliki .exe, ale do Splinter Cell 3 poprawionego pliku ciągle nie mogę znaleźć :( Przez to trzeba grać w tryb singleplayer z płytą (na szczęście multiplayer zabezpieczyli tylko CD-Keyem).
Nie wiadomo czy ten sh..force w Splinter Celu 3 jest tak dobry, czy może nikomu się nie chce tego poprawić, ale jak narazie chyba jeszcze tego nie złamali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 14:09, CH1CKEN napisał:

Po co w ogóle coś zabezpieczać?? Przecież i tak to zabezpieczenie złamią. Mistrz zabezpieczeń
HALF LIFE 2, już dawno był możliwy z "trzeciej ręki" i nie musiało się łączyć z internetem
by go zainstalować. Zamiast tworzyć supermega zabezpieczenia, powinno się zwalczać piractwo
w inny sposób!!!


Masz firewalla i antivirusa? Jeśli tak to wyłącz... i napisz mi kiedy będziesz robił format, w końcu po co trzymać AntiVirusa gdy i tak będą wirusy, które go obejdą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2005 o 18:18, Dowodca_Pawel napisał:

Masz firewalla i antivirusa? Jeśli tak to wyłącz... i napisz mi kiedy będziesz robił format,
w końcu po co trzymać AntiVirusa gdy i tak będą wirusy, które go obejdą?



Teraz całkiem seryjka- nie mam firewalla ani antivirusa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Firma postanowiła jednak (...) zdecydowała się na ugodę"

To postanowiła czy zdecydowała czy WyTyFy?

"Firma zdecydowała się natychmiast rozpocząć negocjacje z reprezentującymi ich prawników"

A nie z prawnikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować