Zaloguj się, aby obserwować  
radeon2

Na jakim sprzęcie gracie?

1486 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 14:51, mrosi napisał:

/.../

W zupełności wystarczy Ci Chieftec 450W model 101. Jeśli chcesz mieć niesłyszalny zasilacz
to polecam taki, jakiego ja używam, czyli Tagan 430W U-22 2Force

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=18095------- czy chodzi Ci o takie coś?? I ostatnie pytanko jaki ty masz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 14:59, boduczek napisał:


> TG480-U15 (EASYCON) powinien starczyć , ewentualnie TG530-U15 (EASYCON)
Acha,dziękuje.Ale jeszcze jak bym mógł prosić jakiegoś linka:D??To było by pieknie;)

http://sklep.benchmark.pl/pelny_21150.html <==480W ~429zł
http://sklep.benchmark.pl/pelny_21151.html <==530W ~469zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dokładnie o takie.

Mój sprzęt to:
Asus M2N32SLI Deluxe Wireless Edition nForce 590 AM2 (wymiana na Asus P5B Deluxe IntelP965 775)
AMD Athlon X2 4200+ (wymiana na C2D E6400 775)
Scythe Ninja Rev.B (będzie wraz z Athlonem sprzedane a założę ThermalTake MiniTyphon)
Pamięć 2x1024 Geil 800MHz Ultra Dual
Karta grafiki Gigabyte 7900GT Turbo Force Zalman Edition
DVD-RW LG LS
Zasilacz Tagan 430W U-22 2Force (ze względu na wygodę odpinanych kabli wymiana na Tagan 430W U-15 EasyCon)
Obudowa ThermalTake Aguila Black

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 15:21, mrosi napisał:

Dokładnie o takie.

Czyli nie powinienem mieć żadnych problemów??

Dnia 27.01.2007 o 15:21, mrosi napisał:

Mój sprzęt to:
Asus M2N32SLI Deluxe Wireless Edition nForce 590 AM2 (wymiana na Asus P5B Deluxe IntelP965
775)
AMD Athlon X2 4200+ (wymiana na C2D E6400 775)
Scythe Ninja Rev.B (będzie wraz z Athlonem sprzedane a założę ThermalTake MiniTyphon)
Pamięć 2x1024 Geil 800MHz Ultra Dual
Karta grafiki Gigabyte 7900GT Turbo Force Zalman Edition
DVD-RW LG LS
Zasilacz Tagan 430W U-22 2Force (ze względu na wygodę odpinanych kabli wymiana na Tagan 430W
U-15 EasyCon)
Obudowa ThermalTake Aguila Black

Acha,a te Tangany co masz i na którego zmieniasz to czym się różnią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 15:27, boduczek napisał:

Czyli nie powinienem mieć żadnych problemów??


A niby dlaczego miałbyś mieć problemy? I Chieftec i Tagan robi bardzo dobre zasiłki, więc jeśli nie dobierzez takiej o zbyt małej mocy to wszystko będzie OK.

Dnia 27.01.2007 o 15:27, boduczek napisał:

Acha,a te Tangany co masz i na którego zmieniasz to czym się różnią??


Mają identyczne parametry techniczne. Różnią się tylko tym, że U-22 ma kable zamocowanie na stałe a U-15 ma kable odpinane (więc te, które nie są potrzebne można schować w pudelku)

P.S. Nie przepisuj bezsensowanie posta, tym bardziej takiego, który jest nad Twoim, bo zawalasz Forum. I tak każdy komu odpowiadzasz wie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 14:57, Dark SMG napisał:

tak, Grafika na PCX? G80, seria & nie jest aż tak zaawansowana, za to 8xxx t już całkiem inna
bajka, zwłąszcza 8800 GTX


Tak PCX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ok,dziękuje za pomoc w tej kwestji,przejdzmy dalej;)

Acha,a zasilacz podłącze bez problemu tzn; czy przy kupnie zasilacz na coś trzeba zwrócić uwagę?Sory wiem że zadaje dużo pytań ale się na tym nie znam;)

Nie przepisuje,ale dobrze jak Ci to przeszkadza to prosze bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 15:41, czaja24 napisał:

Tak PCX

niee to było takie pytanie "jaka karta graficzna na PCI Express?" i odpowiedź ty zrozuiałeś że się pytałem że PCX się pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 15:42, boduczek napisał:


Ok,dziękuje za pomoc w tej kwestji,przejdzmy dalej;)

Acha,a zasilacz podłącze bez problemu tzn; czy przy kupnie zasilacz na coś trzeba zwrócić uwagę?Sory
wiem że zadaje dużo pytań ale się na tym nie znam;)

Nie przepisuje,ale dobrze jak Ci to przeszkadza to prosze bardzo;)


na wtyczkę zasilającą płytę główną, czasem zdarza się że ma np 24 piny tylko a płyta ma gniazdo 20 pinowe i jajo
ewentualnie na odwrót(jeśli trafi Ci się jkaiś stary zasilacz:P) ale na szczęście w znakomitej większości zasilacze mają wtyczke uniwersalną czyli 24 piny z których można odłączyć 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 15:42, Dark SMG napisał:

No i mam wyniki, p[rzypominam że to sD mark 06 a ja nie podkręcałem procka ( jest standardowy
1,86) ani grafiki ( 400 MHz) wynik to 2768 pkt


całkiem nieźle, no ale nic dziwnego nowszy silnik graficzny u mnie to może ma z 1500:p
nie testowałem na 2006 ale zaraz poszukam jak ktos ma blisko to też zapuszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 15:42, boduczek napisał:

Acha,a zasilacz podłącze bez problemu tzn; czy przy kupnie zasilacz na coś trzeba zwrócić uwagę?Sory
wiem że zadaje dużo pytań ale się na tym nie znam;)


Podłączysz na pewno bez problemu. Nie ma w tym żadnej filozofii.
Przy zakupie zasilacza kieruj się marką, bo ze sprawdzoną marką w parze idzie jakość. Od jakości zasilacza zależy stabilność linii 12V - krótko mówiąc zasilania płyty głównej (a więc najważniejszy czynnik). Są zasilacze markowe (Chieftec, Tagan, Antec), które mają nominalnie 430W i tyle mają w rzeczywistości. Ba, nawet mogą przez krótki okres czasu pracować z wyższą mocą (akurat np. w przypadku Tagana 430W może on przez pewnien czas dawać 480W). A są zasilacze niemarkowe (np. Tracer, Mustang, i wiele, eiwle innych), które mają w opisie 350W a wrzeczywistości mają np 280W. Kolejna sprawa to aktywne PFC. Jest to krótko mówiąc system jakby dawkowania mocy. Czyli jeśli komp potrzebuje do pracy 300W to zasilacz mimo, iż ma nominalnie 430W to pobiera prądu z sieci potrzebne na wyprodukowanie 300W. Czyli kłania się oszczędność prądu. Ważne aby zwrócić uwagę żeby zasilacz miał "Aktywne PFC" a nie "PFC". To drugie po prostu oznacza, że zasilacz ma zabezpieczenia (np. przeciwprzepięciowe). Poza tym markowe zasiłki mają na tyle skuteczne zabezpieczenia, że w przypadku np. spięcia biorą wszystko "na siebie". zyli cokolwiek się stanie to stanie się tylko z zasilaczem. Zasilacz nie spali np. płyty, czy procka. Te zasilacze no name natomiast nie zeabezpieczą komputera przed niczym. Jak się spali zasilacz to spali za sobą wszystko. Kolejną rzeczą jest fakt, że na rynku coraz więcej producentów oferuje zasilacze z odpinanymi kablami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga zachować dobrą wentylację w obudowie (nie ma w niej plątaniny kabli, z którymi nie bardzo wiadomo co zrobić, gdzie je poupychać). Jest jeszcze jedna sprawa. Komfort pracy. Jeśli nie przeszkadza Ci hałas to nie ma sprawy, natomiast ja wiem, że innej zasiłki niż Tagan już nie kupię. Tagany są niesłyszalne.
Mankamentem w tym wszystkim jest dość wysoka cena porządnych zasilaczy. Niemniej jednak uważam, że składając kompa za 2000-3000PLN warto zapłacić ze 300PLN za zasilacz, bo masz wtedy pewność, że każdy podzespół kompa będzie odpowiednio "nakarmiony" i bezpieczny. To chyba tyle;
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak wielkie wytłumaczenie:)
tylko chciałbym mieć pewność że nic mi się nie stanie z kompem,bo gdzieś czytałem że do podobnego tylko że z C2D E6700 i X1900XTX trzeba było 550W ale wszystko było krecone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny komp po remoncie:

procek: Intel Core2Duo E6400
ram: 2x1 GB ddr2 PDP Patriot
płyta: Gigabyte GA-P965-DQ6
grafika: MSI GF 8800GTS
muzyka: SB XFi Xtreme Gamer
hdd: 2x200 GB Samsung SATA (Raid 0)
głośniki: Creative Inspire 6.1 6700
zasilacz: Chieftec CFT-560A-12S 560W (do wymiany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować