Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Raport NPD za listopad

35 postów w tym temacie

Ale jakby nie zarobił na xboxie gears of war to na pc nawet by go nie konwertowali. Rynek PC zamiera bo sami gracze go niszczą nie kupując legalnych kopii. Na konsolach proceder piractwa ma znacznie mniejszą skalę. Ja tam wiem że ps3 to może i dobra konsola, ale to co dostarcza x360 i usługa live jest na zupełnie innym poziomie i to się raczej nie zmieni zważywszy na to że to xbox ma większe możliwości graficzne i kupe porządnych exclusive''ów zamiast replayów z gran turismo z poprawioną oprawą czy kolejnych trailerów mgs. Gdzie jest kolejny tekken i reszta kontynuacji np. Killzone? Sony się ośmiesza i raczej nie będzie ich stać na opracowanie kolejnego Cella, a MS jako lider nie narzekający na brak pieniędzy uderzy ostatecznie eliminując rywali w okolicach naszego EURO :) A wszystkim polecam x-a sam mam biblioteke gier za max 119 zeta każda i tak świetnie się bawię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:14, szypek26 napisał:

nie lubię X360 ani innych dzieł Billa G.


litosci, Gates od dobrych 7 lat nie jest prezesem MS. i z calym szacunkiem dla niego, x360 jest w rownym stopniu jego dzielem co dzielem ludzi sprzatajacych ich kampusy... to jest firma zatrudniajaca 80 tysiecy osob, przestancie ludzie utozsamiac wszystko z jednym czlowiekiem i pisac ze wszystko jest beee bo to "zuy Gates od window$ow"

obojetnie jak bardzo moznaby MS / Gatesa nie znosic, trzeba docenic ze firma ta swietnie dal rade z wieloma produktami / uslugami i Xbox jest jednym z ich lepszych osiagniec ostatnich lat. tym bardziej ze wczesniej byla to firma stricte softwareowa a wbila sie na rynek konsol i nawiazala rowna walke z konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 12:05, Ciastuś napisał:

litosci, Gates od dobrych 7 lat nie jest prezesem MS. i z calym szacunkiem dla niego, x360
jest w rownym stopniu jego dzielem co dzielem ludzi sprzatajacych ich kampusy... to jest firma
zatrudniajaca 80 tysiecy osob, przestancie ludzie utozsamiac wszystko z jednym czlowiekiem
i pisac ze wszystko jest beee bo to "zuy Gates od window$ow"

tu masz niewątpliwą rację, ale po prostu kiedy mówię "dzieła Billa G" mam na myśli całe Micosoftowe rzesze produktów. co nie oznacza, że mam coś do samego Billa, bo koleś rzeczywiście ma duży wkład w rozwój chociażby w rozwój OSów od DOSa do tej całej Visty i całej masy innych produktów

Dnia 15.12.2007 o 12:05, Ciastuś napisał:

obojetnie jak bardzo moznaby MS / Gatesa nie znosic, trzeba docenic ze firma ta swietnie dal
rade z wieloma produktami / uslugami i Xbox jest jednym z ich lepszych osiagniec ostatnich
lat. tym bardziej ze wczesniej byla to firma stricte softwareowa a wbila sie na rynek konsol
i nawiazala rowna walke z konkurencja.

tak właśnie. ale jednocześnie nie lubię microsoftu za te takie monopolistyczne traktowanie klienta. zupełnie jak TepSa xP na rynku konsol moim zdaniem nintendo ma bardziej zdrowe podejście do sprzedaży, chociaż wiadomo, pieniądz zawsze najwyższym dobrem. ale ja już tak mam, że wspieram obozy przeciwne :P preferuję amd, ati [chociaż nvidię też bardzo lubię :) ], ps3 albo wii... ten typ tak ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 22:47, kondzio95 napisał:

NO nie nie jestem pierwszy.
Ale zgodzę się z tobą Geek, mi ta nazwa kojarzy się z N-new york, P-police, D-department.


Lepszy taki niż np. OSRAM albo DUPLO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 12:17, szypek26 napisał:

tak właśnie. ale jednocześnie nie lubię microsoftu za te takie monopolistyczne traktowanie
klienta. zupełnie jak TepSa xP na rynku konsol moim zdaniem nintendo ma bardziej zdrowe podejście
do sprzedaży, chociaż wiadomo, pieniądz zawsze najwyższym dobrem. ale ja już tak mam, że wspieram
obozy przeciwne :P preferuję amd, ati [chociaż nvidię też bardzo lubię :) ], ps3 albo wii...
ten typ tak ma ;)

nie, no nie załamuj. uważasz, że byłoby lepiej dla rynku, konkurencji i konsumentów, gdyby ms nie wypuścił swojej konsoli?? gdzie tu masz monopolistyczne traktowanie (w tej dziedzinie)?? akurat w tym przypadku należą im się (wraz z nintendo) solidne gratulacje za rozbicie monopolu sony na rynku konsol stacjonarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nie, no nie załamuj. uważasz, że byłoby lepiej dla rynku, konkurencji i konsumentów, gdyby ms nie wypuścił swojej >konsoli??
nie powiedziałem tego. po prostu nie lubię produktów MS... i tyle
>gdzie tu masz monopolistyczne traktowanie (w tej dziedzinie)??
a co, może MS nie robi wielu rzeczy "na odwal" ? to ja już wolę nintendo
>akurat w tym przypadku należą im się (wraz z nintendo) solidne gratulacje za rozbicie monopolu sony na rynku >konsol stacjonarnych.
każdy monopol jest zły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 14:34, szypek26 napisał:

>nie, no nie załamuj. uważasz, że byłoby lepiej dla rynku, konkurencji i konsumentów, gdyby
ms nie wypuścił swojej >konsoli??
nie powiedziałem tego. po prostu nie lubię produktów MS... i tyle

rozmowa dotyczy konsol, trudno więc nie pomyśleć, że właśnie tego dotyczy twoja wypowiedź. a jeśli nie, to poszukaj innego wątku, odpowiedniego do zagadnienia "pomarudźmy na ms" ;)

Dnia 15.12.2007 o 14:34, szypek26 napisał:

>gdzie tu masz monopolistyczne traktowanie (w tej dziedzinie)??
a co, może MS nie robi wielu rzeczy "na odwal" ? to ja już wolę nintendo

hmm, mówimy o konsolach czy o czym? bo już się pogubiłem ;)
a tak na marginesie robienie rzeczy "na odwal" nie jest jednoznaczne z monopolem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 16:34, penny napisał:

rozmowa dotyczy konsol, trudno więc nie pomyśleć, że właśnie tego dotyczy twoja wypowiedź.

no fakt, trochę namieszałem. ty tez nie jesteś bez winy xP

Dnia 15.12.2007 o 16:34, penny napisał:

a jeśli nie, to poszukaj innego wątku, odpowiedniego do zagadnienia "pomarudźmy na ms" ;)

eee... co będę marudził... aż tak bardzo wkurzony nie jestem... w końcu mam xp po drugim sp i da się używać. do xboxa360 też nic nie mam, bo produkt fajny, ale 1) wolę ps3 2) nie lubię MS ;)

Dnia 15.12.2007 o 16:34, penny napisał:

hmm, mówimy o konsolach czy o czym? bo już się pogubiłem ;)

tak, głównie o konsolach. ale wrzuciłem jeszcze inne produkty MS

Dnia 15.12.2007 o 16:34, penny napisał:

a tak na marginesie robienie rzeczy "na odwal" nie jest jednoznaczne z monopolem :)

racja. ale właśnie o to mi chodzi, że monopoliści, tacy jak MS [w przypadku np OSa] robią różne rzeczy "na odwal" korzystając ze swej pozycji [albo w przypadku kontaktu z klientem/cenienia go - 360 taki idealny też nie jest :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 17:19, szypek26 napisał:

racja. ale właśnie o to mi chodzi, że monopoliści, tacy jak MS [w przypadku np OSa] robią różne
rzeczy "na odwal" korzystając ze swej pozycji [albo w przypadku kontaktu z klientem/cenienia
go - 360 taki idealny też nie jest :P]

jakieś traumatyczne wspomnienia z kontaktem w sprawie serwisu xboksa 360??? akurat jeśli chodzi o podejście do klienta i pomoc/serwis to w przypadku xboksa ms odwalił kawał świetne roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 18:13, penny napisał:

jakieś traumatyczne wspomnienia z kontaktem w sprawie serwisu xboksa 360??? akurat jeśli chodzi
o podejście do klienta i pomoc/serwis to w przypadku xboksa ms odwalił kawał świetne roboty.


Ja - nie. nie jestem fanem konsol. ale czasami pogrywam u kumpla i on - tak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam się nad kupnem co najmniej trzech starterów Wii i... sprzedania ich na angielskim E-bay''u :D
Niezły interes gwarantowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały raport bez niespodzianek, wsystko można było już wcześniej przewidzieć, Assassin’s Creed pokonany jedynie przez CoD-a 4 a PS3 wedle życzenia Sony na szarym końcu, braki w Wii dają się Nintendo troche we znaki w postaci mniejszej ilości sprzedanych egzemplaży ale nadrabiają sobie sprzedażą DS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować