Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tendencja się odwraca?

18 postów w tym temacie

Lepszego traktowania PC i Xboxa 360? No cóż zawsze to coś na czym ma pole do popisu MS i właściwie to on we większości przypadków dyktuje pewne warunki. Zawsze lepiej, że dochodzi konkurencja, ale PS3? To przecież kolejna konsola. ;)
Zresztą i tak nie mam czasu na gry PC to nawet nie spojrzę na konsolowe zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renor Mirshann

Jack Tretton - prezes SCEA - ogłosił, że kończy się polityka niedoceniania PlayStation 3 przez developerów third-party tworzących multiplatformowe produkcje. Jako przykład podał grę Burnout Paradise studia Criterion, której bazową konsolą była właśnie PS3.

Przeczytaj cały tekst "Tendencja się odwraca?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... zwycięsko ze wszystkiego i tak wychodzi microsoft... Czemu? gigant ma zarówno Xboxy jak i Gry na Windows... W efekcie czego społęczeństwo PC z Xboxowym jest jako tako połączone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 19:55, Mrocz napisał:

Czy ja wiem... zwycięsko ze wszystkiego i tak wychodzi microsoft... Czemu? gigant ma zarówno
Xboxy jak i Gry na Windows... W efekcie czego społęczeństwo PC z Xboxowym jest jako tako połączone...



Po co mieszasz w to PC jakby miał on jakiś wpływ na wojnę PS3 vs XO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przpadkiem burnout nie był "tworzony" na PS3 już w momencie premiery (albo tuż po, jeszcze przed premierą w US) ?
To więc nie ma mowy tu o odwracaniu, bo Burnout jest z PS3 od początku, a nawet gorzej, mimo to jeszcze Burnout "odszedł" od PS3. Jack Tretton jakoś przemilczał fakt, że producenci Burnout''a zapowiedzili wersje na X360 ? ROFL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze :)
Wreszcie developerzy zaczynają doceniać tak świetną konsole. Początkowo szli na łatwiznę i traktowali PS3 jako platformę "na odwal się", ponieważ łatwiej im było stworzyć grę na PC i X360 (podobna budowa). Teraz jak widać sytuacja się zmienia i taki Burnout jest nieco lepszy niż na X360 :) To mi się podoba, w ogóle to nieźle byłoby gdyby gra na każdą platformę była tworzona oddzielnie, ale to marzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:10, SHADOW-XIII napisał:

Przpadkiem burnout nie był "tworzony" na PS3 już w momencie premiery (albo tuż po, jeszcze
przed premierą w US) ?
To więc nie ma mowy tu o odwracaniu, bo Burnout jest z PS3 od początku, a nawet gorzej, mimo
to jeszcze Burnout "odszedł" od PS3. Jack Tretton jakoś przemilczał fakt, że producenci Burnout''a
zapowiedzili wersje na X360 ? ROFL

tak, pierwsza wersja na PS3 a na stronie EA Polska jest tez napisane, ze bedzie na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 21:33, master matrox napisał:

I bardzo dobrze :). Wreszcie developerzy zaczynają doceniać tak świetną konsole.


a w oparciu o co taki wniosek? o "obiektywna" wypowiedz jednego z prezesow sony, ktory wyglasza tezy jak to developerzy docenianiaja PS3 ponad konkurencyjne platformy na poparcie ktorych jest w stanie wymienic tylko JEDNA gre ktora pasuje do jego twierdzenia? jedna sposrod kilkudziesieciu jak nie kilkuset wydanych / powstajacych??

moze Ty nam pokaz ktorzy to developerzy tak bardzo doceniaja PS3 ze development robia w pierwszej kolejnosci na potrzeby tej platformy... bo poki co widze przy kazdej multiplatformowce traktowanie ps3 po macoszemu a w najlepszych wypadkach efekt w miare porownywalny z tym z x360... i ani jote lepszy. to ostatnie smieszy mnie szczegolnie, gdyby skonfrontowac to z twierdzeniami fanboyow jako ps3 jest x-razy potezniejsze. niby potezniejsze, niby developerzy doceniaja (same Sony tak twierdzi) a gry a ledwo nadazaja za wersjami na x360. przedziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem PS3 zawsze było lepsze od X360 i Wii ;] Kiedyś w Empiku w Manufakturze byłem, to ludźi ciągnęło do grania tylko na XBOX''ie, a obok stało PS3 ;P ja też na początku z jakieś 2godzinki grałem na X360 (bodajże w Forza Motosport 2 :) ) jak mi się już znudziło to z ciekawości podszedłem do PS3 i zacząłem grać (F1 2007)... fizyka 100x lepsza, grafika zresztą też... jak bym miał wybierać to z next-genów wybrał bym PS3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z PS3 jest taki, że jest zwyczajnie... tak samo mocne (lub słabe) jak X360. Dotąd żadna gra nie była zdecydowanie ładniejsza na PS3 niż na Xie. Obraz klęski (i słabości) PS3 dopełniają beznadziejne exclusive''y (np. Lair ze średnią ocen 55% i Heavenly Sword który przeszedłem w niecałe 6 godzin...). Sam mam obie platformy, i dla mnie X wygrywa. Lepsze "community" graczy, lepsze gry, lepsze exclusive''y (Mass Effect, Ace Wings 6, Halo 3, do niedawna Oblivion (z tym że niejako ignoruje tutaj wersje na PC), Forza 2), nawet wygodniejsze sterowanie (królestwo dla tego który uzna pada PS3 za udanego i poda jakieś racjonalne argumenty). Jedyne co przemawia na korzyść PS3 w tej chwili to mniejsza awaryjność i pełne wsparcie usług online dla Polski.

Jeśli MS uruchomi wreszcie Xbox Live! dla Polski PS3 przestanie dla mnie istnieć. Zwłaszcza, że mam nową wersje bez wsparcia emulacji PS2, co IMO jest katastrofalnym błędem Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy kto krytykuje to napewno nie ma PS3? Otóż nie, bo ps3 jest o klase gorsza od xboxa po prostu. Ja polecam ci zaopatrzyć się w X360 i porównać. Mam kontakt z obiema konsolami i sorry ale na sony są albo tytuły multi albo jakieś badziewia. Gdzie konkurent dla Forzy? Gdzie nowy Tekken? Killzone? MGS? Po co komu ta konsola teraz :) Na X360 jest bogata biblioteka gier poniżej stówki, do 150zeta a na ps3 wszystko praktycznie powyżej dwóch bań. Jedyna zaleta to bluray ale u mnie nie ma wypożyczalni filmów a nowe są za drogie pozatym nie zobacze tak dużej różnicy na CRT. A tak wogóle to gry na zwyczajnym telewizorze wyglądają o niebo lepiej niż na LCD w galeriach, MM itp. Przynajmniej u mnie. Jakby ps3 miało chodz jednego killera, ale nie ma dalej puszcza jakieś filmiki z GT i się wszyscy ślinią a grafa jak w Forzie jest, tylko nie każdy raczył porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:38, scyzor napisał:

Bo każdy kto krytykuje to napewno nie ma PS3? Otóż nie, bo ps3 jest o klase gorsza od xboxa
po prostu. Ja polecam ci zaopatrzyć się w X360 i porównać. Mam kontakt z obiema konsolami i
sorry ale na sony są albo tytuły multi albo jakieś badziewia. Gdzie konkurent dla Forzy? Gdzie
nowy Tekken? Killzone? MGS? Po co komu ta konsola teraz :) Na X360 jest bogata biblioteka gier
poniżej stówki, do 150zeta a na ps3 wszystko praktycznie powyżej dwóch bań. Jedyna zaleta to
bluray ale u mnie nie ma wypożyczalni filmów a nowe są za drogie pozatym nie zobacze tak dużej
różnicy na CRT. A tak wogóle to gry na zwyczajnym telewizorze wyglądają o niebo lepiej niż
na LCD w galeriach, MM itp. Przynajmniej u mnie. Jakby ps3 miało chodz jednego killera, ale
nie ma dalej puszcza jakieś filmiki z GT i się wszyscy ślinią a grafa jak w Forzie jest, tylko
nie każdy raczył porównać.


ja powiedziałbym, że PS3 jest klasę lepsza od X360, ale gry na X360 są klasę lepsze od gier PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mówi Jack Tretton to raczej mażenia sony a nie konkretne fakty, chwami się pojedynczym tytułem i myśli że PS3 jest taki cudowny, może zmiany rzeczywiście idą w dobrym kierunku ale czy tak jest okaże w przyszłości kiedy będą na to fakty które to potwierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować