Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stereo? 5.1? Bah! 7.1 w grach!

48 postów w tym temacie

Ja tam jestem zadowolony ze swoich 5.1 :P I tak rzadko wykorzystuje ich pełną moc. Zresztą na 7.1 to za mało miejsca w moim ''gabinecie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka beznadzieja. Zastosowanie glosnikow 5.1 czy niedajboze 7.1 nie ma sensu w naszych domowych pokojach. Po pierwsze przewaznie kable sa za krotkie (Creative) a po drugie i najwazniejsze to nasz pokuj musialby byc tylko przeznaczony do grania lub ogladania filmow. Gdyz by cieszyc sie w pelani z takich systemow glosniki musialyby byc rozmieszcone na jednakowej wysokosci czyli naszej glowy, a biurko z monitorem i nasze krzeslo musialoby sie znajdowac na srodku pokoju , jesli oddalimy sie za bardzo od tylnich glosnikow a przednie postawimy przy monitorze to efekt zaczyna byc praktycznie niewidoczny.Kto jest na tyle glupi by walnac sobie na srodku pokoju biurko z kompem i zawalic cale 5 m 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miło wiedzieć, choć i tak niewielu to wykorzysta... niewielu graczy ma choćby 5.1 zestaw, co dopiero mówić o 7.1! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie dość że świetna gra, to jeszcze dźwięk genialny :D Ja gram na głośnikach 2.1 i nawet ujdzie. Muszę pomyśleć nad zakupem słuchawek, bo z moim rodzeństwem nie idzie nic usłyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jac22
... i dlatego ja przeżuciłem się na słuchawki, nie ma żadnych zniekształceń wynikłych z pomieszczenia, czy jak napisąłeś od tego że musze siedzieć idealnie po środku, tu nie ma takiego problemu a wszystko bardzo wyraźnie słychać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe 7.1, ja osobiście mam kompa z 5.1 i efekty niezłe, ale faktyczne kabli to od groma jest. Szkoda tylko, że X360 mam pod hd tv, a przekładanie głośników z kompa do tv to syzyfowa robota :P (Chyba że zafunduje sobie kino domowe, wtedy kto wie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie słyszałem o takim dźwięku 7.1. Oczywiście 5.1 jest bardzo dobry, bo sam mam taki w domu i na prawdę nie da się narzekać...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, choć 5.1 miałem problem rozstawić. Z tym 7.1 to już nie wiem jakbym sobie poradził (chyba jakieś uchwyty montowane do sufitu).

A ci co mówią, że 2.1 wystarczy (albo o zgrozo słuchawki, może jeszcze takie za 10 zł?) i nic więcej im nie trzeba po protu nie słyszeli w akcji dobrego Surround (zresztą jakiegokolwiek, byle w grze). Odczucia zmieniają się diametralnie, w FPS''ach to nawet słychać z której strony rakieta leci i gdzie uskoczyć aby nią nie dostać, obracasz się i słyszysz gdzie rozmówca, trzeba to po prostu usłyszeć, bo opowiadanie nic tu nie da (a ja mam w końcu stary zestaw SB Audigy z Creative Studio 5.1 więc nic specjalnego i swoje lata już to ma, a na to wszystko jeszcze tylne głośniki mam z boku a nie z tyłu, bo nie bardzo było je gdzie ustawić).

Polecam wszystkim zestawy choć 5.1. Zamiast ciągle inwestować w nowe karty graficzne lepiej zastanowić się nad dobrym dźwiękiem. To naprawdę dużo daje, a i karta dźwiękowa starczy na o wiele dłużej niż graficzna.

Teraz jak tak o tym piszę to przypomina mi się sytuacja kolegi. Kilka lat temu był tak zapatrzony w nowe karty graficzne, że chyba co pół roku zmieniał na nowszy model. Jednak wszyscy wybuchnęliśmy śmiechem gdy się okazało że te nowinki podłączał do 14'''' monitora, okrągłego z maks rozdziałką 800x600 (a z kartą to chyba do GeForce serii 5xxx dojechał na tym monitorze). A ta dygresja to po to żeby zachęcić wszystkich. Nie skupiajmy się tylko na jednym elemencie komputera. Dźwięk jest tak samo ważny jak grafika, a często nie doceniany (a to błąd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim 5.1 jak mam na maxa to wyburza ściany a tu w grze 7.1 no nie. Teraz nie wyobrażam sobie słuchać muzy na zintegrowanej grafie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem newsa - gry już dawno obsługują 7.1 więc ska to podniecenie? Jest cała masa gier gdzie można do woli wybierarac miedzy stereo, 5.1, 7.1. To o co tyle szumu?
A zestawy 5.1 do pokoju nadają się idealnie i komp w cale nie musi byc pośrodku kregu glosników - w grach dzwiek jest liczony z uwzglednieniem tego, ze glosniki centralny i lewy prawy przód są na równej lini z monitorem.

Pozdrawiam wszystkich audiofili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować