Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3670 nie spełnia pokładanych w nim nadziei

31 postów w tym temacie

No to się zawiodłem niestety na tym produkcie.
Miał on być lepszy od HD 2600XT, a niestety tak nie jest. No cóż, ostatnio AMD-ATI nie radzą sobie, to jest tylko niestety kolejny przykład. Jak na razie wygrywa Nvidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5% różnicy w 3Dmarkach i jakieś kolejne tyle w grach od swojego przodka HD 2600 XT to prawdziwa klapa ze strony ''czerwonych'',
może mają dziurawe stery ale ta firma zawsze miała kłopoty ze sterownikami... (więc nie liczyłbym na to za bardzo),
może nadrobią jakość ceną ?:)
a póki co to konkurencja się nieźle prezentuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

och dzieci dzieci, tak ślepo wierzycie w to co ktoś wam napisze... serce się kraje w railgun w kieszeni otwiera.
może tak poczekacie na oficjalną cenę i testy z prawdziwego zdarzenia?
nie twierdze ze serwis experview się wyłożył na tej recenzji ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Zamiast jak jeden mąż powtarzać że 5% to za mało poczekajcie na oficjalną premierę karty i przeczytajcie więcej ocen specjalistów.
Tak to już bywa ze wychwala się produkty które potem okazują się leciwym towarem, trochę rzadziej jest z mniej pochlebnymi zapowiedziami produktów które to okazują się o wiele lepsze niż w zamysłach recenzentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ATi robi wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę graczy. Mimo, że nVidia ciągle jest istnym hegemonem jeżeli chodzi o sektor kart graficznych, to brawa dla jej konkurencji za ciągłą walkę. Pozostaje tylko pytanie, po co w takim razie produkować karty graficzne, które z zamierzenia mając być lepszymi następcami wcześniejszych modeli są od nich gorsze? Jednak musimy czekać na oficjalne testy, aby zawyrokować, czy nowy Radeon to dobre, czy złe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja o samej karcie wypowiadał się nie będę, ale chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem, to zrozumie tekst zorzy bez problemu, a i ci którzy radzą sobie z tym gorzej problemów mieć nie powinni właśnie dlatego, że nie używa słownictwa specjalistycznego. To nie jest oznaka nieprofesjonalizmu, a przystosowanie tekstu dla większości jego odbiorców.

Gdybym miał się czegoś czepiać tak jak Ty, to raczej stosunkowo małej ilości danych w samym newsie i braku źródła, które odnajdujemy dopiero w komentarzach. A tak to mam wrażenie, że czepiasz się dla zasady. Jeśli Ty nie widziałeś lub nie rozumiesz określeń takich jak podziałka albo patch do sterowników, to jeszcze nie znaczy, że cała reszta, czy nawet większość czytelników też jest w takiej sytuacji. Nie zdziwiłbym się, gdyby było zupełnie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 14:34, GanD napisał:

Ja o samej karcie wypowiadał się nie będę, ale chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli
ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem, to zrozumie tekst zorzy bez problemu, a i ci którzy radzą
sobie z tym gorzej problemów mieć nie powinni właśnie dlatego, że nie używa słownictwa specjalistycznego.
To nie jest oznaka nieprofesjonalizmu, a przystosowanie tekstu dla większości jego odbiorców.


masz całkowitą racje, fakt że autor zastosował słownictwo wprowadzające w błąd jest tu całkowicie bez znaczenia, przecież każdy w dzisiejszych czasach wie że Resolutions (rozdzielczość) znaczy tyle samo co podziałka (dzielenie), Ba słowo "Patch do sterowników" zostało już dawno zrównane z "nowa wersja sterowników"
kurcze ze też na to wcześniej nie wpadłem ale dzięki tobie pojąłem już fachową a zarazem trafiającą do każdego użytkownika wymowę.

Dnia 11.01.2008 o 14:34, GanD napisał:

Gdybym miał się czegoś czepiać tak jak Ty, to raczej stosunkowo małej ilości danych w samym
newsie i braku źródła, które odnajdujemy dopiero w komentarzach. A tak to mam wrażenie, że
czepiasz się dla zasady. Jeśli Ty nie widziałeś lub nie rozumiesz określeń takich jak podziałka
albo patch do sterowników, to jeszcze nie znaczy, że cała reszta, czy nawet większość czytelników
też jest w takiej sytuacji. Nie zdziwiłbym się, gdyby było zupełnie na odwrót.


Uh... zdemaskowałeś mnie... tak... jestem tym wielkim obrzydliwym Darkiem SMG który czepia się wszystkich i wszystkiego dla zasady, ostatnia muszę się wam przyznać ze czepiłem się kolegi, gdy poślizgnąłem się na chodniku.. a jeszcze innym razem (o zgrozo) czepiłem się koleżanki na sylwestrze gdy ta uczyła mnie salsy.
Ale przejdźmy do konkretów, powiem wprost, autor nie przyłożył się należycie i ja zwróciłem mu uwagę w tej kwestii.
jeśli uważasz moje zachowanie za czepianie się to przykro mi bardzo z tego powodu ale zmieniać się dla ciebie nie będę.
Ponadto krew mnie zalewa jak niektórzy użytkownicy po przeczytaniu "ten procek jest dobry" piszą że już zbierają na niego kasę ( a nawet testów nikomu się nie chciało poczytać.) lub "ta karta jest do bani" i już spada lawina postów że ATI umiera, ze to gwóźdź do trumny itp...
aż się odechciewa czytać... ale każdy ma inną mentalność, jednym to przeszkadza drugim nie, ja zdecydowanie należe do tych pierwszych i oczekuje że gram.pl przestanie w swoich newsach wprowadzać ludzi w błąd...
Skoro autor pisze ze Karta jest do bani to niech doda linka do tych informacji i adnotacje że wcale tak nie musi być i ze wynika to tylko z tych testów.
pamiętacie przykłąd Driv3ra? pierwsze recki 10/10 reszta? 3/10 chyba więcej dodawać nie muszę.

Gol Galad chodzą słuchy o 100 dolarach lub 50 Euro ale ile w tym prawdy przekonamy się gdy AMD-ATI oficjalnie przedstawi cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 14:51, Dark SMG napisał:

masz całkowitą racje, fakt że autor zastosował słownictwo wprowadzające w błąd jest tu całkowicie
bez znaczenia, przecież każdy w dzisiejszych czasach wie że Resolutions (rozdzielczość) znaczy
tyle samo co podziałka (dzielenie), Ba słowo "Patch do sterowników" zostało już dawno zrównane
z "nowa wersja sterowników"
kurcze ze też na to wcześniej nie wpadłem ale dzięki tobie pojąłem już fachową a zarazem trafiającą
do każdego użytkownika wymowę.


Rozdzielczość -> rozdziałka -> podziałka

Nie sądzę, by ktoś tu myślał o dzieleniu czegokolwiek (poza Tobą oczywiście). W końcu to tekst dotyczący karty graficznej, a nie zadań matematycznych. W porządku, jeśli uważasz, że takie "przejścia" są zbyt skomplikowane dla użytkowników gram.pl, to Twoja sprawa. Ja jednak sądzę, że zdecydowana większość sobie z tym poradzi. Nie róbmy z ludzi idiotów (to samo dotyczy "patchy do sterowników" czyli po prostu nowej wersji tychże). A o fakcie braku źródła już pisałem i powtarzał się nie będę, to faktycznie może wprowadzić ludzi w błąd, ale tylko jeśli czerpią swoją wiedzę wyłącznie z jednego miejsca, a przed zakupami nawet się nie zastanowią. Za głupotę trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, skoro 4/5 gier preferuje Nvidię, ale ta 1/5 działa lepiej na ATI. Karta jest świeża, więc jeśli to nie Shappire, to na dopracowane sterowniki można czekać w nieskończoność. I jeszcze jedna sprawa, nowe karty ATI słabo sobie radzą ze starszymi tytułami gier, a dobrze z nowościami. Ale HD3850 rzeczywiście jak na razie jest bezkonkurencyjny - za 500 zł gramy w Crysisa na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować