Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce 9800 GX2 kontra Radeon HD 3870 X2

57 postów w tym temacie

Szczerze mówiąc, to mnie przeraża kierunek w którym zmierza sprzęt komputerowy. Za kilka lat do każdego kompa będzie dołączana zniżka na zakup klimatyzacji, bo latem przy takim kompie pewnie nie da się wysiedzieć, nie wspominając, że sam PC również może nie wytrzymać :). Do tego pobór energii... paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 00:54, rob006 napisał:

Szczerze mówiąc, to mnie przeraża kierunek w którym zmierza sprzęt komputerowy. Za kilka lat
do każdego kompa będzie dołączana zniżka na zakup klimatyzacji, bo latem przy takim kompie
pewnie nie da się wysiedzieć, nie wspominając, że sam PC również może nie wytrzymać :). Do
tego pobór energii... paranoja.

Czytaj uważnie Radeon HD3870x2 grzeje się mniej niż 8800GT (a on się grzeje do 110W, gdy pojedynczy HD3870 tylko do 105W!). Jakbym miał wybierać to wym wybrał radka będzie trochę mniej wydajny, za to będzie pobierał połowę tego co 9800GX2.
Nigdy nie miałem problemów ze sterownikami do Radeonów, nie wiem skąd ten mit! A już miałem w swoim posiadaniu 3 karty ATI (9550,X1600,obecnie HD2600XT). Kart nV są wydajniejsze? Połowa sterownika nV to optymalizacje pod dane aplikacje (lol)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ATI się zawsze liczyło, zmieniło tylko taktyke na jakiś czas. Przecież biło na łeb 5-tą 6-tą generację Nvidii, 7-mą pokonało ale już nie tak wyraźnie. Przy ósmej zmieniło taktykę, co wcale aż tak nie zmniejszyło przychodów, za to zdobyli spory segment, bo takiej wydajności w stosunku do kart powyżej tysiąca złotych nie było jeszcze. Dopracowali niższy proces technologiczny i teraz swojego dwurdzeniowca puszczą ze znacznie niższą ceną, mam nadzieje ze nie przekraczajacą ceny dwoch kart 3870, bo nvidia pewnie zacznie z górnego pułapu, nie wyprodukuje ich tyle co ATI. Wogole nvidia jakby sie gubiła zobaczcie ile bedzie kart serii 8 i jeszcze pare z 9: mamy 8400,8500,8600GT,GTS, 8800GS 384/768, 8800GT 256/512/1024, 8800GTS 512, 8800GTX i ULTRA, a do tego 9800GT i ten 9800GX2. Po co wypuszczac jednoczesnie 8800 GS i 9600GT jak to prawie ta sama wydajność, różnica ceny będzie taka że będzie kupowana tylko jedna z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że w końcu ATI wyłania się z mroku :D Będzie jakaś inna i tańsza karta do wyboru niż GeForce. I do tych najnowszych kart Nvidii potrzeba mieć elektrownie w kompie, ja specjalnie na GF 7950 GT musiałem kupic zasilacz 550 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 07:39, winor napisał:

Czytaj uważnie Radeon HD3870x2 grzeje się mniej niż 8800GT (a on się grzeje do 110W, gdy pojedynczy
HD3870 tylko do 105W!). Jakbym miał wybierać to wym wybrał radka będzie trochę mniej wydajny,
za to będzie pobierał połowę tego co 9800GX2.
Nigdy nie miałem problemów ze sterownikami do Radeonów, nie wiem skąd ten mit! A już miałem
w swoim posiadaniu 3 karty ATI (9550,X1600,obecnie HD2600XT). Kart nV są wydajniejsze? Połowa
sterownika nV to optymalizacje pod dane aplikacje (lol)!


To prawda zawsze kupuje Radeony i nigdy nie miałem kłopotow ze sterami, naprawde nie wiem o co wszystkim chodzi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 10:17, kaganiec napisał:

a ile ten Radeon pobiera W???
i jaką będzie miał cenę??


znając życie będzie kosztował o wiele mniej niż nowy geforce, z pewnością poniżej 1000zł.
na pewno będzie pobierac też mniej energii od geforca ponieważ do produktu nvidii będziemy potrzebowac elektrownię w kompie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem sobie na wyniki 3dmarku 06 i radeon miał 9560 pkt, a gf 10000 pkt, więc wielkiej różnicy nie ma. A to że w tych nowych dziwach są dwa układy nie znaczy, że każdy z nich będzie dwa razy szybszy. Jeden z nich może być 40% szybszy, a drugi 60% nikt nie powiedział, że musi to być podwojona wydajność, więc teoretycznie słabszy w singlu chip może być wydajniejszy w wersji podwójnej od dwóch mocniejszych które będą kiepsko współpracowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 07:39, winor napisał:

Czytaj uważnie Radeon HD3870x2 grzeje się mniej niż 8800GT

Ty też czytaj uważnie, mówię ogólnie o sprzęcie komputerowym a nie tylko o tych kartach. Mój laptop pobiera lekko ponad połowę tego co ten Radek, a mimo to gra się na nim całkiem nieźle. Mój stacjonarny, w czasie normalnej pracy pobiera pewnie mniej energii niż 9800GX2 i też nie narzekam. I jakoś najbardziej interesujące mnie gry pójdą na moim kompie.

Dnia 12.01.2008 o 07:39, winor napisał:

(a on się grzeje do 110W, gdy pojedynczy
HD3870 tylko do 105W!).

Grzeje do 110W? To jakaś nowa skala? Ile to będzie w przeliczeniu na stopnie Celsjusza? ;)
Poza tym o poborze energii HD3870x2 nic nie wspomniano w newsie.

Dnia 12.01.2008 o 07:39, winor napisał:

Nigdy nie miałem problemów ze sterownikami do Radeonów, nie wiem skąd ten mit! A już miałem
w swoim posiadaniu 3 karty ATI (9550,X1600,obecnie HD2600XT). Kart nV są wydajniejsze? Połowa
sterownika nV to optymalizacje pod dane aplikacje (lol)!

No ja mam wręcz przeciwnie. Mam dwa kompy, w jednym siedzi Radek, w drugim GF. Na kompie z kartą nVidii wszystkie upiększenia wyglądu Ubuntu działają zaraz po zainstalowaniu sterów, na kompie z kartą ATI... nie niestety. Może przypadek, ale jakoś zniechęca mnie do ATI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kotolew: Wszyscy wiedzą, że wydajnością G92 przewyższa RV670, a cytat który przytoczyłeś, mimo iż treścią wskazuje na niejaką stronniczość autora, to jednak w założeniu był pisany jako hipoteza. To raczej oczywiste zważywszy na dalsze "ale".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za ati potwora jakim jest 3870x2 niech sie tylko pojawi w sklepie a juz będzie moja a swoja stara karte graficzna 7600gt sprezentuje kumplowi poprostu sie szykuje pogrom nvidi nigdy nie bylem zwolenikiem nvidi
i zaluje ze kupilem 7600gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

110W oznacza moc cieplną, tzn. ilość energii w postaci ciepła którą dane urządzenie wypromieniowuje w jednostce czasu. P=W/t, a w tym przypadku W=Q=(U^2)t/R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 08:38, wolf259 napisał:

110W oznacza moc cieplną, tzn. ilość energii w postaci ciepła którą dane urządzenie wypromieniowuje
w jednostce czasu. P=W/t, a w tym przypadku W=Q=(U^2)t/R.


Że co? W to skrót od Wat - jednostki mocy, która w tym przypadku oznacza raczej ilość pobieranej energii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za wikipedią:
Wat - jednostka mocy lub strumienia energii w układzie SI

1W = 1J/1s...

Jak powszechnie wiadomo ciepło mierzymy w Dżulach, a więc jak najbardziej ilość wydzielonego ciepła w jednostce czasu mierzymy w dżulach na sekundę -> Watach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować