Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony i Nintendo pozwane

60 postów w tym temacie

Teraz goście ocknęli się ktoś ktoś wykorzystał ich patent, a od jakiego czasu można kupić sprzęt Sony i Nintendo. To się robi żałosne, lepiej zajęli by się czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni wreszcie przestana pozywać tych dwóch hegemonów wirtualnej rozgrywki? Nic z tego i tak mieć nie będą, bo każdy dobrze wie, kogo stać na lepszych prawników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żałosne to są wasze komentarze.. pomyśl, że wymyśliłeś coś ponad 10 lat temu, opatentowałeś to, a teraz jakaś firma zarabia miliony dolców przy użyciu Twojego pomysłu, chyba jednak byś się zdenerwował... a jedyny sposób walczenia o swoje to pozew. Pomyślcie trochę ''szerzej'' nie ograniczajcie się do patrzenia na jedną stronę medalu..

ja popieram takie firmy, bo wiem jakie to uczucie gdy ktoś przywłaszcza sobie coś co wymyśliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej będzie jakaś ugoda i tak się zakończy cała sprawa... mam nadzieje że ta firma dostanie odpowiednie odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chore, aż się nie chce komentować... znowu ><

@Onybic: No tak, racja, a przez cały ten czas, co Wii i PS3 były w sprzedaży to oni (od patentu) byli w letargu, nie? Weź przestań... >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz dowody, ze to tej firmy patent? Jak jakas firma wieksza cos wymysli to "nagle" leca pozwy o kradziezy jakiegos patentu, mniejszego lub wiekszego, wiec dla mnie to juz nic innego jak proba wyludzenia pieniedzy w majestacie prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 14:40, Hydro2 napisał:

ak jakas firma wieksza cos wymysli to "nagle" leca
pozwy o kradziezy jakiegos patentu, mniejszego lub wiekszego, wiec dla mnie to juz nic innego
jak proba wyludzenia pieniedzy w majestacie prawa


No, dokładnie, wyłudzanie kasy i to legalnie :)
To jak dojście Hitlera do władzy w Niemczech, nie? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 14:39, Mr.M napisał:

Chore, aż się nie chce komentować... znowu ><

@Onybic: No tak, racja, a przez cały ten czas, co Wii i PS3 były w sprzedaży to oni
(od patentu) byli w letargu, nie? Weź przestań... >.>


wiesz nie każdy interesuje się przemysłem rozrywkowym ;] nie każdy na świecie wie co to Wii albo ps3, wiec tutaj Twój argument jest nie za dobry.
Kolejna sprawa to stworzenie takiego pozwu i złożenie go też trwa chwilę, wątpię czy mądrym posunięciem było by: widzą że ktoś używa ich patentu, biegną na hurra do sądu i przegrywają sprawę bo są całkowicie nieprzygotowani...

@Hydro2 a wiesz, że patentu nie dostaje się ot tak z dnia na dzień? i nawet w newsie podane jest, że to patent z 1996 roku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 14:39, Mr.M napisał:

@Onybic: No tak, racja, a przez cały ten czas, co Wii i PS3 były w sprzedaży to oni
(od patentu) byli w letargu, nie? Weź przestań... >.>


po pierwsze firma niema obowiązku wykorzystywać danego patentu,
a po drugie jeśli ktoś wykorzystuje nawet nieużywany patent to musi mieć zgodę osoby mającej prawo do patentu na jego wykorzystanie.
Poza tym jeśli chodzi o to że dopiero teraz jest pozew to może wynikać z tego, że trwa przygotowanie się do procesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ MR.M - przygotowanie pozwu zdobycie dowodów/dokumentów/dokładnego opisu patentu itp. itd. nie trwa powiedzmy tygodnia to długie miesiące przygotowania wiec nie dziw się że pozew w sądzie "nie leży" od czasu wydania Wii/PS3 i zanim osądzisz kogoś w tym przypadku ą firmę zapoznaj się ze sprawą i w ogóle prawem patentowym w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia jak słyszę takie informacje. Pewnie "biedacy" stracili miliony dolarów. Tylko że sami nie potrafili tego wcielić w życie nieudacznicy i liczą, że czyimś kosztem będą opływać w luksusy. Chyba opatentuję metodę podnoszenia łyżki do zupy i będę żądać od każdego kto będzie tak jeść zupę milionowych odszkodowań....
Swoją drogę patenty to dobra sprawa, ale na niektóre rozwiązania nie powinno się udzielać patentów, gdyż wynikają z prostej logiki. Tak jest właśnie z niektórymi rzeczami w informatyce. Skomplikowane algorytmy owszem, powinny być opatentowane, ale proste rozwiązania, na które mógłby wpaść każdy informatyk, o ile problem taki się przed nim postawi powinny być wolne. Ale cóż. Nie tylko w naszym kraju absurd nie jest pojęciem abstrakcyjnym. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 14:11, Stwór napisał:

Ale czasem to przerażające - taka pogoń za pieniędzmi i czyhaniem na okazje jak hieny.


Niestety żyjemy w takich czasach, w których pierwszoplanową rolę grają pieniądze. Każdy tylko myśli, jak można "oskubać" nawet swojego kolegę. To straszne, ale niestety prawdziwe. Na szczęście są sądy, które nad tymi sprawami czuwają... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby takie firmy jak Nintendo czy Sony, ryzykowały i kradły rozwiązania technologiczne na własne potrzeby od innych mniej znanych firm. Przecież to jest za duże ryzyko, mogą dużo zyskać ale sądzę że jeszcze więcej stracić...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Czapelo

Jestem ciekaw czy w swoim jakże wspaniałym toku myślenia wziąłeś pod uwagę, że stworzenie czegoś nowego i opatentowanie tego to jedno, a wcielnie tego w życie to drugie. Ktoś może w swoim garażu wynaleźć coś naprawdę przełomowego, ale jeśli nie dostanie wsparcia finansowego ze strony jakiejś potężnej firmy to jego praca pójdzie na marne, a należy pamiętać o tym, że to nie wygląda tak:
- O ja ja ja ja, słuchajcie mnie ludzie mam patent, no projekt super, pomoże ludziom, zarobimy miliony, potrzebuję waszego wsparcia, dzielimy się po połowie
- O żesz, panie! No bierzemy bierzemy, masz tu 100 millionów Euro i zrób prototyp, my już zaczynamy pracować nad reklamą, a jak skończysz to wrzucamy na taśmę i produkujemy

Myślenie nie boli, podobnie jak "robienie w konia" słabszych i biedniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Chyba opatentuję metodę podnoszenia łyżki do zupy i będę żądać od każdego kto będzie

Dnia 12.01.2008 o 14:51, Czapelo napisał:

tak jeść zupę milionowych odszkodowań....


Nie opatentujesz bo nie masz dowodu że wymysliłeś to jako pierwszy :]
Poza tym nie wolno patentować zjawisk ;)

Dnia 12.01.2008 o 14:51, Czapelo napisał:

Swoją drogę patenty to dobra sprawa, ale na niektóre rozwiązania nie powinno się udzielać patentów,
gdyż wynikają z prostej logiki. Tak jest właśnie z niektórymi rzeczami w informatyce. Skomplikowane
algorytmy owszem, powinny być opatentowane, ale proste rozwiązania, na które mógłby wpaść każdy
informatyk, o ile problem taki się przed nim postawi powinny być wolne. Ale cóż. Nie tylko
w naszym kraju absurd nie jest pojęciem abstrakcyjnym. :(


To mi przypomina stwierdzenie kogoś kto bardzo chciał coś wynaleźć, ale nie miał pomysłu wtedy stwierdził że "Wszystko co proste zostało już wymyślone"

Patentu na pewno nie udzielono im na zasadzie że przyszli do urzędu i powiedzieli że mają fajny pomysł żeby komputer sterować takim a takim urządzeniem, tam trzeba dostarczyć szczegółowych planów, opis działania etc.

A wasze komentarze sprawiaja wrażenie że myślicie że oni przyszli powiedzieli że myślą że tak jest fajnie i dostali patent...

Poza tym zgadzam się z przedmówcami że mieć pomysł a produkowac to coś to 2 rózne rzeczy...

Przypomina mi się historia polaka w USA który wygrał konkurs na najlepszy wynalazek i dostał milion dolarów i kontrakt na produkcje tego...
Ale firma która miałą produkować te foteliki chciała wprowadzić tyle zmian że musiał się wycofać a potem z nimi procesować zeby odzyskać swój wynalazek...
Więc to nie jest hop siup ;)
Jak się robi coś na hopsiup to wychodzi z tego linux ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować