Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Developer Call of Duty 4 o piratach

219 postów w tym temacie

NAszczeście Ja i wielu innych posaiadają orginalne wersje PC..

Wiele razy próbowno walczyć z piractwem.. ale ta potyczka jest nie do wygrania...

Nawet najlepsze zabezpieczenia di się złamać..

Jedynie opłacanie multiplayera jest zabezpieczenim przed piraceniem go.

Ale wtedy nawet ja bym nie grał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaitsev

To, że piracenie gier odbywa się głównie na PeCetach, jest faktem znanym od dawna. Muszą to być naprawdę ogromne liczby, bowiem jeden z twórców Call of Duty 4 na swoim blogu wyraził zdumienie po zorientowaniu się jak wielu graczy używało nielegalnych kluczy do zabawy po sieci w najnowszą produkcję Infinity Ward.

Przeczytaj cały tekst "Developer Call of Duty 4 o piratach" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no coz, skoro sa ludzie bedacy w stanie piracic gre za 20pln... to co dopiero mowic o nowosciach. ciezko walczyc z piractwem gdy nieraz to rodzice mowia ''nie kupie ci tej gry, sciagniemy z internetu''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a platformy takie jak steam tylko imo dobijają pomału ten rynek. Bo szczerze, co za różnica, czy za grę zapłacę i ją ściągnę, czy tylko ściągnę? Dlatego wydania pudełkowe rox, a w konsolowym światku upłynie jeszcze sporo wody zanim (o ile w ogóle) pojawią się wydania bogatsze niż DVDbox, płyta i 16-stronnicowa instrukcja, o "kolekcjonerkach" które składają się na grę plus soundtrack plus plakat nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wśród moich znajomych: "To nie jest kradzież". Znam poza mna tylko około 6 osób które kupuja oryginalne gry (przy czym w klasie to np. nikt oryginalnej gry nie kupi), więc rzeczywiście skala procederu jest bardzo duza. Ja nawet bym chciał żeby nie wydawano gier na PC bo wszyscy piraci by sie otrząsnęli i zrozumieli co czynią, czyli szkode sobie samym a przy okazji niestety tez uczciwym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mogę się cieszyć, że nie mam wiele czasu na granie. Gdy zdążę przejść te gry, które kupiłem wcześniej za 20zł, nówki, na które mam chęć zdążą odpowiednio stanieć i znowu kupuję za 20zł lub coś w tym stylu.
Pozostawię bez komentarza fakt, że są ludzie, którym żal wydać 20zł za złote edycje ich ulubionych gier lub chociażby kilka złotych za wydania z czasopism o grach komputerowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:50, knopfler napisał:

czyli szkode sobie samym a przy okazji niestety
tez uczciwym graczom.


Bądźmy szczerzy - takie pojęcie już chyba nie istnieje. Po prostu jest to zbyt kuszące. I nawet cena nie gra w tym przypadku większej roli. Gdybym był multimilionerem, utworzyłbym grupę hakerów, likwidującą wszelkie torrenty, krok po kroku. Marzenia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:49, MateoKiszlo napisał:

Rozszerzyć możliwości policji lub straszyć graczy tym, że nie powstanie sequel ...

Ps. Obrazek i podpis wprost mnie rozwalił ^^


Jasne... ja mam policjanta w domu i myślisz, że co, na samych oryginałach jadę ? Fakt, że na kompa i tak większość mam oryginałów, dzięki temu że instnieje extra klasyka, ale i tak było by się do czego przyczepić.
A straszenie graczy, że nie powstanie sequel... zarobić coś a nie zarobić nic ? A gracze się nie przejmą, kupią wtedy inną grę. Znaczy się większość ściągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:50, Nikt634 napisał:

1 Piratuje sie gry za 99.90 a gre za 20 to juz moge kupić

Taak?? A ja znam gości co nie kupią żadnej gry. Ani takiej za 20, czy nawet za 10 zł. To juz po prostu szkoda gadać o takich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety sami sobie kłody podkładamy pod nogi za te piractwo, a efekty tego widac np na CoD 3 który w ogóle nie wyszedł na PCa ;/ a na niego tak się napaliłem dlatego że Polacy byli w grze, a tu z0nk i to wielki
Co do ściągania gier z neta to jakby ludzie najpierw by ściągali i "przetestowali" grę a potem kupowali oryginał, to byłoby najmniejszym złem i każdy na pewno byłby zadowolony deweloper bo nie mieliby az takich strat i nabywcy gier bo by najpierw gre by przetestowali czy na ich kompach idze czy opłaca sie w nia inwestować, wiem że takie "testowanie" jest złę ale na pewno duuuzo mniejszym złem niż dotychczasowe piracenie gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w MOHPA przez internet. Tam jest mnostwo graczy, którzy oszukują na różne sposoby. A co do piractwa... Według mnie powinno być karane :) BĄDŹCIE PRZEKLĘCI, PIRACI!

Pozdrawiam!
Yutima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mu mało, sprzedali w samej tylko Wielkiej Brytani1mln kopii i co nie dostał premi, co za bzudry nie którzy tu piszą, że to i tamto przez piratów, nie wyłapują lewych kluczy z konsol bo mniej ludzi gra na tych platformach online, gdzie występuje największe łamanie praw autorskich; a tak w ogóle to mam oryginał CoD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 17:46, dark master napisał:

a platformy takie jak steam tylko imo dobijają pomału ten rynek. Bo szczerze, co za różnica,
czy za grę zapłacę i ją ściągnę, czy tylko ściągnę?


Jak dla mnie jest to fundamentalna różnica, dużo ważniejsza od tego czy z grą dostanę kilo makulatury czy nie ;) Pamiętam wydania pudełkowe które mnie cieszyły, ale to były głównie gry Microprose z 500-stronicową instrukcją opisującą całe tło gry, vide pierwsza Cywilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować