Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA powoduje rozwój gangów

63 postów w tym temacie

Wzorować się na grze jak w prawdziwym życiu, to duża przesada.

No to wina raczej San Andreas bo tam były takie gangi.

W innych GTA takiego czegoś nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEKTÓRZY amerykanie to naprawdę solidni debile. Muzyka im nie pasuje... Niech sie za robotę wezmą, bo tylko na coś narzekać potrafią, a kasę zbijają na sprawach w sądzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem coś w tym jest...

Seria GTA bardzo niezdrowo imponuje małolatom, co z pewnością nie jest obojętne na ich psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach 80'' i 90'' nie było gier wideo, przemocy w telewizji, Internetu.

To jakiś dowcip czy autor tego zdania jest tak młody, że nie pamięta jak było w latach ''80 i ''90 :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę znany już chyba wszystkim kontrargument:

GTA "przyczyniło się" do zwiększenia brutalnych kradzieży samochodów w czasie, kiedy stały na czerwonym świetle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hrabstwo Wicomico, jak sama nazwa wskazóje, jest komiczne... wiCOMICO xD ale tak poprawdzie jeśli nie masz się czego czepiać... czepiaj się gier... żałosne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W latach 80'' i 90'' nie było gier wideo, przemocy w telewizji, Internetu" - jeśli tak to dlaczego w Ameryce właśnie wtedy najintensywniej działały gangi (np. Crips, Bloods). Co spowodowało powstanie mafii w latach 30tych? Nie wspominając już o wszechobecnych wojnach i zamachach w przeszłości...

A rap? Czyż nie najpierw powstały gangi? Czy ta muzyka nie ma na celu właśnie odwrotnego działania - pokazania do czego doprowadza ciągła przemoc? Z resztą - posłuchajcie 2Pac''a, choćby Changes - jego piosenki mają naprawdę głębokie przesłanie, choć niejednokrotnie jest ono ukryte.

Podsumowując - wszelkie oczernianie gier jest w mojej opinii bezsensowne. Jeśli ktoś dojrzał do tego, aby grać, nie widzę powodu, aby miał tego nie robić (a dla młodszych są przecież inne tytuły, choć chyba wszyscy wiedzą, że z przestrzeganiem zaleceń wiekowych jest różnie. Ja jednak przygodę z grami zacząłem m.in. od GTA1 (graliśmy jeszcze u sąsiada) i jakoś nie wyrosłem na Małego Seryjnego Zabójcę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wszystko co złe było przez Żydów. A teraz za całe zło na świecie odpowiadają gry komputerowe...

No ale przecież łatwiej zwalić winę na gry (które się przecież nie obronią, nie?) niż szukać przyczyn trochę głębiej i nie daj Boże przyznać się do popełnionych błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówię " nie mierz wszystkich swoją miarą"... Jeśli na tych "inteligentów" tak działa to niech nie mówią, że na innych też, rozumiem, dzieciaki w stanach są może i trochę "przyczajone" ( nie wiedza nawet gdzie leży Polska) i, że cholesterol im do mózgu doszedł lecz według mnie na wzrost przestępczości itp. to raczej doprowadza złe wychowanie i zachowywanie się rodziców dzieci na "rób co chcesz, ja mam swoje sprawy"...
Bzdury, ja gram w takiego rodzaju gry i jeszcze nikogo nie zabiłem, do żadnego gangu nie należę, BA, nie palę, nie pije, nie biję się i żadnej uwagi w szkole nie mam, a potrafię grac w takie strzelanki, gdzie można ładnie komuś nogę odrabac i tym podobne "rzeczy" a raczej nikt nie powie, że jestem "skrzywdzony" przez te gry... no i lubię ostre horrory... bujda, że gry mogą, aż tak szkodzic, są inne czynniki, lecz panowie ze stanów chyba na nie nie zwracają uwagi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 17:00, ciakrzysiek napisał:

a Thief powoduje zwiększaniu się ilości złodziei, Hitman zabójców, Diablo satanistów, a Europa
Universalis, o zgrozo, polityków!


A ja słyszałem że Hitler grał Europa Uniwersalis: 2 Wojna Śiatowa, a Czyngis Han w Medieval 2 Total War więc trzeba powiedzieć:
- Nie będzie papierosów, nie będzie alkoholu, nie będzie gwałcicielarstwa, nie będzie gier.. NICZEGO NIE BĘDZIE!!!
Hmmm, teraz widzę na kim się władze sugerowały w swojej "genialności"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak na naszym świecie jest jakiś idiota pogra w grę i nagle mu się zachciewa założenie gangu i zabijanie ludzi i później dziwne że rodzice boją się o swoje dzieci jeżeli długo siedzą przed komputerem ale to nie wina producentów tylko ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować