Zaloguj się, aby obserwować  
Yasiu89

Robak Sober !!!

10 postów w tym temacie

"Sober groźny 5 stycznia?

Jak podaje zajmująca się bezpieczeństwem w internecie firma iDefense, 5 stycznia można się spodziewać nowego ataku wirusa komputerowego Sober. Prawdopodobny atak robaka zbiegnie się z 87 rocznicą założenia przez Antona Drexlera Niemieckiej Partii robotniczej DAP (Deutsche Arbeiterpartei), przemianowanej później na NSDAP.

Informacja o planowanym ataku pochodzi z odszyfrowanego fragmentu kody ostatniego szczepu wirusa Sober, który zdominował listopadowy ranking najaktywniejszych robaków. Jak podaje iDefense „Sober z 22 listopada jest zaprojektowany w ten sposób, aby 5 stycznia 2006r. pobrać z internetu dodatkowy nieznany fragment kodu”.

Jak podaje firma Sophos, w minionym miesiącu Sober był wykrywany w co 13 wysyłanym mailu oraz stanowił aż 42,9% wszystkich wychwyconych przez tą firmę wirusów. Najnowszy szczep wirusa był rozsyłany jako załącznik do wiadomości zredagowanej w języku angielskim lub niemieckim i pochodzącej rzekomo z jednostki policyjnej, która informowała adresata, że toczy się przeciwko niemu śledztwo w sprawie odwiedzania nielegalnych stron internetowych.

Po otwarciu i uruchomieniu załącznika robak skanuje dysk twardy użytkownika i wyszukuje na nim dane dotyczące adresów pocztowych, na które próbuje rozesłać swoją kopię. Ponadto Sober próbuje zablokować działanie oprogramowania antywirusowego.
"

Dostaliście może takie mejle od FBI ?? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 14:44, HumanGhost napisał:

Dostałem zarażonego malia. Komunikat Avast stwierdził właśnie obecnośc robaka Sober. Usunąłem
bez namysłu.

Ja też dostałem kilka dni temu od FBI, usunałem a dzisiaj siedzie na necie (w tle skanuje dysk:)) a tu drugi raz Sobera wykryło. Też usunołem i mam nadzieje, że zupełnie go już nie mam na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie dostaje kilkanascie zainfekowanych maili(skrzynka ma 7-8 lat,a przez moje szczeniackie zachowanie wszedzie podawalem swojego maila :/), ale dzieki NISowi 2k5, Ad-Aware i Spybotowi zadne zagrozenia nie sa mi straszne :). Nadal uzywam Outlooka w polaczeniu z Opera i gdyby nie zmiana kompa to bylbym teraz bez formatowania dysku juz 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 14:47, Kukowsky napisał:

Ja cały czas dostaje jakieś maile po angielsku coś am pisze o mailu i jest załącznik! Ale ja
nie jestem taki głupi!


Ja też no stop dostaje jakieś po angielsku te emaile i nawet ja im odpisuje żeby pisali do mnie w polskim języku bo nic z tego nie rozumię, owszem moja zapora wykryła jakiś syf ale tego wolę nie otwierać. Tę samą wiadomośc dostaję od 3 tygodni tylko non stop widzę, że ten sieciowy inruz zmienia adresy ale po co to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 15:01, Harmegidon napisał:

> Ja cały czas dostaje jakieś maile po angielsku coś am pisze o mailu i jest załącznik!
Ale ja
> nie jestem taki głupi!

Ja też no stop dostaje jakieś po angielsku te emaile i nawet ja im odpisuje żeby pisali do
mnie w polskim języku bo nic z tego nie rozumię, owszem moja zapora wykryła jakiś syf ale tego
wolę nie otwierać. Tę samą wiadomośc dostaję od 3 tygodni tylko non stop widzę, że ten
sieciowy inruz zmienia adresy ale po co to ja nie wiem.

U mnie to samo! Ta sama treść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 14:40, Yasiu89 napisał:

Dostaliście może takie mejle od FBI ??

A jeśli chodzi o te mejle z cia czy fbi to to jest trześć takiego mejla:

Dear Sir/Madam,
we have logged your IP-address on more than 30 illegal Websites.
Important: Please answer our questions! The list of questions are attached.

Yours faithfully,
Steven Allison

++++ Central Intelligence Agency -CIA-
++++ Office of Public Affairs
++++ Washington, D.C. 20505
++++ phone: (703) 482-0623
++++ 7:00 a.m. to 5:00 p.m., US Eastern time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować