Zaloguj się, aby obserwować  
Skywalker

Gra milionerzy

4629 postów w tym temacie

Generalnie to widzę że chętnych nie uzbieramy, więc zrobimy tak jak poprzednio;
oto pytanie eliminacyjne, kto pierwszy ten lepszy.

Ułóż oceany w odpowiedniej kolejności co do powierzchni, zaczynając od największego:

A. Ocean Spokojny

B. Ocean Atlantycki

C. Ocean Indyjski

D. Ocean Arktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie frekwencja, poprawna odpowiedź (ABCD) padła jedna a podał ją aragorn14.

Jesteś już wytrawnym graczem w Milionerów więc przejdziemy od razu do rzeczy :D

Alkoholem nie jest:

A. pentanol

B. fenol

C. glicerol

D. glikol etylenowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, jak dawno chemii nie miałem :D ... Ale coś tam pamiętam, więc spróbuję odpowiedzieć. Glicerol na pewno jest alkoholem. Przymiotnik etylenowy wskazuje że czwarty wariant też raczej jest alkoholem. Pentanol też mi się coś chyba kojarzy z alkoholami. Fenol nie wiem za bardzo co to jest, ale skoro pozostałe odpowiedzi wyglądają mi na alkohole to ten raczej nim nie będzie - zatem poproszę odpowiedź B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem jak etylenowy kojarzy się z alkoholem- ale skojarzenie to skojarzenie, w tym przypadku szczęśliwe :D
Etylenowy wskazuje na ilość atomów węgla w cząsteczce tego alkoholu, tudzież na węglowodór od którego pochodzi, czyli etylen (eten).
Z podanych związków alkoholem nie jest fenol. Chociaż ma grupę hydroksylową to nie czyni go to alkoholem z racji pierścienia aromatycznego. Fenol jest najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem... nomen omen fenoli :D

Skoro już wróciłem z wyjazdu służbowego możemy grać dalej- a Ty możesz dalej walczyć o milion. Chyba że nie chcesz, to możesz odejść z pięcioma stówami które właśnie wygrałeś :D

Pierwszy iPhone Apple''a został wprowadzony na rynek w:

A. 2007 roku

B. 2006 roku

C. 2008 roku

D. 2005 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 16:28, Bezi_113 napisał:

Skoro już wróciłem z wyjazdu służbowego możemy grać dalej- a Ty możesz dalej walczyć
o milion. Chyba że nie chcesz, to możesz odejść z pięcioma stówami które właśnie wygrałeś
:D


Nie, chyba sobie jeszcze pogram dalej :)

Dnia 12.01.2015 o 16:28, Bezi_113 napisał:

Pierwszy iPhone Apple''a został wprowadzony na rynek w:

A. 2007 roku

B. 2006 roku

C. 2008 roku

D. 2005 roku


Niestety nie wiem ani też samego pierwszego iPhone''a jak i jakiegokolwiek sprzętu Apple''a nie mam, więc nie zgłębiam się w informacje o nich za bardzo. Obstawiałbym 2006 lub 2007 z większym naciskiem na tę drugą opcję. Zapytajmy zatem kogoś, kto może wiedzieć. Kochana publiczności? Co Wy na takie pytanie? Oczywiście poproszę odpowiednie koło, żeby uzyskać odpowiedź zwrotną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 20:42, aragorn14 napisał:

Czyli publiczność się ze mną zgadza w większości. Niech w takim razie będzie odpowiedź
A.

Niech będzie. Ach ta publiczność, właśnie zdobyła dla Ciebie gwarantowany tysiąc :D

Twórcą systemu walki Krav Maga jest:

A. Re’uwen Riwlin

B. Imi Lichtenfeld

C. Icchak Nawon

D. Szimon Peres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 20:42, aragorn14 napisał:

Czyli publiczność się ze mną zgadza w większości. Niech w takim razie będzie odpowiedź
A.

halo halo ale czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, nie zauważyłem że był nowy post. Widzę tutaj żydowsko brzmiące nazwiska, nawet nazwa tak wygląda, więc ten system walki musi mieć jakieś powiązania z nimi. Niestety, pierwszy raz słyszę o czymś takim. Nie mam nic do stracenia, to zaryzykuję strzał. Poproszę odpowiedź C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 00:38, aragorn14 napisał:

Oj przepraszam, nie zauważyłem że był nowy post. Widzę tutaj żydowsko brzmiące nazwiska,
nawet nazwa tak wygląda, więc ten system walki musi mieć jakieś powiązania z nimi. Niestety,
pierwszy raz słyszę o czymś takim. Nie mam nic do stracenia, to zaryzykuję strzał. Poproszę
odpowiedź C.

przypominam o kołach ratunkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2015 o 19:58, Bezi_113 napisał:

przypominam o kołach ratunkowych


Czyżbyś coś sugerował? No dobrze, dla pewności użyjmy 50/50. Tak, jestem tego pewien;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli zostało to co wybrałem i odpowiedź B. Może rzeczywiście masz trochę racji? Nie chcę na jedno pytanie wszystkich kół marnować, zwłaszcza że to dopiero pierwsze pytanie po pytaniu za gwarantowany tysiąc. A jednak wtedy przypomniałeś o kołach. Oczywiście mogło być wpuszczanie w maliny, ale kto wie - może coś w tym jednak jest. Spróbujmy zatem odpowiedzi B, bo jak ostatnio nic nie wiedziałem, tak teraz mój stan wiedzy się nie zmienił mając 2 odpowiedzi do wyboru. Zobaczmy co się stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować