Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2008 o 13:13, tosz napisał:

do czego służą punkty akcji i jak się je wykorzystuje ?


Wysłanie 1 transportu surowców lub wysłanie 1 ataku kosztuje cię 1 pkt akcji. Punkty akcji określają więc ile działań możesz prowadzić z jednego miasta. Więc np wysyłając trzy ataki pozostaje ci tylko 1 pkt akcji, który możesz wykożystać albo na wysłanie surowców, albo na kolejny atak. Punkty powracają gdy armia wróci do miasta, lub statek dotrze do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie ilości surowców zabezpieczają przed grabieżą magazyny na poziomach od 1 do 6 ? (jak jest na wyższych poziomach to wiem. Potrzebne mi są te najniższe poziomy).
Sądzę, że są tu gracze, którzy jeszcze nie rozbudowali zbytnio swoje magazyny? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz! Z uwagi, że grę sobie ostatnio praktycznie odpuściłem mam dwa takie magazyny na późniejszych koloniach (o ile można tak to określic, bo w takim wypadku wcześniejsza była tylko jedna:).
Na jednej jest to 5 lev, gdzie max. zabezpieczenie to:
1) drewno - 380
2) surowce luksusowe - po 190
bezpieczeństwo na poz. 6:
1) drewno - 470
2) surowce luksusowe - 230
Na drugiej jest 1 lev., gdzie max zabezpieczenie to:
1) drewno - 140
2) surowce luksusowe - po 70
bezpieczeństwo na poz. 2:
1) drewno - 190
2) surowce luksusowe - po 90

Tyle jestem w stanie sprawdzić:)

PS. By odpowiedzieć na to pytanie musiałem zajrzeć do gry i przy okazji przywuważyłem n-ty atak jednego gracza na moja kolonię z marmurem. Przynajmniej nawieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 08:55, Dux napisał:

O, widzisz! Z uwagi, że grę sobie ostatnio praktycznie odpuściłem mam dwa takie magazyny

Dzięki Dux. Załatwiłeś mi odpowiedź od razu na 4 magazyny :-)

Pozostały jeszcze tylko 2 tj. 3 i 4 poziom. Może jeszcze ktoś będzie miał magazyny na tych poziomach a przynajmniej na 3-cim to załatwiłby od razu oba :-)
Swoją drogą, na forum gry powinien być jakiś przewodnik podający te wszystkie parametry. Niestety nie ma. Sprawdzałem.

Dnia 07.04.2008 o 08:55, Dux napisał:

PS. By odpowiedzieć na to pytanie musiałem zajrzeć do gry i przy okazji przywuważyłem
n-ty atak jednego gracza na moja kolonię z marmurem. Przynajmniej nawieję:)

Najlepiej wyzeruj robotników, a jak masz więcej surowców, to puść budowę jeszcze kolejnego poziomu magazynu. Jak zorientują się, że nic nie zarabiają, to przestaną atakować.
Za nadwyżkę pieniędzy kup statki handlowe, a końcówkę surowców załaduj na te statki i puść do miasta Szczecina (współrzędne 57:66 - zgadnij kto tam jest? ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 09:35, A-cis napisał:

puść do miasta Szczecina (współrzędne 57:66 - zgadnij kto tam jest? ;-))


Eee, tam jest duza stocznia. Nie wiem czyja, ale duża. I do Niemiec blisko:P
Tak przy okazji. Jaki czas pokazuje doradca wojskowy. Bo sobie siedziałem spokojnie czekając na tego gościa i licząc, że nawieję mu w ostatniej chwili, gdy ten sie ze mna przywitał. A doradca wskazywał, że wpadnie kilkanaśie minut później. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z punktacją rankingową - własnie ze zdumieniem ujrzałem, że straciłem ponad tysiąc pkt (rano miałem 1300 pkt więcej niż w teraz - a zdążyłem sfarmić pare miast i rozbudować kilka budynków)
no i w rankingu na łeb na szyję :(
co to k..wa jest?!
chyba czas konto zlikwidować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:25, castlerock napisał:

a jak to jest z punktacją rankingową - własnie ze zdumieniem ujrzałem, że straciłem ponad
tysiąc pkt (rano miałem 1300 pkt więcej niż w teraz - a zdążyłem sfarmić pare miast i
rozbudować kilka budynków)

Z tego co wiem punkty dostaje się za posiadane surowce i za surowce wydane na budynki, które zostały wybudowane. Więc jeśli zleciłeś budowę kilku budynków, to znikają ci surowce które na nie wydałeś, jednocześnie dopóki budowa budynków się nie zakończy nie dostajesz za nie punktów. Wkrótce punkty powinny powrócić... chyba :P

Dnia 07.04.2008 o 12:25, castlerock napisał:

no i w rankingu na łeb na szyję :(
co to k..wa jest?!
chyba czas konto zlikwidować...

Ludzie, wyluzujcie trochę, większy dystans do rankingu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 14:38, rob006 napisał:

> a jak to jest z punktacją rankingową - własnie ze zdumieniem ujrzałem, że straciłem
ponad
> tysiąc pkt (rano miałem 1300 pkt więcej niż w teraz - a zdążyłem sfarmić pare miast
i
> rozbudować kilka budynków)
Z tego co wiem punkty dostaje się za posiadane surowce i za surowce wydane na budynki,
które zostały wybudowane. Więc jeśli zleciłeś budowę kilku budynków, to znikają
ci surowce które na nie wydałeś, jednocześnie dopóki budowa budynków się nie zakończy
nie dostajesz za nie punktów. Wkrótce punkty powinny powrócić... chyba :P

Ludzie, wyluzujcie trochę, większy dystans do rankingu ;)


Bo mnie jeszcze tylko ranking przy ikariam trzyma....;) powiedziałem sobie że dobiję do pierwszej setki i wysiadam :)
może faktycznie te znikajace surowce ...tak czy owak to kretyńskie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:25, castlerock napisał:

chyba czas konto zlikwidować...


Szczerze mówiąc też się nad tym zastanawiam. Ogólnie jak dla mnie wielkim minusem gry jest właśnie ranking i przyznawanie punktów. Nie ma tak jak w innych grach prosto napisane za co są one przyznawane - pisze tylko coś razy coś, coś podzielić przez coś... Ja też wczoraj w rankingu byłem ~3000 a teraz zajmuję miejsce 5900 miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam bardzo dziwny hmm...pożyteczny problem (co to za sformułowanie?) Moje miasto jest chyba nie do zaatakowania. Już dziś po raz 3 (w całej historii prowadzenia jednej z koloni) gracze chcieli mnie zaatakować ale gdy miało dojść do bitwy w ostatniej sekundzie raport wojenny zostawał usunięty, tak jakby gracz nigdy nie chciał mnie zaatakować. Wątpię czy aż 3 razy gracz w ostatniej chwili się rozmyślił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:12, Sarturias napisał:

Ej mam bardzo dziwny hmm...pożyteczny problem (co to za sformułowanie?) Moje miasto jest
chyba nie do zaatakowania. Już dziś po raz 3 (w całej historii prowadzenia jednej z koloni)
gracze chcieli mnie zaatakować ale gdy miało dojść do bitwy w ostatniej sekundzie raport
wojenny zostawał usunięty, tak jakby gracz nigdy nie chciał mnie zaatakować. Wątpię czy
aż 3 razy gracz w ostatniej chwili się rozmyślił....


Atakują drogą morską? Masz jakieś statki w tej kolonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:26, Sarturias napisał:

Tak, atakowali drogą morską, kolo wysłał jakieś 60 jednostek, a ja w tej koloni mam tylko
6 statków bojowych więc nie wiem o co chodzi...


Chodzi o to, że jeśli gość ci nie zablokuje portu, a masz tam jakieś statki, to nie może cię zaatakować. Logiczne - twoje statki bojowe zatrzymają statki handlowe, które na swoim pokładzie mają żołnierzy i dlatego ataki nie doszły do skutku. Dlatego zawsze gdy atakujesz kogoś z innej wyspy musisz albo mu zablokować port na czas przybycia twoich wojsk, albo upewnić się że nie mam tam statków i liczyć, że tam się nie pojawią dopóki twoje wojska nie przybędą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 09:43, Dux napisał:

Eee, tam jest duza stocznia. Nie wiem czyja, ale duża. I do Niemiec blisko:P

Jak to czyja?! Moja! ;-P Level 9

Dnia 07.04.2008 o 09:43, Dux napisał:

Jaki czas pokazuje doradca wojskowy. Bo sobie siedziałem spokojnie czekając na tego gościa i licząc, że nawieję
mu w ostatniej chwili, gdy ten sie ze mna przywitał. A doradca wskazywał, że wpadnie kilkanaśie minut później.

Nie kieruj się zegarem komputerowym, tylko zegarem Ikariam (tym na niebieskim pasku u góry).
Chociaż kilkanaście minut różnicy, to jakaś poważniejsza sprawa, bo nie sadzę, żeby Twój komputer miał aż taką różnicę w stosunku do czasu gry.
Pewnie znów jakiś bug :-/

BTW. W południe wprowadzili konto Premium na Alfie. Pora kończyć grę :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować