Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Obniżka ceny Xboksa 360 w Europie?

130 postów w tym temacie

Ale to ty Bajta2 mówisz że xbox 360 jest gorszy od ps3. I wszystko co microsoftu to beeeeeee. I nie mówiłeś że ty tak uważasz tylko stanowczo wyraziłeś swoje poglądy na temat konsol z którymi się nie zgadzam. Wolę xboxa ale nikogo do tego przekonywać nie che i nie muszę. Czy na pc pograsz w praktyce na 50 calach? Czy może na 17. :D Twój wybór ale ja stawiam na konsole. Bo niektórym ludziom np. mi nie chodzi o cenę gier albo samej konsoli czy Pc. Kasy mi nie brakuje ale czasu na zabawy w instalowanie, zmienianie i przerabianie kompa owszem. Ja mam konsole, i jestem zadowolony. A jak wolisz Pc to twoja sprawa. Ale jakiego masz kompa? O Xboxie mówisz np. że jest słabszy od komputerów. Ale od jakiego % Pc na świecie. Mówiąc że masz xboxa 360 lub ps3 masz na mjyśli konkretny sprzęt. Jeśli mowa o komie tego już nie ma. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pafun, w najnowszym psx extreme masz wywiad. Xbox live będzie niedługo, na 97,5% w 2008. Ale to że wolicie Pc nie oznacza że xbox jest gorszy. Lepszy to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech ceny spadają, nie mam nic przeciwko. Jak Xbox stanieje, to i reszta next-genów będzie musiała to uczynić, żeby utrzymać się na rynku. Słowem, dla nas, jako klientów, dobrze się dzieje ;). A jak kaski kiedyś może zarobię, to sobie to "dziadostwo" zakupię ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, najtańsza wersja iksa kosztuje tyle, ile dałem za PSP 8| (wprawdzie to było rok temu, ale jednak trochę boli...) Gdybym miał telewizor HD sprzedałbym handhelda z grami i kupił porządną konsolę (i zamiast do domu wiózłbym ją natychmiast do najbliższego serwisu, tak na wszelki wypadek) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja. Im więcej ludzi będzie mialo X''a w domu to i ceny gier będą spadać. A fanboye PS3 - troche wiecej obiektywizmu.. mnie osobiscie wasze komentarze odpychają od kupna PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musimy sie wspolnie zastanowic czy ta faktyczna obnizka kosol od Microsoftu nie jest z niczym zwiazana. Tak jak napisalem wczesniej zastanawiam sie powaznie nad zakupem X-a ale mam pewne obawy. MS zrobil ta promocje celowo, poniewaz chodza sluchi ii coraz wiecej portali o tym pisze ze MS szykuje X-a z dyskiem 60GB i ewentualnie naped blueray. Tak wiec X-y ktore ma na stanie stara sie wyprzedac wlasnie przed pojawnieniem nowej wersji. Wiec pytanie czy kupowac teraz konsole w obnizce czy poczekac ten miesiac, dwa i zobaczyc co sie bedzie dzialo na rynku kosol. Kazdy z was musi sobie odpowiedziec na to pytanie czy to czasem nie jest jakis chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:06, MLODY2K6 napisał:

Musimy sie wspolnie zastanowic czy ta faktyczna obnizka kosol od Microsoftu nie jest
z niczym zwiazana.

Mi się wydaje, że to odpowiedź na słabszą od PS3 sprzedaż od początku tego roku, zwłaszcza po ogłoszeniu upadku HDDVD, a że na produkcji konsol MS już nie traci, to jest miejsce na obniżki cen. Ale ja i tak wolałbym poczekać aż się wyjaśni sprawa z napędami Blu-Ray. Co prawda filmy HD są na razie w zaporowych cenach, ale nie będzie tak zawsze i wtedy napęd się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> bajta żebyś się nie zdziwił rynek pc upada na całym świecie powoli ale upada wystarczy
> popatrzeć na powiedzmy CDA kiedyś pctowe gry budziły u mnie smaczek teraz nie ma pctowego
> exlusiva który by mnie cieszył gdyż większość gier wychodzi na konsole kupie konsole
> starczy na dłużej gry może i droższe ale wystarczy poczekać 3 miesiące i ceny są normalne
> jedyny tytuł dla którego warto grać na pc to WOW i starcraft 2 choć ten drugi ma się
> pojawić podobno na ps3 co dało by blizzardowi jeszcze więcej zysku a co do xboxa 360
> to myśle iż w europie jest spalony obniżka mu nie pomoże żywotność x''a to 2010 a ps3
> 2011 o rok więcej ale bardzo możliwe iż microshit zapomni o starej konsoli i znowu bedziemy
> mieć co nas to kupcie nową konsole lepsza ładniejsza grafa uu ale droga i wadliwa nic
> nie szkodzi kup drugą z mikroshitem tak zawsze

Od powstania N64 i PS1 a nawet wcześniej wieszczono rychły upadek PC gamingu, przy czym ilość graczy PC ciągle rośnie, to że dla Ciebie szczytem RPG''a jest FF X, to już twoja sprawa, bo jak dla mnie gry na PC są bardzo dobre. Co zaś tyczy się exclusive''ów (czyli coś co konsolowi fanboye lubią najbardziej), to są dwa problemy, po pierwsze świetnych exclusive''ów na PC nie brakuje, pod tymi linkami zobaczysz całą ich masę, zresztą pewnie niedługo trzeba będzie tam dopisać Project Offset, bo jak widać PC Gaming Alliance coś jednak robi.

http://www.gamespot.com/forums/show_msgs.php?topic_id=24145969
http://www.games pot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=24525221&msg_id=269117431
http://www.sy stemwars.com/forums/showthread.php?s=7bdc61b9e665961a1b5b17689a3c326b&p=1876377#post 1876377
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm?SHOW=all&BHCP=1%2C1&SCOL=rankHype&SORDER =desc&bhcp=1

Druga sprawa jest taka, że nawet jeżeli gra jest multiplatformowa, to wersja na PC poza tym, że jest tańsza, to także oferuje znacznie lepsze sterowanie (zwłaszcza w przypadku FPS, RTS, a jak gra jest zręcznościówką, to można podłączyć pada lub grać na klawiaturze i myszce), to posiada jeszcze coś znacznie ważniejszego, a mianowicie modding, który może niemal każdą grę uczynić nieśmiertelną (ok. 10 mln aktywnych graczy CS''a, czy SC, mówi samo za siebie, o starych konsolowych grach najczęściej się mówi, jakie to były fajne i raz na jakiś czas odpali się np. FF VII, a w te gry po prostu się gra). Od tworzenia zwyczajnych map, przez tysiące map specjalnych, aż po modyfikacje w grze. Dzięki temu, jak ty kupisz grę na konsolę, a ja na PC i gra okaże się dobra, to można się spodziewać, że to co kupiłem ja będzie rozwijane za darmo z ogromnym rozmachem, a to co dostaniesz ty, będzie kończyło się na tym co wrzucił na płytę twórca gry + ewentualne płatne dodatki, które jednak z reguły nie mają szans dorównać zarówno ilością jak i jakością projektom milionów graczy. Krótko mówiąc, jeżeli ja kupię Starcrafta II na PC, to mogę się spodziewać dosłownie tysięcy UMS''ów, modów z nowymi modelami postaci, nowych kampanii, genialnych map, nieporównywalnie lepszego sterowania i wszystko za znacznie niższą cenę gry (zresztą samo gadanie o SC II na konsole jest tak samo wyssane z palca jak port Crysisa, któremu dopiero co EA zaprzeczyło). Po prostu interesy twórców gier, nie pokrywają się z interesami twórców konsol, bo MS mało obchodzi, czy ludzie będą kupować Viva Piniatę, czy CoD 4. Dla nich ważne jest żeby gry sprzedawały się często, czemu nie służy modding, czy darmowe dodatki, natomiast twórcy gry zależy, żeby sprzedać jak najwięcej swoich gier, więc reputacja jest dla nich bardzo ważna, dla tego coraz więcej gier PC zezwala na modding, udostępniane są nawet profesjonalne narzędzia i poradniki dla początkujących, bo twórcy gier walczą o czas graczy, walczą o to żeby ludzie grali w ich gry, dzięki czemu gdy wydają kolejną grę, to ludzie lecą po nią w ciemno - dzięki temu SC II sprzeda się w milionach sztuk ;), to niemal pewne.
Tak naprawdę propagandę upadku PC zasilają twórcy konsol, ale kto widzi, a nie tylko patrzy ten wie jaka jest prawda. W same MMO można grać latami, a istnieją dziesiątki tych z najwyższej półki. Inna sprawa, że konsolowcy którzy w życiu w mmo nie grali (nawet w FF XI, który ledwo co się sprzedawał na ps2) xenofobicznie gardzą mmo, czytając na przeróżnych portalach, że jedynie uzależniają itd., no ale jak ktoś się uzależni od MP w CoD IV, to jest w porządku... Ciężko nawet porównać to co oferują mmo jak GW, L II, WoW i masa innych z ogromną ilością 10-15 godzinnych gier na konsole. Co zaś się tyczy żywotności konsol, to te informacje pewnie od producentów? To że PS1 i PS2 miały długą żywotność wynikało ze słabej konkurencji na polu konsolowym, obecnie sytuacja jest bardzo wyrównana i jedna konsola może nie wystarczyć na tak długo, wtedy albo mogłeś kupić ps2 z wielką bazą gier, albo GC czy X''a z kilkoma hitami. Sytuacja jak z Fordem na początku XX wieku - nie ma konkurencji to sprzedaje się to co jest, bo ludzie i tak kupią z braku wyboru.

Wracając do tematu newsa, obniżka ceny X''a może przypieczętować porażkę Sony w tej generacji konsol. Pewnie chcą w ten sposób wydoić pieniądze, które wielu oszczędza na planowanego bundla MGS4+PS3 ;). Ok. 700 zł za Arcade w porównaniu do 1600 zł za 40 GB PS3 jest dość miażdżącym posunięciem ;). Teraz czas na ruch ze strony Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:32, Pile napisał:

Po co te spory. Ja mam xboxa i wole konsole ale nie musze się z nikim sprzeczać :P


Hehe :D. Najprostsze argumenty najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:39, Miastalman napisał:

Tak, strategia Microsoftu jest genialna, za 3 gry kupisz konsole, no może 4, dla piratów
to raj.

Nie przesadzaj, nówkii na allegro idą za 100~120 zł a OEMki za połowę ceny. Niedawno za nową OEM-kę The Orange Box-a zapłaciłem 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować