Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Retrogram: Troika Games

42 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2008 o 21:41, Meghan_mph napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego wydawcy tak często naciskają na przyspieszenie premiery
gry (a przynajmniej ten powód niejednokrotnie się pojawił), bo zawsze potem lecą gromy
i bardzo szybko po pierwszych recenzjach sprzedaż gwałtownie zatrzymuje się. Wiadomo
- chodzi o pieniądze - ale ciekawe czy efekty takich decyzji są potem dobrze oceniane
wewnątrz samej firmy.


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, ale sama to wiesz. W końcu im szybciej gra trafi do sprzedaży tym szybciej zaczną się zwracać koszty. Tylko tego typu myślenie jest bardzo krótkowzrorczne, bo jeśli gra będzie zbyt zbugowana to gracze na niej się sparzą i jej nie kupią. Niestety nagminnym procederem staje się sprzedawanie gier w wersji beta i bezczelne pisanie, że to "pełna wersja". W końcu zawsze można wydać patch, który coraz częściej pojawia się w dzień premiery. Pare lat temu niezbyt mi przeszkadzał ten proceder, ale teraz mi przeszkadza (z biegiem lat człowiek bardziej zaczyna cenić swój czas).
Jest stosunkowo niewiele developerów, którzy mogą sobie pozwolić na pewno prace bez presji czasu np. Firaxis lub Blizzard. Inni nie mają takiego konfortu.
Ja wierze, że w ciągu kilku lat rynek gier dojrzeje i wydawcy przestaną nam wciskać beta wersje gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzezim inni nie mają tego komfortu bo chcieć nie chcą, historia Troiki to tylko potwierdzenie jak zachłanność wydawcy może zniszczyć studio z ambicjami i pomysłami. Po co pracować nad jedną grą kilka lat skoro przez ten czas można sprzedać mnóstwo niedorobionego chłamu. Poza tym podziękujmy samym sobie, więcej będziemy tego kupować, więcej będą tak tworzyć.

Troika to legenda i jedna z niewielu firm tworzących gry, którym mogę okazać swój szacunek jako gracz. Są/byli artystami w tej branży, pozostali to zwykli rzemieślnicy, co gorsza nawet nie przykładający się do swojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować