Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze testy nowych Phenomów

32 postów w tym temacie

i bardzo dobrze. właśnie kupiłem sobie E8200. w systemie chodzi pięknie. narazie nie mogę nic powiedzieć o tym jak się spisują gry bo mam JESZCZE Geforce 6600 GT :/ w najbliższym czasie zakupie 8800 GTS 512mb więc wtedy zobaczymy jak będzie to wszystko się prezentowało w grach. ale co do procesora to mogę powiedzieć że 8200 jest naprawdę świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rozśmieszajcie mnie chłopaki, testy przeprowadzone na grach od początku do końca wspieranych przez intela, śmieszne. Ok phenom a i owszem jest słabszy jeśli weźmiemy pod uwagę tylko gry - tu przede wszystkim liczy się wydajność jednego rdzenia. Jeśli jednak pobawimy się oprogramowaniem do edycj wideo, renderingu itp to phenom pokazuje pazurki, a moim osobistym jest ulubieńcem. Dla tych co twierdzą że platforma AMD jest w tej samej cenie co pod Intela niech się dobrze zastanowią co mówią. płyta główna solidnie wykonana, markowa i dobrze wyposażona, często z SLI lub CrossFire dla AMD kosztuje bagatelka 250-300zł życzę wam znaleźć płytę pod Intela o taki samym wyposażeniu w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy tylko nadzieję, że AMD ze swoimi 3-rdzeniowymi Phenomami przebije C2D (ew. C2Q)

P.S. C2Q nie przebije na pewno, a C2D może...
Cóż, nadzieja matką głupich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M_Power żal mi ciebie. Kto się przechwala jakiego ma kompa?? bo ja nie zauważyłem w żadnym z komentarzy.I jedynym który tutaj nie ma pojęcia o czym pisze jesteś właśnie ty, fanboyu AMD.... Słabo mi sie robi kiedy widzę, że procesor co wyszedł prawie rok temu jest lepszy od tych phenomów co dopiero opuściły taśmę produkcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W artykule na stronie http://www.legitreviews.com/article/682/13/ mamy pokazaną tabelkę z wynikami
(radzę uważnie przeczytać ten artykuł.Co prawda po angielsku, ale chyba każdy opanował podstawy). Na niej widać, że nawet niepodkręcony Phenom 9850 (152 pkt.) ustępuje o 2 pkt. C2D8500 (150 pkt.- również niepodkręconemu). Podkręcony Phenom 9850 (114 pkt.- nie wiem, czy wszystko z niego wycisneli, ale chyba nie) i tak ustępuje o 9 pkt. C2Q6600 (także niepodkręconemu) a C2D8500 podkręconego (122 pkt.- nie wiem, czy wszystko z niego wycisneli, ale na pewno nie) przewyższa tylko o 8 pkt. Różnica niewielka, ale to najlepszy procesor AMD. I nie równa się z dawniej wyprodukowanym C2Q6600 (105 pkt.). Poza tym ostatnia ważna kwestia. Phenom 9600 (167 pkt.) o 13 pkt. ustępuje C2D8500 (150 pkt.). Tak więc krew mnie na ten widok zalewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i trudno. Może i nie przebija to Intela, ale z drugiej strony, kto by dał taki cienki procesor na przeciwko dobrych intelowskich? Coś im się nie udało, coś sknocili, ale nie jest powiedziane, że następne z tej serii nie będą o niebo leprze. Uczymy się na własnych błędach. Jeśli coś sknocili to żeby nie zrobić z siebie pewnego rodzaju pośmiewiska wydali te Phenomy i później wydadzą pozbawionego tego feleru procka... Marzenie ściętej głowy, co?
Też jestem fanem AMD i wcale się z tym nie kryje.
Ale tak poza tym to nawet zdechły koń zrzucony z Empire State Building musi się odbić. Mieć nadzieję na nadzieję i wierzyć, że wiara istnieje.... Będzie lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubie AMD szczególnie za ciepło bo mam mały grzejnik w pokoju :P i kompa pomaga taka wmiare temperature pokojawą w zimie utrzymać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować