Zaloguj się, aby obserwować  
PRINCE_JANEK

Gry i ich wymagania!

23 postów w tym temacie

No właśnie co sądzicie o wymaganiach gier? Czy nie są zbyt wysokie. Załóżmy taki Assassin''s Creed. Gierka wyśmienita ale gra przez swoje wygórowane wymagania traci wielu potencjalnych nabywców. Blaszaki nie nadążają, gry zbyt wielkie są. A wy co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, postęp idzie do przodu... Wymagania coraz większe, a sprzęt nasz coraz starszy...
Proponuję wywalić PC, i pograć w chinczyka :D
eh.... zapomniałem chinczyk ma za duże wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 20:54, Tokix napisał:

eh.... zapomniałem chinczyk ma za duże wymagania...

Masz rację, wielki stół (ewentualnie podłoga) plus z 12 pionków (na zapas) no i kostka. Uff skąd to wziąć? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się piszę na taką grę!
tzn chińczyka..

Żeby ten post nie był uznany za spam, to go muszę rozszerzyć - coraz lepsza grafika, wiąże się niestety z większymi wymaganiami... kosztowny postęp.. No, a wysokie wymagania mogą skłonić do zainteresowania się starymi grami... Co dłuższy czas, lubię wrócić do Panzer General, Warcraft2, Settlers2.. no więc takie zaporowie wymagania mają taki skutek, że można się odmłodzić, albo poszukać czegoś wartościowego w grach wręcz z innej epoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mnie sie raczej wydaje, że tak poprostu musi być bo jezeli te wymagania z czasem nie rosly to w grach nie uświadczyył byś tych wszystkich bajerów jakie masz w tej chwili. Z tym, że wymagania sprzętowe rosną szybko to się zgadzam nawet ostatnio zauważyłem nagły wzrost i to nie dobrze bo jak piszesz nie wszyscy nadążają z różnych powodow z tym aby podkręcić odpowiednią swój komputer do wymagań danej gry.
A co do chińczyka to się zgodze nie kazdy może w to zagrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę grać bez bajerów, mój komp nie wyrabia teraz po prostu, te wszystkie wodotryski, bajerki... Lekkie przegięcie i bez tego dobrze się grało. W sumie to podwójny wydatek gra + upgrade kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze i prawda ale jak się wyposażysz na kolejne 5 lat to nie musisz się już przejmować żadnymi RAMami i innymi bzdetami tylko grasz i wszystko, a następnie na nowo robisz upgrade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania idą szybko w górę, ale bez nich pewnie by nie było tych wszystkich bajerów co są w grach :P A z nimi miło się gra. To zwykle konwersje z konsol na PC mają większe wymagania z tego co można zauważyć. Choć teraz i elektronika staniała i np. na allegro da się kupić niezłego kompa który uciągnie wszystkie obecne nowości za ok. 1700 zł. Jak raz na upgrade na kilka lat to chyba nie jest aż tak kosmiczna suma ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste - szybko rozwijające się podzespoły komputerów są pretekstem dla ambitnych twórców myślących o znakomitej graficznie, aczkolwiek wymagającej potężnej mocy obliczeniowej grze, co z kolei prowadzi do wymuszenia kolejnego, wydajniejszego sprzętu. Zataczamy koło i jedziemy jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobrałem demko Unreal Tournament III i spotkało mnie miłe zaskoczenie. Gra poszła na średnich detalach na moim już wiekowym sprzęcie :D. Poza tym wolę zainwestować troszkę w kompa niż grać na konsolach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzeć na wymagania, które były w grach powiedzmy 4 lata temu. Do dzisiejszych nie mają one żadnego porównania. Z rokiem na rok wymagania są coraz większe i to wymaga zainwestowania w nowy sprzęt PC. Kłopoty dopiero nadejdą, gdy nie będzie możliwości zakupu nowego PC, a tu jesteś fanem jakiejś gry i właśnie ujawniła się nowa część ( W twoim przypadku Prince of Persja ), a ty chcesz jej zakupu, a sprzęt masz nieodpowiedni. Raz znalazłem się w takiej sytuacji. Gothic 3 się ujawnił, a tu niestety nie działa, ponieważ karta graficzna za słaba. Wydatek poszedł około 400 złotych, wliczając w to jeszcze samą grę za 160 złotych ( Bo edycja kolekcjonerska ). No to fajnie, całe kieszonkowe poszło :( Ale w końcu miałem ten sprzęt na inne nowsze gry, a niedługo zamierzam zakupić nowy, bo już gry się za mocno tną na moim sprzęcie. Moim zdaniem te wymagania to przesada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym przenieść dyskusje do tego tematu jest bardzo podobny jakby nie mówiąc taki sam. Dość obszerny a ożywić czemu nie :)
No cóż technologia rośnie co nowsze karty, tak samo wymagania gier. Ale jak twórcy tworzą grę to przystosowują ją wymaganiami do najlepszego i najdroższego sprzętu.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9538&u=115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:51, PRINCE JANEK napisał:

Ja wolę na konsoli pograć jednak ;] Nie mam czasu/pieniędzy na ciągłe wymienianie części...


A mnie z kolei rażą ceny gier na kosole :) Wole raz na dwa lata wymienić sprzęt (przykładowo) i gry kupować po śmiesznych cenach - "ekstra klasyke" dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 13:03, Tokix napisał:

Jak mówiłem....
Kupcie sobie chinczyka...


Chińczyk PRO wersja limitowana w drewnianym pudełu tylko za 1,99
Dla kolekcjonerów pozycja obowiązkowa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować