Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dziś zainstalowałem GTA4 (wczoraj odstałem).
Z samym procesem nie było żadnych problemów - dość długo, ale sprawnie. Konta utworzone, powiązane, gra aktywowana. Tak więc w sumie trochę nie rozumiem narzekania na te rzeczy - bo konta będą już gotowe na inne gry, które będą miały Live''a. No chyba, że ktoś miał mocno nieaktualny system, to wtedy faktycznie mogły być problemy. U mnie wszystko najnowsze. Dwuklik na ikonkę i jedziemy.

Gra wykryła detale tekstur MEDIUM, renderowanie HIGH, a paski w okolicach 30%, zaś cienie na poziomie 3.
Po zapuszczeniu benchmarka miałem w wyniku średnio 21 fpsów, a więc malutko, ale... da się grać.
Pogrzebałem jeszcze trochę w opcjach i na zasadzie obserwacji nieco obniżyłem suwaki i framerate jeszcze wzrosło do poziomu 24 klatek. Sprzęt w stopce więc źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w misji kiedy to trzeba uratować Romana. A mianowicie samo dojście do niego nie stanowi problemu jednak problem zaczyna się w momencie kiedy to już tam dojdę i ten koleś celuj w Romka. Nie wiem jak załatwić tego kolesia zarówno przytrzymanie ppm i strzał jak i strzał lpm od razu nic nie daje, bo koleś go rozwala a nie wiem jak zrobić tak jak napisani w poradniku, żeby bez automatycznego celowania zabić tego kolesia jak nie mam celownika to naprawdę nie wiem jak tego kolesia sprzątnąć a wygląda na to, że trzeba to zrobić bez celownika. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 15:52, Douzi napisał:

Ja mam problem w misji kiedy to trzeba uratować Romana. A mianowicie samo dojście do
niego nie stanowi problemu jednak problem zaczyna się w momencie kiedy to już tam dojdę
i ten koleś celuj w Romka. Nie wiem jak załatwić tego kolesia zarówno przytrzymanie ppm
i strzał jak i strzał lpm od razu nic nie daje, bo koleś go rozwala a nie wiem jak zrobić
tak jak napisani w poradniku, żeby bez automatycznego celowania zabić tego kolesia jak
nie mam celownika to naprawdę nie wiem jak tego kolesia sprzątnąć a wygląda na to, że
trzeba to zrobić bez celownika. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny.

Ja tutaj problemu najmniejszego nie miałem ;]
Pierwsza lepsza broń, byle nie shotgun .
Po wejściu do pomieszczenia masz na prawdę wystarczająco dużo czasu, żeby go ściągnąć :)
Spokojnie naceluj na skronie/policzek - najłatwiej . 1 strzał i po sprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę spokojnie ppm wcisnąć nacelować na głowę i oddać strzał ? Bo za pierwszym razem próbowałem bez ppm i Niko strzelał byle, gdzie no i co z tego, że zdjął w końcu tego kolesia jak w między czasie Roman wykitował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 15:52, Douzi napisał:

Ja mam problem w misji kiedy to trzeba uratować Romana. A mianowicie samo dojście do
niego nie stanowi problemu jednak problem zaczyna się w momencie kiedy to już tam dojdę
i ten koleś celuj w Romka. Nie wiem jak załatwić tego kolesia zarówno przytrzymanie ppm
i strzał jak i strzał lpm od razu nic nie daje, bo koleś go rozwala a nie wiem jak zrobić
tak jak napisani w poradniku, żeby bez automatycznego celowania zabić tego kolesia jak
nie mam celownika to naprawdę nie wiem jak tego kolesia sprzątnąć a wygląda na to, że
trzeba to zrobić bez celownika. Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny.


Dokładnie tak jak mówi Tokix. Ja wszedłem z Uzi, przybliżenie rolką strzał i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:05, Douzi napisał:

Czyli mogę spokojnie ppm wcisnąć nacelować na głowę i oddać strzał ? Bo za pierwszym
razem próbowałem bez ppm i Niko strzelał byle, gdzie no i co z tego, że zdjął w końcu
tego kolesia jak w między czasie Roman wykitował.


Pewnie : )
Ten koleś to lamer jakiś ... Trzyma go i trzyma, nie zabije ani Ciebie ani jego :P
Spokojnie po twarzy walić, nawet z pistola ... : )
1 skuteczny strzał i koleś leży, jesteś bohaterem, nowa chata i "+" u Romana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 15:50, Union Pacific napisał:

Jak sprawdzasz ilość klatek na sekunde?

mozesz wejśc w ustawienia grafiki, benchmark, i Ci wyjdzie
ewentualnie frapsa mozesz uzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mnie instalator, autorun, zapytał:" %@(* 32&%@^&%T# 32w "? Domyśliłem się, że chodzi o to czy chcę zainstalować tę grę. Teraz się instaluje, reszta była już po angielsku ale ten początkowy komunikat deczko mnie zaniepokoił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki postaram się pod wieczór przejść tą misję. Jeszcze raz dzięki.

Przed chwilą przeczytałem sobie solucje na GTASite i aż się zdziwiłem jak wzrasta poziom gry z biegiem czasu. W poprzednich GTA misje były przewlekane, raz trudne, raz łatwe. W czwórce ewidentnie widać, że misje są coraz trudniejsze, w ogóle to jak ktoś chce to niech sobie zobaczy ostatnią, w Dealu, bo wygląda on nader ciekawie i no można powiedzieć, że może być trudna, aczkolwiek nigdy nie wiadomo. Ogólnie to gra zmusza nas do coraz większego wysilania się.

A wracają jeszcze do tej misji, z którą mam problem to mogę podejść jeszcze bliżej do tego kolesia czy mam walić z miejsca, w którym jestem, bo nigdy nie wiadomo czy idiocie nie odbije i czasem Romka nie ubije a ja się nawet nie zorientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę próbować okraść każdego? Bo np. podchodząc z kijem bejzbolowym do jakiegoś żula miałem opcję "naciśnij E, żeby okraść ofiarę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:21, Douzi napisał:

Dzięki postaram się pod wieczór przejść tą misję. Jeszcze raz dzięki.

Przed chwilą przeczytałem sobie solucje na GTASite i aż się zdziwiłem jak wzrasta poziom
gry z biegiem czasu. W poprzednich GTA misje były przewlekane, raz trudne, raz łatwe.
W czwórce ewidentnie widać, że misje są coraz trudniejsze, w ogóle to jak ktoś chce to
niech sobie zobaczy ostatnią, w Dealu, bo wygląda on nader ciekawie i no można powiedzieć,
że może być trudna, aczkolwiek nigdy nie wiadomo. Ogólnie to gra zmusza nas do coraz
większego wysilania się.

A wracają jeszcze do tej misji, z którą mam problem to mogę podejść jeszcze bliżej do
tego kolesia czy mam walić z miejsca, w którym jestem, bo nigdy nie wiadomo czy idiocie
nie odbije i czasem Romka nie ubije a ja się nawet nie zorientuje.

wiekszość misji byłaby łatwa jakby mozna było zapisywac w dowolnym momencie mnie nieraz wkurza to ze juz koncze misje i na jade na motorze wale w plot i gine ale bardziej realna gra jest przynajmniej i nie nudzi

ps jak wpłacic pieniądze do banku zeby przy sobie nie miec i czy sie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:21, Douzi napisał:

A wracają jeszcze do tej misji, z którą mam problem to mogę podejść jeszcze bliżej do
tego kolesia czy mam walić z miejsca, w którym jestem, bo nigdy nie wiadomo czy idiocie
nie odbije i czasem Romka nie ubije a ja się nawet nie zorientuje.


Stój w miejscu. Zamiast podchodzić można sobie przybliżyć rolką w myszce i wtedy na pewno trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:25, krzykos napisał:

wiekszość misji byłaby łatwa jakby mozna było zapisywac w dowolnym momencie mnie nieraz
wkurza to ze juz koncze misje i na jade na motorze wale w plot i gine ale bardziej realna
gra jest przynajmniej i nie nudzi

ps jak wpłacic pieniądze do banku zeby przy sobie nie miec i czy sie da ?



Ja mam tak, że po każdej skończonej misji mam autozapis, albo wyskakuje okno, czy chce zapisać, albo przez chwilkę w rogu mam, że gra się zapisuje. Może ty nie masz te opcji włączonej i przez to twoje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2008 o 16:25, krzykos napisał:

ps jak wpłacic pieniądze do banku zeby przy sobie nie miec i czy sie da ?


Te pieniądze to chyba są i w banku i w kieszeni :P No bo można w bankomacie sprawdzić stan konta. A co do pieniędzy... te szpitale mnie wykończą. Już chyba 26k wydałem na nie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:25, krzykos napisał:

> nie odbije i czasem Romka nie ubije a ja się nawet nie zorientuje.
wiekszość misji byłaby łatwa jakby mozna było zapisywac w dowolnym momencie mnie nieraz
wkurza to ze juz koncze misje i na jade na motorze wale w plot i gine ale bardziej realna
gra jest przynajmniej i nie nudzi


A po co? Jak giniesz to nie tracisz broni, więc po co ładować grę? Zwłaszcza, jak jeszcze dostajesz sms-a odnośnie powtórki misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 16:20, zpawelz napisał:

Czy tylko mnie instalator, autorun, zapytał:" %@(* 32&%@^&%T# 32w "? Domyśliłem się,
że chodzi o to czy chcę zainstalować tę grę. Teraz się instaluje, reszta była już po
angielsku ale ten początkowy komunikat deczko mnie zaniepokoił...


Nie martw się. Każdy tak miał. Prawdopodobnie skopała coś cenega albo R*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować