Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

eh... -_- przed chwilą zrobiłem:
wszystkie base jumps
wszystkie drug wars
wszystkie spotkania z przechodziami
2 triatlony
i kilka innych rzeczy
nie wspominając o 6 unikalnych autach zdobytych na drug wars i triathlonach
a gra się wywaliła przed safehousem. "FUUUUUU"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 16:17, Jammin69 napisał:

a wiesz może co daje ta opcja VSync ?

z tego co ja wiem to także sprawia że karta będzie tylko tyle klatek na sekundę robić ile monitor może wyświetlić, czyli jak masz monitor 75HZ to więcej niż tyle nie będzie wyświetlać. a w GTA oprócz tego zauważyłem że eliminuje takie paski na ekranie jak kręcisz kamerą.
@up
ustaw tryb zgodności na XP SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Bardzo dobry komputer. Nie powinno przycinać. Najnowsze patch rozumiem, że są? Nic innego nie mogę wymyślić. Takie jest GTA IV - chodzi jak chce. Raz ma dobry dzień a raz zły. I porównywanie GTA IV z B:BC 2 jest bezsensem. GTA IV ma dość kiepsko zoptymalizowany silnik gry a B:BC 2 jest świetnie zoptymalizowany. I do tego dodajmy, że to dwie inne gry... ;)

EDIT: @rtyrtyrty - sam przyznaj, że bez takiego figla nudno by było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Ty za głupoty wypisujesz? 75Hz to częstotliwość odświeżania a klatki na sekundę, to nie ma ze sobą nic wspólnego. Vsync eleminuje "rozdzieranie" ekranu w poziomie podczas szybkich ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:39, Skom25 napisał:

Co Ty za głupoty wypisujesz? 75Hz to częstotliwość odświeżania a klatki na sekundę, to
nie ma ze sobą nic wspólnego. Vsync eleminuje "rozdzieranie" ekranu w poziomie podczas
szybkich ruchów.

wypisuje to co sam testowałem :)

@Czarek188
tak ale to przestaje być zabawne kiedy zdarza się 5 raz z rzędu i tylko w TBoGT. ktoś chyba mi to robi specjalnie bo wie że nienawidzę base jumps :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:41, rtyrtyrty napisał:

@Czarek188
tak ale to przestaje być zabawne kiedy zdarza się 5 raz z rzędu i tylko w TBoGT. ktoś
chyba mi to robi specjalnie bo wie że nienawidzę base jumps :P


Za 5 razem już by mi nie było do śmiechu. Ale to wydłuża grę. Jak już uda Ci się dobrnąć do 100% to się pochwal. I zrób screena bo Ci nie uwierzę ^^

EDIT: Nie kłóćcie się już o takie pierdoły. Tak dla rozjaśnienia sprawy:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synchronizacja_pionowa

Teraz chyba każdy juuż wie co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:44, Czarek188 napisał:

Teraz chyba każdy juuż wie co to jest...

podejrzewam że jeśli jeszcze raz tak się stanie to sięgnę po rozwiązanie ekstremalne i ściągnę trainera, i po każdym nawet najmniejszym ukończonym zadaniu, nawet po zestrzeleniu mewy, będę się teleportować do safehousa w celu zapisania gry xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 19:08, Jammin69 napisał:

A mam takie pytanko. Czy trzeba mieć 100 % kontaktów z każdym z kumpli, żeby mieć ukończone
100 % gry ?


Nie przejmuj się, nie trzeba mieć 100% znajomości z kumplami. Wymagane jest tylko wyjście z każdym z nich na strzałki, jedzenie, picie, itp. Na szczęście nie trzeba tego robić dla każdego z osobna, bo zawsze przyjeżdżają we dwóch ;) Ja skończyłem wszystkie aktywności i miałem niecałe 80% "lubienia". Teraz mam chyba 97.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:31, rtyrtyrty napisał:

eh... -_- przed chwilą zrobiłem: (...)
nie wspominając o 6 unikalnych autach zdobytych na drug wars i triathlonach
a gra się wywaliła przed safehousem. "FUUUUUU"


I w takich wypadkach czlowiek sobie przypomina, ze w opcjach mozna bylo wlaczyc opcje autosave, ktora zapisuje gre m.in. po udanej akcji drug wars. Dzieki temu oszczedza sie duzo czasu i nerwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie skonczyłem TLaD, narazie tylko główny wątek, zajęło mi to niecałe 10 godzin wedle statystyk...
I kurcze, fajnie było...

Spoiler

Troszkę szkoda że spalili klub na koniec, bo to miejsce mialo fajny klimacik...
A co do końca bardzo mi się podobały napisy końcowe ( :D ) fajnie się przeplatały w tle pojedyncze epizody z podstawki i TLaD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 20:31, Ziloh napisał:

Kurczę, kupiłem ostatnio kompa i zainstalowałem GTA 4, ale chodzi bardzo, bardzo słabo
mocno przycina, a np. w Bad Company 2 na maxach w multi przy jatce mam 80fpsow.

Mój komp to:


Mój sposób na lepsze działanie gry jest taki: -texturequality=1 -vehicledensity=40 -renderquality=1 -detailquality=5 -viewdistance=30 -width=1024 -height=768 -nomemrestrict
wpisujesz to w linii komend pliku startowego gry. U mnie to blisko o połowę lepsza wydajność. I możesz sobie podnieść niektóre parametry, popróbuj. Możesz jeszcze spróbować dodać parametr -windowed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robie już misje dla gościa na G który jest stary i leży w szpitalu na pierwszej wyspie, daleko mi do końca??:/ nie patrzyłem czy mam gdzieś te %%% ile już przeszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 08:08, wilqu94 napisał:

robie już misje dla gościa na G który jest stary i leży w szpitalu na pierwszej wyspie,
daleko mi do końca??:/ nie patrzyłem czy mam gdzieś te %%% ile już przeszedłem.

To już masz mało misji do końca. Jak jesteś ciekawy, to zobacz w solucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu teraz mam w grze taką brzydką wodę ?
Detale bardzo wysokie a wygląda gorzej niż niskie . Zmieniam na niskie i potem na bardzo wysokie i przez chwilę woda jest piękna, ale po chwili znowu staje się brzydka -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2010 o 22:27, Wojman napisał:

I w takich wypadkach czlowiek sobie przypomina, ze w opcjach mozna bylo wlaczyc opcje
autosave, ktora zapisuje gre m.in. po udanej akcji drug wars. Dzieki temu oszczedza sie
duzo czasu i nerwow.

a zapisuje też po każdym base jump? to mnie najbardziej interesuje bo szczerze to drug wars to nawet przyjemne, można unikalne auta załapać, a base jump to taka sztuka dla sztuki jak dla mnie.
Edit: dołączam się do pytania Damianussa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA POWIEM tak, że ta gra jest zje***** bo kurde na dodatek, że po patchu nie działają misje poboczne jak praca u LJ to na dodatek kurde nie da sie przejść misji chyba ostatniej czy jakoś tak już wsiadam na heli do LJ i wciskaj spacje kur* jak wciskaj spacje jak wciskam to mi kamera sie zmienia tylko i na dodatek koles tylko sie rusza o cm i nic... puszcze spacje to kamera wraca... jednym słowem zjeb*** gre jak nie wiem co paczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować