Zaloguj się, aby obserwować  
QuantumHD

Jak włączyć tryb sli w pamięciach sli ready.

8 postów w tym temacie

Witam.
Mam ramy od firmy Patriot. Są one oznaczone Certyfikatem sli ready. Mam płytę główną Msi P6N platinum z chipsetem Nvidia 650i. Wiem że ten tryb trzeba jakoś uruchomić tylko w tym problem że nie wiem gdzie. Szukałem po forach i nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 22:29, Andy 1 napisał:

Witam.
Mam ramy od firmy Patriot. Są one oznaczone Certyfikatem sli ready. Mam płytę główną
Msi P6N platinum z chipsetem Nvidia 650i. Wiem że ten tryb trzeba jakoś uruchomić tylko
w tym problem że nie wiem gdzie. Szukałem po forach i nic nie znalazłem.


bo jego sie nie uruchamia. porpostu to jest tylko taki chwyt marketingowy. Zamiast napisac dual ddr napisali SLI READY a ty sie nabrales i kupiles i teraz szukasz opcji. kazda nowa plyta glowna ma juz opcje dual ddr takze nic nie musisz wlaczac

acha i do tego masz osobny watek:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=17452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "SLI ready" na RAMach, to jest to kompletnie bez sensu,, gdyż nie mają one żadnego wpływu na działanie kart w SLI. No właśnie - KART, SLI to dwie karty nVidii współpracujące ze sobą,, a nie pamięci - te jak są wtyknięte do płyty głównej to raczej działają sprawnie niezależnie od karty :) A jeśli chodzi o jeszcze coś innego to uściślij, proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem że dzięki temu pamięci dostają kopa (w sensie więcej mgh czy jakoś tak) i widziałem że można to włączyć. Tylko nie wiem gdzie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:26, Andy 1 napisał:

wiem że dzięki temu pamięci dostają kopa (w sensie więcej mgh czy jakoś tak) i widziałem
że można to włączyć. Tylko nie wiem gdzie to jest.


z tego co mi wiadomo, to jest po prostu wbudowany jakiś tam kontroler albo coś w tym stylu i takich rzeczy sie nie uruchamia, to po prostu tam jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:26, Andy 1 napisał:

wiem że dzięki temu pamięci dostają kopa (w sensie więcej mgh czy jakoś tak) i widziałem
że można to włączyć. Tylko nie wiem gdzie to jest.

gdzie to widziałeś? jak już pisano SLI to 2 lub więcej (aktualnie do 4) kart graficznych pracujących razem. z pamięcią ma to tyle wspólnego że na kartach kości pamięci jak najbardziej są. Ty zaś masz pewnie dual chanel, tylko nazwę zmienili na "modniejszą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 15:46, sig. napisał:

> wiem że dzięki temu pamięci dostają kopa (w sensie więcej mgh czy jakoś tak) i
widziałem
> że można to włączyć. Tylko nie wiem gdzie to jest.
gdzie to widziałeś? jak już pisano SLI to 2 lub więcej (aktualnie do 4) kart graficznych
pracujących razem. z pamięcią ma to tyle wspólnego że na kartach kości pamięci jak najbardziej
są. Ty zaś masz pewnie dual chanel, tylko nazwę zmienili na "modniejszą".


Dobra, dobra - kolega Andy 1 po prostu prima-aprilisem zarzucił ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować