Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Badania pokazują, że gracze zachowują się jak osoby z zespołem Aspergera

137 postów w tym temacie

Czyli prawie każdy gracz to jakiś, że tak powiem wariat? Jak skontaktować się z CDP? Chodzi mi o adres e-mail bo pisałem już w pomocy technicznej tutaj na forum ale nikt nie odpowiada więc pomyślałem, że warto by do nich napisać:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 18:28, Falconer napisał:

Szkoda, że nie po Polsku ten test. Ale y tego co czytałem w newsie, to zgadza się kilka
rzeczy, m.in:

# trudności z wyrażaniem uczuć
# prowadzenie dłuższych monologów
# odwracanie wzroku lub wykonywanie dziwnych ruchów podczas rozmowy
# zauważanie nieistotnych dla innych szczegółów
# zafascynowanie kolekcjonowaniem informacji (zwiększone zainteresowanie informatyką)


Jakby mnie opisywali. :P

hahah mam to samo dosłownie .. kiedyś pamiętam tak się wciągłem że nie wychodziłem z Domu grałem Non Sto w Baldur''s Gate II ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2008 o 18:36, Sir Braveheart napisał:

hahah mam to samo dosłownie .. kiedyś pamiętam tak się wciągłem że nie wychodziłem z
Domu grałem Non Sto w Baldur''s Gate II ...


No ja podobnie, tyle że nie grałem w Baldur`s Gate, lecz w Syberię 2. :) Tak mnie wciągnęła... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiecie czy nie ma tego testu po polsku bo z moim angielskim nie najlepiej. Według mnie zauważanie nie istotnych dla innych szczegółów to chyba nie jest takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle co siebie znam to mam trzy z tych objaw, ale oczywiście one niczemu nie szkodzą. A więc mam :
trudności z wyrażaniem uczuć
prowadzenie dłuższych monologów( cały czas nawijam, ale jakoś tylko do dziewczyn, to na bank mam) Nie no przecież ja wszystko mam!!! A nie,(uff) nie mam: zafascynowanie kolekcjonowaniem informacji (zwiększone zainteresowanie informatyką) i mniejszy poziom umiejętności socjalnych. Tak cz siak się nie martwię, zrobię sobie test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... test zrobiłem i, mimo iż graczem i to niemal hardcore''owym nazwać się mogę [czy może inni tak o mnie mówią :P] to na szczęście nie przejawiam tych cech tej choroby... i ktoś sobie pomyśli, a! facet kit wciska na forum. otóż nie, dajcie ten test do rozwiązania, komuś, kto Was bardzo dobrze zna, a wynik wyjdzie Wam jak najbardziej prawdziwy ;] ja tam zdrowy jestem, grać dalej mogę, wracam do NWN2 ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypełniłem test. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że udzielałem w pełni szczerych odpowiedzi (bo po co kłamać?) i otrzymałem wynik: 5. Sam nie mogę w to uwierzyć, ale chyba pobiłem Cmq''a. ;)
Czy jestem z siebie dumny? Ja wiem... chyba nie, bo wiem, jaki jestem i jak mnie inni postrzegają. Mimo, że siedzę dość dużo przy komputerze, to nie odczuwam chęci ciągłego grania w gry. No i zawieranie nowych znajomości to dla mnie żaden problem. Ale jestem nerwowy. :P
Pozdrawiam wszystkich, z wynikiem powyżej 30. Nie przejmujcie się, za parę lat ten wynik diametralnie się pewnie zmieni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buehehhe ja mam ...
...13 - szczęśliwa 13 xD spodziewałam sie wiecej ;d dużo wiecej:P nie mam autyzmu yeay kurcze :P moze dlatego ostatnio tak mało przy kompie spedzam.. O_o XD pozdro dla wszystkich i sie nie przejmujcie wynikami :P to tylko test;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie należy panikować. :-) Badanie nie stwierdza przecież, że gry prowadzą do autyzmu. Jest zbieżność między (prawie) autyzmem i graniem, ale nie ma relacji przyczynowo-skutkowej. Równie dobrze osoby ze skłonnościami w kierunku autyzmu czy problemami z odnalezieniem się w obcej grupie mogą mieć inklinację w kierunku grania. :-]

Mnie wyszło nadspodziewanie dobrze, 12. Mam jednak świadomość, że takie testy są bezwartościowe. Szczególnie linkowane w aktualności, która praktycznie przestrzega przed tym, jak wyglądają odpowiedzi osoby ze skłonnościami do autyzmu. A wszyscy mamy skłonności do wybielania się w takich testach. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba idealnym przykładem cech wymienionych w newsie. Czy to źle? Jak patrzę na chłopaków z klasy to wolę być aspołeczny niż zaznajamiać się z osobami bez przerwy się kłócącymi i bijącymi ''na żarty'', jak to żałośnie określają. Nie znajduję w swoim otoczeniu osób interesujących się grami, komputerem. Nie znajduję osoby kupującej wyłącznie oryginały lub chociaż z przewagą tychże. Nie mam z kim porozmawiać o moich zainteresowaniach. Może dlatego, że mieszkam na wsi, gdzie mieszka za mało osób, by było duże zróżnicowanie charakterów, zainteresowań?
Jak to powiedziała Yennefer z Vengerbegu, teraz wolę należeć do niektórych, niż do wszystkich. Lubię się wyróżniać i jestem dumny z tego, że mam inne poglądy niż reszta, że mam choćby chęć do nauki w przeciwieństwie do wielu osób.
Jeśli mi się uda jednak z kimś *normalnie* porozmawiać o tym, co lubię, to niezwykle się z tego cieszę, sprawia mi to radość większą niż cokolwiek innego. Myślę, że w moim przypadku coraz większe zagłębianie się w gry i internet to skutek braku akceptacji u innych.
Testu niestety nie rozwiążę z przyczyny braku znajomości angielskiego. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 punktów jednym słowem jestem w pełni normalny :) choć muszę przyznać że niektórzy gracze naprawdę zachowują się jakby miel Aspergera , osobiście znam kilku takich. Być może tacy ludzie powinni mniej grać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować