Zaloguj się, aby obserwować  
bartek002

GIMP - Temat ogólny

255 postów w tym temacie

Widze że nie ma głownego tematu o GIMPIE, więc ja go założe.
Mam dwa obrazki, i chciałbym zrobić animacje z nimi, żeby się zmieniały, ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 19:57, bartek002 napisał:

Widze że nie ma głownego tematu o GIMPIE,

jest :)
>więc ja go założe.

Dnia 16.04.2008 o 19:57, bartek002 napisał:

Mam dwa obrazki, i chciałbym zrobić animacje z nimi, żeby się zmieniały, ktoś ma jakieś
pomysły?


tu się zapytaj

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13717&u=625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 13:45, bartek002 napisał:

teraz chcialbym zmniejszyc obraz z 1200x1600 do 193x850.

Obraz -> Skaluj obraz
Musisz kliknąć na ogniwa łańcucha po prawej stronie wymiarów obrazu, żeby stosunek szerokości do wysokości mógł być zmieniony, a potem je wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem w gimpie moje pierwsze rendery...

Jeśli macie jakieś źródło skąd mogę dostać obrazki na rendy (czyli z przezroczystym tłem ) dajcie znać.

20080418101649

20080418101656

20080418101703

20080418101722

20080418101728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 14:09, bartek002 napisał:

he he ja sie ucze dopiero mozesz podziwiac moje efekty na moim GS ale zaraz bedzie tam
cos nowego

Pooglądam sobie od czasu do czasu ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 10:18, Artas15 napisał:

(...)


Bardzo ładne prace!
W jakim programie tworzysz takie tła? Ja zawsze próbuję do sygnatury stworzyć jakieś ładne tło, ale nie mam w ogóle pomysłu jak je w Gimpie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 17:29, master matrox napisał:

Ja zawsze próbuję do sygnatury stworzyć jakieś ładne tło, ale nie mam w ogóle pomysłu jak je w Gimpie zrobić.

Najpowszechniejsza metoda robienia tel jest wklejenie renderow (tzn. postaci / samochodow / wszelakich obiektow w sygnaturach) i rozmywanie (motion blur i Gauss) ich. Chodzi o to, ze tlo powinno kolorystycznie pasowac do rendera (lub odwrotnie, jak kto woli), a to latwa metoda uzyskania tla o takim samym kolorze jak render.
http://www.gimpuj.info/sygnatury-b14.0/ - polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robie w gimpie pierw uczyłem się ze świetnego tutka http://www.gimpuj.info/sygnatury/snajperq-sig-tut-t2669.0.html
Polecam naprawdę, jak się nauczyłem robić to wszystko zacząłem eksperymentować i powychodziły mi takie bajery:).
Jeśli chodzi o tło zrób nową warstwę pod twoim bohaterem który będzie na sygnaturze, przejdź na sygnaturę z bohaterem, skopiuj go, przejdź na stworzoną przed chwilą warstwę i wklej, jeśli nie widzisz rezultatu wklejenia powiększ obraz w dolnym rogu powinien być bohater, i kopiuj ich tak długo aż zapełnisz nimi całe tło potem idź do filtry rozmycie-rozmycie Gaussa i ustaw na 8 i ok, potem idź do filtry- szum i wyciosaj i oba paski przeciągnij do końca naciśnij ok, i otrzymasz takie jakby szklane tło, a z resztą możesz po eksperymentować lub zastosować się do podanego linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować