Zaloguj się, aby obserwować  
bartek002

GIMP - Temat ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2008 o 21:28, Ćpunek01 napisał:

Jak mogę zmniejszyć rozmiar zdjęcia zajmującego 1,3 MB tak, żeby nie przekraczał 200
kB?

Zmniejsz rozdzielczość obrazu (no chyba, że musi być koniecznie taka), albo po prostu zmień format i ustaw takim suwakiem poziom "detali", czy jakoś tak. ;]

@Modok ---> N/c...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 21:39, Ćpunek01 napisał:

No właśnie chodziło mi o to, JAK zmienić rozdzielczość... ale spoko, już znalazłem.

Mówiłeś o rozmiarze nie rozdzielczości, więc trochę to inaczej wyjaśniłem, ale skoro już wiesz, to już się nie wtrącam. ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2008 o 21:41, Chaotizz napisał:

Mówiłeś o rozmiarze nie rozdzielczości, więc trochę to inaczej wyjaśniłem, ale skoro
już wiesz, to już się nie wtrącam. ;PP

Chciałem zmniejszyć rozmiar zmniejszając rozdzielczość... :P ale dobra, już wszystko jest OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 13:48, Damian14BO napisał:

> Szczerze ? nawet za dobrze nie wiem jak zacząć , coś próbowałem zrobić ale nie mam
pojęcia jak tego gimpa używać ...
Jesli korzystajac z tutoriali nie potrafisz ogarnac nawet podstaw GIMP-a, to lepiej daj
sobie spokoj. Bo GIMP nie jest zbyt skomplikowany, nawet bez tutkow, bedac amatorem mozna
cos zrobic. Cos prostego, by nie powiedziec prostackiego - ale zawsze.

dobra dzięki , już trochę poczytałem i trochę kapuje :D:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy jest taka możliwość abym zaznaczył obszar po kolorach ( to wiem, że jest) i ten obszar pomalował mi się cały na wybrany kolor??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 09:24, Dominik000 napisał:

Mam pytanie: Czy jest taka możliwość abym zaznaczył obszar po kolorach ( to wiem,
że jest) i ten obszar pomalował mi się cały na wybrany kolor??????

Taa, zaznaczasz różdżką dany obszar i smarujesz tam tym wybranym kolorem (bazgrzesz pędzlem albo kubełkiem). Wystarczy troszkę pokombinować. ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 19:50, macioxa napisał:

Jak zrobić przezroczystość na środku zdjęcia ?

Wystarczy ,że zaznaczysz opszar i ustawisz kolor na 50% lub więcej/mniej w zależności od potrzeby lub zamalowanie całkowicie na przezroczystej warstwie ustawiając % przezroczystości :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 15:20, dominikańczyk napisał:

Hej! Da się zrobić tak w GIMPIE 2(.4) żeby na obrazku tło było przyciemnione a wyznaczony
obszar został normalny? Proszę o szybką pomoc!



Oczywiście, że się da. Jednak zajmuje to trochę czasu. Musisz zaznaczyć dany fragment odręcznie, których chcesz, żeby był był przyciemniony, a potem po prostu wypełniasz to kolorem(tylko zmień krycie,według mnie małe wygląda najlepiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś wie z jakiej strony można pobrać dodatkowe pendzle ? Bo jak w necie patrzyłem to ludzie mieli pare innych, a mi by się przydały... :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, gdzie mogę znaleźć (może wy macie) bardzo dokładnie opisany poradnik do robienia avatarów i userbarów? Mam wersję 2.6.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 12:57, albert.jarema napisał:

Wie ktoś, gdzie mogę znaleźć (może wy macie) bardzo dokładnie opisany poradnik do robienia
avatarów i userbarów? Mam wersję 2.6.2


www.gimpuj.info/index.php/board,72.0.html -tu znajdziesz duzo tutoriali, w tym jak wykonać userbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!!
Schowałem narzędziówkę gdzieś na pasek i teraz nie mogę jej znaleźć.. naciskam ctrl + B i nic.. co mam robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować