Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft robi sobie jaja z instalacji GTA IV na PS3

157 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2008 o 22:09, RX-8 napisał:

Każda okazja dobra do wojny pod hasłem "Która konsola jest lepsza? Zastrzel sąsiada już
dziś!", hę?


To niby jakaś nowość .... ?
O ile sięgam pamięcią takie wojenki były już w czasach Atari/Commodore, Amiga/Pecet itp., itd.
Ot kolejna wojenka, tym razem między next-genami - na nikim to już nie robi wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Furrbacca nie oszukujmy sie, przeciez wiadome ze PS3 ma lepsze podzespoly i lepsze mozliwosci i gdy tylko programisci poznaja ja w 100% to Xbox nie bedzie mial takich dobrych gier jak wlasnie PS3. A tak swoja droga to nie krytykuje xboxa tylko M$, ktory poprostu robi sobie z graczy jaja, krytykujac PS3. Pzeciez my graczy i pc i x-a i ps3 powinnismy sie trzymac razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:09, RX-8 napisał:

Tak czytam co to niektórzy wypisują i powiem szczerze że lekkie zdziwienie mnie bierze.
Każda okazja dobra do wojny pod hasłem "Która konsola jest lepsza? Zastrzel sąsiada już
dziś!", hę? Ludzie, do ciężkiej cholery, skoro w current-genach developerzy MAJĄ do dyspozycji
HDD, to dlaczego mieliby utrudniać sobie życie i bawić się w opracowywanie streamowania
tekstur bezpośrednio z nośnika, skoro dane mogą być trzymane w pogotowiu na HDD? Ale
nieee, należy wytknąć Sony, że to na ich konsoli TRZEBA robić instalację która zajmuje
CAŁE 5 minut ("Matko Boska, 300 sekund!" "Ile można zrobić przez ten czas!" "Tragedia,
ile czasu marnujemy!"
), a na konsoli MS jest ona opcjonalna. Ojej! krzyknę wręcz.


...

Wiecie co, chociażbym przez te 5 minut miał się gapić na pasek postępu, to będę z tego
czerpał nieziemską przyjemność. Bo mam pewność, że te 5 minut kopiowania danych na PS3,
oszczędzi mi słuchania wycia napędu w X360 przez długi, długi czas. I m.in. dlatego kupuję
GTA IV na konsolkę Sony, a nie na pudełko MS.


Wiedziałem że zgasisz wszystkich cholernie dobrym argumentem. :]

Ja też wole poczekać aż się zainstaluje. Sam mam x''a i wiem że do ponad dźwiękowy napęd da rade usłyszeć w drugim pokoju... A po dłuższym graniu to się robi wkurzające dosyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 07:59, szeretucha napisał:

A tak swoja droga to nie krytykuje xboxa tylko M$, ktory poprostu robi sobie z graczy jaja, krytykujac PS3.


Patunga, patunga! xD
Że Cię zacytuję: "X360 Zdechnie z powodu podzespolow". Nie, wcale nie krytykujesz iksa xD.

Dnia 21.04.2008 o 07:59, szeretucha napisał:

Furrbacca nie oszukujmy sie, przeciez wiadome ze PS3 ma lepsze podzespoly i lepsze mozliwosci
i gdy tylko programisci poznaja ja w 100% to...


... ja już przejdę wszystkie świetne gry na iksie i kupię sobie PS3, dokładnie wtedy, kiedy programiści poznają konsolę w 100% ;P.

Dnia 21.04.2008 o 07:59, szeretucha napisał:

Xbox nie bedzie mial takich dobrych gier jak wlasnie PS3.


Za rok, może dwa... Albo i trzy... Może później...
Nie, wolę jednak już teraz grać w tak dobre gry na iksie, jakich nie ma na PS3 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:26, hans olo napisał:

Moze też świadczyć o tym jak trudno programuje się PS3 w przeciwieństwie do klocka, który działa na DX90c.


Nie chciałem wcale pisać o tym, że X360 ma lepsze bebechy, niż PS3, ale kurczę, pisanie o tym, że jest słabszy w momencie, w którym fakty wskazują na coś odwrotnego (no bo chyba nie można wywnioskować z tego newsa, że PS3 jest lepsze sprzętowo od konsoli MS?), wydaje mi się dość... Głupie?
Oczywiście nie twierdzę, że PS3 jest słabsze, co to to nie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 00:19, Furrbacca napisał:

Wiesz, zasadniczo fakt, że na PS3 musi być instalacja, a na X360 jest ona opcjonalna
raczej świadczy o mocy podzespołów na korzyść konsoli MS właśnie.
Chyba, że mnie jakiejś pokręconej logiki w szkole nauczyli...


Logika, która opiera się tylko na części faktów, pomijając inne, to nie logika. Fakt że na runku są X-y bez dysków nie ma tu żadnego znaczenia, nie? No bo to przecież szalenie logiczne - kazać instalować grę na dysku, którego nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:11, rob006 napisał:

Logika, która opiera się tylko na części faktów, pomijając inne, to nie logika. Fakt
że na runku są X-y bez dysków nie ma tu żadnego znaczenia, nie? No bo to przecież szalenie
logiczne - kazać instalować grę na dysku, którego nie ma...


Za to z pewnością instalacja gry na PS3 nie jest absolutnie konieczna, tyle że programiści R* dla żartu nie dali możliwości nieinstalowania gry...
Człowieku - co mnie obchodzi, że na rynku są konsole bez dysków? Na iksie nie muszę instalować - na PS3 za to tak.
Czyli twierdzisz, że jeśli wyszłaby wersja PS3 bez dysków, to wystarczyłoby dodać jedną linijkę kodu i już voila, instalacja jest tylko jedną z możliwości...? Jeśli tak, to dlaczego tej linijki nie dodano? Ach, zapomniałem, przecież sam już pisałem, że dla żartu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:21, szeretucha napisał:

NIE KRYTYKUJE !! tylko mowie jak bedzie. Ale Fanboy oczywiscie sie nie zgodzi :P


I kto tu kogo nazywa fanboyem...? xD
Nie krytykujesz, tylko mówisz jak będzie.

Panowie!!! (i panie, oczywiście)
Mamy wróżka na forum! :D:D:D
A może powiesz mi, na jakie studia się dostanę...? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle MS stosuje zapędy monopolistyczne (na razie udało to mu się z systemami operacyjnymi i MS Outlook). Dobrze, że coraz gorzej mu one wychodzą... Może przemyśli swe złe zachowanie? Co ja będę robił komuś nadzieję. MS ma to w duuu......szy. Głęboko i szeroko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, gdyby to w końcu miało być koniecznością, chciałbym widzieć minę szefów MS-u. Wyśmiewali, wyśmiewali, a by sami musieli przyznać PS 3 racyje.HE he he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:20, Furrbacca napisał:

Za to z pewnością instalacja gry na PS3 nie jest absolutnie konieczna, /.../

Pewnie że nie jest, tylko po co niepotrzebnie narzucać sobie więcej pracy (to wcale nie jest 1 linijka kodu (sic!)), tylko po to aby coś działo gorzej, jeśli nie jest to konieczne? Gdyby były wersje PS3 bez dysku możesz być pewien, że instalacja byłaby opcjonalna, bo to jest do osiągnięcia, tylko po co?

Dnia 21.04.2008 o 16:20, Furrbacca napisał:

Człowieku - co mnie obchodzi, że na rynku są konsole bez dysków? Na iksie nie muszę instalować
- na PS3 za to tak.

A co mnie obchodzi co ciebie obchodzi??? ;P Po prostu tłumaczę ci, że konieczność instalacji wcale nie musi być spowodowana tym, że PS3 jest gorsze od konsoli M$, możliwe że wręcz odwrotnie. Bo widzę u ciebie logikę typową dla starego dziadka, który żyje w swoim świecie, widzi to co chce, i ciągle uważa że jago "maluch" to lepszy samochód niż Mercedes sąsiada, bo jego maluch jeszcze się nie zepsuł, a mercedes sąsiada już tak (a co go tam obchodzi, że sąsiad jeździ 1000 razy więcej niż on?...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:43, rob006 napisał:

> Za to z pewnością instalacja gry na PS3 nie jest absolutnie konieczna, /.../
Pewnie że nie jest, tylko po co niepotrzebnie narzucać sobie więcej pracy (to wcale nie
jest 1 linijka kodu (sic!)), tylko po to aby coś działo gorzej, jeśli nie jest to konieczne?
Gdyby były wersje PS3 bez dysku możesz być pewien, że instalacja byłaby opcjonalna, bo
to jest do osiągnięcia, tylko po co?


Ehh.
Widzę, że mnie nie rozumiesz.
Mam iksa z dyskiem, Ty masz PS3 z dyskiem.
Ja nie muszę instalować, Ty musisz.
Czy to świadczy o tym, że PS3 jest lepszą konsolą?

Dnia 21.04.2008 o 16:43, rob006 napisał:

A co mnie obchodzi co ciebie obchodzi??? ;P Po prostu tłumaczę ci, że konieczność instalacji
wcale nie musi być spowodowana tym, że PS3 jest gorsze od konsoli M$, możliwe że wręcz odwrotnie.


Aha!!!
Więc PS3 jest lepsze i dlatego na PS3 musi być instalka.
Co za złom z tego iksa, nie trzeba na nim gier instalować przed zagraniem!
xD

Dnia 21.04.2008 o 16:43, rob006 napisał:

Bo widzę u ciebie logikę typową dla starego dziadka, który żyje w swoim świecie,
widzi to co chce, i ciągle uważa że jago "maluch" to lepszy samochód niż Mercedes sąsiada,
bo jego maluch jeszcze się nie zepsuł, a mercedes sąsiada już tak (a co go tam obchodzi,
że sąsiad jeździ 1000 razy więcej niż on?...)


Przykład działa na moją korzyść i popiera moje poglądy - twierdzisz więc, że GTA obciąża konsolę Sony dużo bardziej niż Microsoftu? ;P
Czy też raczej przyrównujesz X360 do Mercedesa, a PS3 do malucha? :P
Wybór należy do Ciebie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:53, Furrbacca napisał:

Przykład działa na moją korzyść i popiera moje poglądy - twierdzisz więc, że GTA obciąża
konsolę Sony dużo bardziej niż Microsoftu? ;P

Twierdzę że programiści zrobili opcjonalną instalację w Xboksie nie dlatego bo chcieli i to było łatwe, tylko dlatego bo MUSIELI. Tyle, nie mam nic do dodania i wyciąganie na podstawie tej instalacji wniosków że PS3 ma gorsze bebechy wydaje mi się fanatycznie krótkowzroczne ;]

Dnia 21.04.2008 o 16:53, Furrbacca napisał:

Czy też raczej przyrównujesz X360 do Mercedesa, a PS3 do malucha? :P

Twierdzę że dobierasz sobie fakty do teorii, tak jak ten dziadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:06, rob006 napisał:

Twierdzę że programiści zrobili opcjonalną instalację w Xboksie nie dlatego bo chcieli
i to było łatwe, tylko dlatego bo MUSIELI.


A ja twierdzę, że gdyby to nie sprawiało żadnego problemu na PS3, to też by zrobili tam opcjonalną instalację.
Kluczowe słowo - żadnego, wcale nie twierdzę, że na PS3 ta gra bez instalacji by nie poszła ;).

Dnia 21.04.2008 o 17:06, rob006 napisał:

Tyle, nie mam nic do dodania i wyciąganie na podstawie tej instalacji wniosków że PS3 ma gorsze
bebechy wydaje mi się fanatycznie krótkowzroczne ;]


Widzisz, mi fanatycznie krótkowzroczne wydaje się wyciąganie na podstawie tej instalacji wniosków, że PS3 ma lepsze bebechy. I o ile w przypadku krytykowanym przez Ciebie można znaleźć jakiś sens, o tyle w przypadku krytykowanym przeze mnie sensu nie ma żadnego :D.

Nie wiem ile razy mam powtarzać, że wcale nie twierdzę, że iks ma lepsze podzespoły. Nie przedstawiam swojej opinii w sprawie wyższości podzespołów jednej konsoli nad drugą - przedstawiam swoją opinię w sprawie kretyńskiego wyciągania bezsensownych wniosków z informacji wskazujących coś zupełnie przeciwnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 17:13, Furrbacca napisał:

A ja twierdzę, że gdyby to nie sprawiało żadnego problemu na PS3, to też by zrobili tam
opcjonalną instalację.

Tylko nie mów, że uważasz, że zrobienie tego na Xboksa nie sprawiło żadnych problemów :D

Dnia 21.04.2008 o 17:13, Furrbacca napisał:

Widzisz, mi fanatycznie krótkowzroczne wydaje się wyciąganie na podstawie tej instalacji
wniosków, że PS3 ma lepsze bebechy.

A kto wyciąga takie wnioski? Z tego co wiem to większość osób czepia się awaryjności. Ja z kolei twierdzę, ze opcjonalna instalacja mogła być spowodowana tylko i wyłączenie tym, że są Xboksy bez dysków. To ty mówisz, że opcjonalna instalacja wskazuje na lepsze bebechy Xboksa...

Dnia 21.04.2008 o 17:13, Furrbacca napisał:

z informacji wskazujących coś zupełnie przeciwnego...

Jak dla ciebie - dla mnie ta informacja zupełnie nie przedstawia czegoś zupełnie przeciwnego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować