Zaloguj się, aby obserwować  
Elnord25pl

"Włatcy móch" itp. Jak chamstwo z kreskówek wpływa na dzieci? [M]

306 postów w tym temacie

zacznijy od tego ze wlatcy moch to bajka dla doroslych.. tak jak south park czy family guy ii dzieci ponizej 16 roku zycia nie powinny tego ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:53, xJohnCenax napisał:

Najgorszy jest Czesław przeklina ma głupi glos a dzieciaki go naśladują :/



U mnie była"Era naśladowania Czesia"wszyscy zaczęli pieprzyć jak on:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 18:15, cd95 napisał:

> Najgorszy jest Czesław przeklina ma głupi glos a dzieciaki go naśladują :/


U mnie była"Era naśladowania Czesia"wszyscy zaczęli pieprzyć jak on:-0



Nie wiem co to dawało ze wszyscy naśladowali jego słowa o głos.Ze tak powiem porostu robili z siebie debili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tam do "włatców" nic nie mam ale z tymi dziećmi to jest problem. Ostatnio widziałem grupkę dzieciaków dajmy 1-4 podstawówka, no i naśladują czesia i spółkę, a po chwili się pokłócili i tak przeklinali, że się słuchać nie dało i oczywiście jak to w przypadku dzieci, szybko przyswoili sobie od tzw. meneli z gimnazjum teksty typu twój stary/stara i coś takiego wychodziło.
Cyt: Twój stary.... kur..a Twoja stara to ci..a itp itd aż mnie normalnie powaliło.

Była też sprawa o okładki na zeszytach 16 kartkowych. Były tam scenki z Happy Tree Friends ^^ Najlepsze było, że producent mówił, że te zeszyty są dla osób dojrzałych przeznaczone.. PHI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 19:37, Bajta2 napisał:

No ja tam do "włatców" nic nie mam ale z tymi dziećmi to jest problem. Ostatnio widziałem
grupkę dzieciaków dajmy 1-4 podstawówka, no i naśladują czesia i spółkę, a po chwili
się pokłócili i tak przeklinali, że się słuchać nie dało i oczywiście jak to w przypadku
dzieci, szybko przyswoili sobie od tzw. meneli z gimnazjum teksty typu twój stary/stara
i coś takiego wychodziło.
Cyt: Twój stary.... kur..a Twoja stara to ci..a itp itd aż mnie normalnie powaliło.

Była też sprawa o okładki na zeszytach 16 kartkowych. Były tam scenki z Happy Tree Friends
^^ Najlepsze było, że producent mówił, że te zeszyty są dla osób dojrzałych przeznaczone..
PHI


ty za to nie przeklinałeś i nie znałeś takich powiedzeń co ,i zapewne nie udawałeś swoich ulubionych bohaterów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Włatcy móch deprawują dzieci, a pierwszaki przeklinają, bla, bla ,bla... To mi przypomina gadkę rodziców którzy nie umieją wychować swoich dzieci. Wkurza cię że twoje dziecko czesiuje? Słyszysz jak 7latkowie na korytarzu komplementują swoje mamy i krew się w tobie gotuje? To zrób coś! Zrzucanie winy na media, bajki(ergo Włatcy faktycznie są dla dorosłych), gry i inne plagi tego świata to umywanie rąk. To twój obowiązek zabronić dziecku tak mówić. To twój obowiązek wyłączać telewizor jak słyszysz charakterystyczne "dzieńdobry!"! Twórca/artysta publikuje to co mu się żywnie podoba, nie musi się nikogo pytać o zdanie. Bo to nie jego zadanie, tylko wasze, drodzy rodzice! Boli was, kiedy wasz potomek chamsko się zachowuje? To zróbcie coś! Zabierzcie kabel od neo, wyciągnijcie kartę z dekodera, odwiedźcie wychowawcę w szkole, a nie zrzucajcie winy na massmedia. Nie pomogło, wręcz zaszkodziło? Więc wasze dzieci są źle wychowane. Zaszły zmiany nieodwracalne, nawarzyłeś sobie piwa, to je wypij.

Żeby było jasne - nie namawiam, tam wyżej, do kar cielesnych. Dlaczego? Bo to cofanie się wstecz. "Dobre dziecko to bite dziecko" - z takiego założenia wychodzi wiele ludzi. Potem ich dzieci powtarzają to samo, ich to samo i tak w kółko. Na tym nawozie wyrasta patologia. Dziecko musi samo przekonać się co jest dobre a co złe. Ja, rodzic, mogę je tylko na właściwy tor nakierować. Poza tym do rodzica który nigdy cię nie uderzył ma się większe zaufanie - nawet jeśli wymaga tego "większe dobro" on i tak nie zrobi mi nic, chociażby najmniej, złego. Chcesz mieć wspaniałe dziecko? Pokaż mu że sam jesteś wspaniały - bo czy bijąc je, czy nie, zawsze będziesz największym autorytetem i idolem. Chcesz nauczyć dziecko radzenia sobie przemocą czy umysłem? Pałką, czy mózgiem? Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Żeby było jasne - nie namawiam, tam wyżej, do kar cielesnych. Dlaczego? Bo to cofanie
> się wstecz. "Dobre dziecko to bite dziecko" - z takiego założenia wychodzi wiele ludzi.
> Potem ich dzieci powtarzają to samo, ich to samo i tak w kółko. Na tym nawozie wyrasta
> patologia. Dziecko musi samo przekonać się co jest dobre a co złe. Ja, rodzic, mogę je
> tylko na właściwy tor nakierować. Poza tym do rodzica który nigdy cię nie uderzył ma
> się większe zaufanie - nawet jeśli wymaga tego "większe dobro" on i tak nie zrobi mi
> nic, chociażby najmniej, złego. Chcesz mieć wspaniałe dziecko? Pokaż mu że sam jesteś
> wspaniały - bo czy bijąc je, czy nie, zawsze będziesz największym autorytetem i idolem.
> Chcesz nauczyć dziecko radzenia sobie przemocą czy umysłem? Pałką, czy mózgiem? Twój
> wybór.

BRAWA dla ciebie:-)

A ,że dzieci wyjdą na debili to ich sprawa:-)Zobaczą jak później będą się z nich nabijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 15:53, xJohnCenax napisał:

Najgorszy jest Czesław przeklina ma głupi glos a dzieciaki go naśladują :/


Z tym to już przesada , a najgorsze że powstały , powstają pioseki z tym Czesiem , ; jeden w budzie "donky" słuchał takiej muzy , Dosyć że SHIT trwa 3 minuty to ciągle są powtarzane słowa czesia " ona nie ma wacka" i jemu to sie podoba ,Dobijają mnie tacy ludzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:09, cd95 napisał:

BRAWA dla ciebie:-)

A ,że dzieci wyjdą na debili to ich sprawa:-)Zobaczą jak później będą się z nich nabijać.


Rozwiń bo nie za bardzo rozumiem. Kto to dla ciebie debil, bo nie czaję ogromu mej pomyłki. Dla niektórych osób sam fakt że chodzę do liceum sprawia że postrzegają mnie za debila, więc sprecyzuj to określenie. Sam nie byłem wychowany lekka ręką, ale mam styczność z ludźmi których rodzice nie uznawali kar cielesnych. I są to jedne z najinteligentniejszych i najfajniejszych osób jakie znam. Ich rodzice to też jedni z najluźniejszych "starszych" z jakimi miałem styczność. Jak dla mnie same plusy, a zdanie innych nie za bardzo by mnie w tym wypadku obchodziło, bo najważniejsze i tak to co sam o sobie myślę, i to na pewno będę wpajał swojemu dziecku.
Sorry za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 lat i oglądam ten serial,ale zanim zareagujecie pianą na ustach
1- Nie przeklinam i jestem uprzejmy
2-W przeciwieństwie do innych z klasy nie mówie jak Czesio ,nie używam tych chamskich tektstów.
3-Mam piątki z ortografii :)
Widzicie to zależy od człowieka.Swoją drogą wybieram się 9 stycznia do kina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:14, Gwynbleidd 96 napisał:

Mam 13 lat i oglądam ten serial,ale zanim zareagujecie pianą na ustach
1- Nie przeklinam i jestem uprzejmy
2-W przeciwieństwie do innych z klasy nie mówie jak Czesio ,nie używam tych chamskich
tektstów.
3-Mam piątki z ortografii :)
Widzicie to zależy od człowieka.Swoją drogą wybieram się 9 stycznia do kina:)

Oczywiscie na film Włatcy Móch ciekawe co to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:56, Voii napisał:

> BRAWA dla ciebie:-)
>
> A ,że dzieci wyjdą na debili to ich sprawa:-)Zobaczą jak później będą się z nich
nabijać.

Rozwiń bo nie za bardzo rozumiem. Kto to dla ciebie debil, bo nie czaję ogromu mej pomyłki.
Dla niektórych osób sam fakt że chodzę do liceum sprawia że postrzegają mnie za debila,
więc sprecyzuj to określenie. Sam nie byłem wychowany lekka ręką, ale mam styczność z
ludźmi których rodzice nie uznawali kar cielesnych. I są to jedne z najinteligentniejszych
i najfajniejszych osób jakie znam. Ich rodzice to też jedni z najluźniejszych "starszych"
z jakimi miałem styczność. Jak dla mnie same plusy, a zdanie innych nie za bardzo by
mnie w tym wypadku obchodziło, bo najważniejsze i tak to co sam o sobie myślę, i to na
pewno będę wpajał swojemu dziecku.
Sorry za offtop.


Nie miałem na myśli ciebie ani ,,nie bitych,, tylko dzieci których cieszy to ,że widzieli ,,Włatcy móch,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś całkowicie ominął ten hype na tę kreskówkę. Bohaterów "nieco" kojarzę, podobnie jak niektóre teksty ale ogólnie to nie znam się na tym. ;) Czy jest to zwykły chłam czy "coś więcej" trudno mi powiedzieć - musiałbym obejrzeć parę odcinków. A że mam znacznie więcej ciekawszych rzeczy na głowie to podziękuję. A że to chamstwo, wulgarność, zuo etc etc ? South Park był podobny ... wnioski wyciągnijcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety, miałem styczność z Włatcami Móch , tak sami w szkole jak i młodszy brat, w domu ja nie pozwalam mu tego oglądać ale idzie do kolegi wraca i ma faze na czasia i innych : ) Generalnie ta kreskówka jak się wyraże jest pooprostu Debilna ;) Nie wiem co można w niej widzieć , jak u nas w szkole wchodziła moda na czesia to ojezu, cała klasa itd. :D Ja cały czas oglądam DB , DBZ i wystarczy :)
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 17:23, eXtaz napisał:

No ja niestety, miałem styczność z Włatcami Móch , tak sami w szkole jak i młodszy brat,
w domu ja nie pozwalam mu tego oglądać ale idzie do kolegi wraca i ma faze na czasia
i innych : ) Generalnie ta kreskówka jak się wyraże jest pooprostu Debilna ;) Nie wiem
co można w niej widzieć , jak u nas w szkole wchodziła moda na czesia to ojezu, cała
klasa itd. :D Ja cały czas oglądam DB , DBZ i wystarczy :)
pozdrawiam


za dragon ball niesie tony inteligencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was wspomniało o ograniczeniu wiekowym. Według mnie to bezsens. Jeden już w wieku 12 lat może być bardzo dojrzały intelektualnie, a inny w wieku 40 lat być dzieckiem, więc najlepiej byłoby jak rodzic zadecydował czy jego pociecha jest gotowa na tego typu kreskówke/serial/film czy jednak może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 18:20, Bezimienny1993 napisał:

12 lat może być bardzo dojrzały intelektualnie

Tym to żeś mnie dobił xD Fakt, czasem się trafi ktoś kto nie jest dzieckiem neo ale to rzadko ;) Ale "bardzo dojrzały intelektualnie" to już raczej się nie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włatcy móch. Badziew. I nie chodzi teraz o to, że wulgarny, chamski i w ogóle. South Park by zabawny, ale WM są żałośni wg. mnie. Wkurza mnie strasznie jak koledzy w szkole podniecają się każdym odcinkiem i sobie je opowiadają. Żeby nie było, widziałem cały pierwszt odcinek. Ktoś powie, że za mało, ale to mi wystarczyło, aby stwierdzic, że shit na kółkach. A jeśli chodzi o ogranicznie wiekowe, to niech taka informacje istnieje, że np. kreskówka jest od 18+ (a jest? bo nawet nie wiem), a czy te "intelektualnie rozwiniętę" 12 latki mogą oglądac, czy też nie, niech lepiej zadecydują rodzice, a przedtem niech sami obejrzą to coś. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować