• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Clear

Problem z mikrofonem

Pytanie

Otóż mam problem z mikrofonem (Shure c607). Działa on strasznie cicho, ale ustawienia mam na maxa. Moja karta dzwiekowa to (Realtek HD Audio).

Tylko niewiem dlaczego niektórych suwaków nie moge regulować.


Licze na pomoc.

20080505141256

20080505141313

20080505141320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.05.2008 o 14:14, Clear napisał:

Otóż mam problem z mikrofonem (Shure c607). Działa on strasznie cicho, ale ustawienia
mam na maxa. Moja karta dzwiekowa to (Realtek HD Audio).

Wybierz w menu Opcje Sterowniki zaawansowane. Wówczas pod regulacją głośności dla mikrofonu powinien pokazać się przycisk Zaawansowane.. W sekcji Inne sterowniki zaznacz Mic Boost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 14:14, Clear napisał:

Otóż mam problem z mikrofonem (Shure c607). Działa on strasznie cicho, ale ustawienia
mam na maxa. Moja karta dzwiekowa to (Realtek HD Audio).

Tylko niewiem dlaczego niektórych suwaków nie moge regulować.


Licze na pomoc.



Zobacz co masz tutaj ustawione: (o ile masz taką opcję)
Wydaje mi się, że do Realtek HD Audio był oddzielny program, który odpowiada za te suwaki (dlatego masz je nieaktywne). Sprawdz w zasobniku (obok zegara) czy nie masz Realtek HD Audio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 14:56, macned napisał:

> Otóż mam problem z mikrofonem (Shure c607). Działa on strasznie cicho, ale ustawienia

> mam na maxa. Moja karta dzwiekowa to (Realtek HD Audio).
>
> Tylko niewiem dlaczego niektórych suwaków nie moge regulować.
>
>
> Licze na pomoc.
>
>

Zobacz co masz tutaj ustawione: (o ile masz taką opcję)
Wydaje mi się, że do Realtek HD Audio był oddzielny program, który odpowiada za te suwaki
(dlatego masz je nieaktywne). Sprawdz w zasobniku (obok zegara) czy nie masz Realtek
HD Audio.


Mam takie coś...

20080505150408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 14:52, Treant napisał:

> Otóż mam problem z mikrofonem (Shure c607). Działa on strasznie cicho, ale ustawienia

> mam na maxa. Moja karta dzwiekowa to (Realtek HD Audio).
Wybierz w menu Opcje Sterowniki zaawansowane. Wówczas pod regulacją głośności dla mikrofonu
powinien pokazać się przycisk Zaawansowane.. W sekcji Inne sterowniki zaznacz Mic Boost.


Nie da się włączyć sterowników zaawansowanych...

20080505150703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja miałem ten sam problem z mikrofonem Shure c606. Posiadałem kartę zintegrowaną i mój mikrofon także chodził bardzo cicho, tak że musiałem się nieźle drzeć aby było mnie słychać. Kupiłem sobie jednak jakąś zwykłą niezintegrowaną kartę creativa i wszystko jest ok...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 15:59, Seqiu napisał:

Ja miałem ten sam problem z mikrofonem Shure c606. Posiadałem kartę zintegrowaną i mój
mikrofon także chodził bardzo cicho, tak że musiałem się nieźle drzeć aby było mnie słychać.
Kupiłem sobie jednak jakąś zwykłą niezintegrowaną kartę creativa i wszystko jest ok...;)


Zainstalowanie najnowszych sterowników nic nie daje. Mój kolega (Phelela) też ma taką samą karte muzyczną i jemu wszystko ładnie działa tylko, że on ma dodatkową karte muzyczną do słuchawek swoich (Icemat). Może też takie coś musze mieć ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 16:00, Clear napisał:

Zainstalowanie najnowszych sterowników nic nie daje. Mój kolega (Phelela) też
ma taką samą karte muzyczną i jemu wszystko ładnie działa tylko, że on ma dodatkową karte
muzyczną do słuchawek swoich (Icemat). Może też takie coś musze mieć ?

Być może musisz coś takiego mieć, ale pewności Ci nie dam. Wiem że do mojego mikrofonu Shure c606, moja karta muzyczna była za słaba, w dodatku była to karta zintegrowana, podobnie jak Twoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moja karta to niewiem czy jest zintegrowana ale jest dobra karta. Miałem na starym kompie zintegrowaną VIA AC''97 i wszystko działało dobrze. Myśle, że trzeba jakiś mały sprzęcik dorzucić do tego wzmacniacz czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

podłączasz mikrofon bierzesz: panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> zakładka głos -> pod nagrywanie głosu masz nazwę mikrofonu podłączonego do pc a pod tą nazwą jest napis głośność, klikasz na ten napis i tam regulujesz głośność majka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 17:11, nekromanta7 napisał:

podłączasz mikrofon bierzesz: panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio ->
zakładka głos -> pod nagrywanie głosu masz nazwę mikrofonu podłączonego do pc a pod
tą nazwą jest napis głośność, klikasz na ten napis i tam regulujesz głośność majka.


głośność majka jest dobra. Tylko jest strasznie cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry za posta pod postem... ale jak widzicie na pierwszym obrazku na początku tematu mam zablokowane suwaki Głośność CD , Głośność Mikrofonu, Głośność wejścia, Miks stereo. Zdaje mi sie ze one mi są potrzebne do regulacji mikrofonu. Kto wie jak je odblokować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 20:05, Clear napisał:

Sorry za posta pod postem... ale jak widzicie na pierwszym obrazku na początku tematu
mam zablokowane suwaki Głośność CD , Głośność Mikrofonu, Głośność wejścia, Miks stereo.
Zdaje mi sie ze one mi są potrzebne do regulacji mikrofonu. Kto wie jak je odblokować
?



A tutaj możesz regulować?
(głosność mikrofonu)

20080505221527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.05.2008 o 22:15, macned napisał:

> Sorry za posta pod postem... ale jak widzicie na pierwszym obrazku na początku tematu

> mam zablokowane suwaki Głośność CD , Głośność Mikrofonu, Głośność wejścia, Miks
stereo.
> Zdaje mi sie ze one mi są potrzebne do regulacji mikrofonu. Kto wie jak je odblokować

> ?


A tutaj możesz regulować?
(głosność mikrofonu)


No własnie tutaj też nie :D tam gdzie masz te suwaki to ich nie ma u mnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A gdzie podłączasz mikrofon? Masz wejście na przednim panelu? Może spróbuj z tyłu. W tym programie Realteku powinien wyskoczyć komunikat, że podlaczony nowy sprzęt i będziesz musiał wybrać typ (głośnik, mikrofon itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podłanczam do tylniego panelu. W przednim mi wogóle mic nie działa. Komunikat wyskakuje i wybieram mikrofon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować