Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel Nehalem - pierwsze szczegóły

15 postów w tym temacie

I tak w większości wystarczają 2 rdzenie. Widać Intel (i AMD również) chce nas przekonać, że im więcej rdzeni tym lepiej. Mnie jednak panowie nie przekonacie.

Poza tym coś przebąkiwano, że Nehalem to ma być rewolucja na miarę pierwszego Pentiuma. A jednak okazało się, że tak nie będzie. Jeszcze jedno: Nehalemy z możliwością OC będą jedynie w wersji Extreme Edition, czyli nie zapowiada się to najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam: gdzie się okazało ? :>
Nowa magistrala, wbudowany kontroler pamięci, nowa podstawka.. wszystko wskazuje na to że rzeczywiście możemy dostać procesor, który zaprezentuje nową jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 12:58, JacekKozuch napisał:

A że tak spytam: gdzie się okazało ? :>
Nowa magistrala, wbudowany kontroler pamięci, nowa podstawka.. wszystko wskazuje na to
że rzeczywiście możemy dostać procesor, który zaprezentuje nową jakość


Bla, bla, bla. Przy P4 też mówiono, że będzie rewolucja, która wdepcze AMD w ziemię. I co z tego wyszło? Intel sam sobie strzelił w stopę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl halo halo Nehalemy mają nie mieć FSB przecież! W ogóle kto będzie chciał mieć Nehalemy to będzie musiał przebudować od nowa swego blaszaka. Tylko pamięci DDR3 nowe mobo bo te dzisejsze nie będą przystosowane do Nehalemów. Nie wiem jak z kartami graficznymi. COś pisali o tym, że też mają być przystosowane do nowej architektury a Nvidia nie chce spełnić tego co powoduje, że ATI będzie z Nehalemami (!)
Powiem tak chwyt marketingowy. Po to aby wydoić kasę od konsumentów. Nie mówię tu, że cztery rdzenie sie teraz nie przydają ale to, że dzisiejsze procki intela Conroe i Penryny wystarczą na dobre parę lat. Ja tam nie zamierzam specjalnie wydawać kasę na jakiś chwyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 13:09, Rodzyn85 napisał:

Gram.pl halo halo Nehalemy mają nie mieć FSB przecież! W ogóle kto będzie chciał mieć
Nehalemy to będzie musiał przebudować od nowa swego blaszaka. Tylko pamięci DDR3 nowe
mobo bo te dzisejsze nie będą przystosowane do Nehalemów. Nie wiem jak z kartami graficznymi.
COś pisali o tym, że też mają być przystosowane do nowej architektury a Nvidia nie chce
spełnić tego co powoduje, że ATI będzie z Nehalemami (!)
Powiem tak chwyt marketingowy. Po to aby wydoić kasę od konsumentów. Nie mówię tu, że
cztery rdzenie sie teraz nie przydają ale to, że dzisiejsze procki intela Conroe i Penryny
wystarczą na dobre parę lat. Ja tam nie zamierzam specjalnie wydawać kasę na jakiś chwyt


Karty graficzne beda te same.
Nvidia nie ma licencji na jakis z elementow skladowych chipsetu wiec nie bedzie w stanie produkowac plyt glownych pod nowe intele jesli sie nie dogadaja.

I tak prawda jest taka , ze w chwili obecnej Intel zapedzil sie tak bardzo do przodu , ze soft nie nadaza.
Zwyklego e2160 za 160 zeta mozna rozbujac do 3 Ghz, nie wspominajac o takim q6600 ktory ma 4 rdzenie i spokojnie te 3.2-3.6 moze na codzien wyciagac, na razie nie ma gry ktora wymagalaby takiego proca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli jestes redaktorem piszacym newsy to wartoby bylo gdybys stosowal sie do zasad ortografii

poprawna forma jest odnosnie do gdyz odnosisz sie do czegos a nie czegos

"kilku ciekawych informacji odnośnie 45-nanometrowego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tacy wykształceni jesteście i w ogóle to może sami zaczniecie pisać artykuły albo newsy? hmm...? chętnie poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sobieski1978 - fakt, jakoś tak na logikę bardziej... Sprawdziłem. Nawet słownik wyjaśnia, że tłumaczenie codename na "nazwa kodowa" jest błędne i niedorzeczne.

morthi - Może trochę grzeczniej. ;-) Ale oczywiście masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie psioczta na Nehalemy :) Gry to nie wszystko, wiadomo że do nich lepiej kupić penryna 2 core i go kręcić, a każdy grosz rzucać w karte/karty grafiki i mobo z OC i SLI/CFX. Ale takie 3d studio łyka całą moc z proców i wiele innych programów, ameryki nie odkrywacie w waszych komentach... Kupowanie Nehalemów będzie miało sens za rok może więcej, może już w 32nm, ceny nie będą zachwycać, Intel musi znacznie zwiększyć produkcje w 45nm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak czytam i nowe to, nowe tamto... Świetny procek się szykuje. A ja właśnie do nowego kompa jeszcze nie wiem tylko praktycznie procka jakiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 13:09, Rodzyn85 napisał:

Gram.pl halo halo Nehalemy mają nie mieć FSB przecież! W ogóle kto będzie chciał mieć
Nehalemy to będzie musiał przebudować od nowa swego blaszaka. Tylko pamięci DDR3 nowe
mobo bo te dzisejsze nie będą przystosowane do Nehalemów. Nie wiem jak z kartami graficznymi.
COś pisali o tym, że też mają być przystosowane do nowej architektury a Nvidia nie chce
spełnić tego co powoduje, że ATI będzie z Nehalemami (!)
Powiem tak chwyt marketingowy. Po to aby wydoić kasę od konsumentów. Nie mówię tu, że
cztery rdzenie sie teraz nie przydają ale to, że dzisiejsze procki intela Conroe i Penryny
wystarczą na dobre parę lat. Ja tam nie zamierzam specjalnie wydawać kasę na jakiś chwyt


To nie Gram tylko imć Harpen pisze takie niusy. Z tego co pamiętam to w ostatnim pisał, że Intel ma wykorzystywać inną magistralę, a w tym, że ma korzystać z FSB. Nie wiem ale gram.pl dla mnie uchodziło za rzetelne źródło informacji i powoli się to zmienia.
Ten link na przykład, można się nieźle pośmiać:
http://www.gram.pl/news_6gvhHu1_AMD_zarzadzi_Nadchodzi_dwunastordzeniowy_p rocesor.html .

@mglu
Czyżbyś przegapił erę C2D??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować