Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Skąd opóźnienie Alone in the Dark na PS3?

18 postów w tym temacie

pepsi

Premiera Alone in the Dark nadchodzi wielkimi krokami... ale nie dla wszystkich. Właściciele PS3 będą musieli poczekać nieco dłużej na produkcję studia Eden Games. Choć gra jest w pełni gotowa, twórcy nie są zadowoleni ze sprawności jej działania.

Przeczytaj cały tekst "Skąd opóźnienie Alone in the Dark na PS3?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka decyzja ze strony twórców mi się podoba.

Przynajmniej nie olewają sprawy jak inni producenci, gdzie wersja na X360 jest lepsza, bo twórcom nie chciało się więcej przy PS3 poprawić niedoróbek. Ja tam wolę poczekać, przynajmniej dopracowany produkt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu podobna historia :/

Dżi, już parę exclusive''ów oraz parę multiplatformowców (jak choćby CoD4) pokazało że jednak można poradzić sobie z PS3 i to znakomicie.
NIe wiem, może to wina Sony i ich devkity są do bani? Może koderzy są już tak leniwi i za dobrze opłacani, że im się nie chce wyrwać z kolein przyzwyczajeń pisania kodu oraz wygodnego copypaste pomiędzy wersjami? Może to problem zarządzania projektami, w końcu te nasze studia coraz większe są, projekty coraz bardziej skomplikowane a to się już nie da tak jak za czasów garażowych? Brak konkurencji na rynku, w końcu mamy już tylko paru dużych wydawców a płace rosną bo zyski wysokie i przyjemniej się trzyma nogi na biurku?

Oczywiście mógłbym napisać, że jak maszyna silna to i okiełznać ją trudno, na przykładzie mojego wymażonego Z350. Spora nadwyżka mocy plus tylny napęd to szybka śmierć byle kierowcy ale mistrz pokaże co to potrafi? Ale to już by była racjonalizacja :) A tego nie lubię

Tak czy siak takie newsy powodują, że czuję się oszukiwany. Nie, nie tracę nadziei :) Bo mam od czasu do czasu coś na swojej PS3 co powoduje u mnie radość :) Ale historie z opóźnieniami, ze zwalonymi portami mnie denerwują.
Fakt, że takich historii jest coraz mniej, porównując choćby z zeszłym rokiem. Ale właśnie może tarez już nie mam usprawiedliwień dla wszystkich w to zamieszanych, oczekuję profesjonalizmu albo zniżki przy zakupie Darka jeśli wyjdzie z opóźnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że winę za problemy z grą (oraz niektórymi innymi grami) odpowiada zupełnie inna architektura konsoli, a przede wszystkim ośmiordzeniowy procesor Cell. Wynika z tego, że gry multiplatformowe są tworzone dla maszyny jedno-, dwu-, trzy- i ośmio- rdzeniowe, co nie jest takie łatwe do okiełznania i powoduje pewne problemy z implementacją niektórych elementów (na upartego można jeszcze dorzucić to, że dla jednych karty graficzne robi AMD/ATI, a dla drugich nVidia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Xbox 360- to teoretycznie PC w opakoawniu konsoli, wiec nic dziwnego, że da sie wypuścić ten tytuł w tym samym terminie co na PC itp... PS 3 jest nieco bardziej zaawansowany... Już ktoś wspominał, że cieżej na niego sie programuje, ae można z pS 3 naprawde lepsze efekty uzyskać ( no może poza naprawde High Endowymi PeCetami, ale to są już koszty 10tys zł... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:00, bartek1392 napisał:

Ktoś wie czy, kiedyś tam, ta gra wyjdzie na X360 po Polsku tak jak w przypadku Assassins
Creed?? Bo na moim PC to to raczej średnio pójdzie ;).


Wątpię - polskim wydawcom na razie opłaca się polonizować na konsole tylko te największe hity sezonu jak Assassin''s Creed czy wkrótce Fallout 3, którego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono, ale raczej zostanie zlokalizowany (co nie tłumaczy braku wersji polskiej GTA IV).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to opóźnienie trochę nie fair wydaje mi się to zapewnienie twórców, że wersja na Xboxa będzie taka sama. W końcu takie opóźnienie, nawet gdy spowodowane jest potrzebą poprawy wydajności, trzeba jakoś wynagrodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wina leży po stornie Sony. Pospieszyli się z wypuszczeniem konsoli, której technologia nie była znana producentom i stąd te problemy. X360 nie jest PC w pudełku (bo to samo można powiedzieć o PS3 - Ram, procesor itd.). Ogólnie mam wrażenie, że może i PS3 posiada super-hi-end procesor Cell ale co z tego skoro algorytmy i układa odpowiedzialne za grafikę są do niczego? Wskazuje na to chociażby różnica w grafice w grach i ich szybkość działania (np. Assasin''s Creed) oraz sama architektura konsoli, która wymaga instalowania gier (np. Devil May Cry 4... w czasie wymaganym do instalacji można opanować podstawy japonskiego ;) ).

Niestety Sony dało z tym ciała na całej linii, jednak trzymam mocno kciuki za firmę i liczę, że przy 4 edycji wojny konsol (no dobra od NES''a licząc to już n-ta edycja) pokaże naprawdę na co ich stać oraz coś ORGINALNEGO (bo kopiowanie pomysłów innych na chama jest złe!)

Ale moje marudzenie nie zniechęca mnie do zakupu PS3 w najbliższym czasie. Mam tylko nadzieję, że nie pogryzie mi się z Wii, X360 i stara Czarnulką 2-gą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 16:30, Jaro7788 napisał:

> Ktoś wie czy, kiedyś tam, ta gra wyjdzie na X360 po Polsku tak jak w przypadku Assassins

> Creed?? Bo na moim PC to to raczej średnio pójdzie ;).

Wątpię - polskim wydawcom na razie opłaca się polonizować na konsole tylko te największe
hity sezonu jak Assassin''s Creed czy wkrótce Fallout 3, którego jeszcze oficjalnie nie
potwierdzono, ale raczej zostanie zlokalizowany (co nie tłumaczy braku wersji polskiej
GTA IV).



To dziwne bo na PC polonizują wszystkie gry, nawet te słabe :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 16:11, Mrocz napisał:

Cóż Xbox 360- to teoretycznie PC w opakoawniu konsoli, wiec nic dziwnego, że da sie wypuścić
ten tytuł w tym samym terminie co na PC itp... PS 3 jest nieco bardziej zaawansowany...



Zastanów się przez chwilę co ty gadasz... Przecież każda maszyna do grania musi miec procesor, czip graficzny, ram itd. Myślisz, że PS3 tego nie ma?? Że sony posiada jakąś technologię z przyszłości?? Twoje podejście trochę załamuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować