Zaloguj się, aby obserwować  
Necromanto

HardStyle - Muzyka, Kultura i wszystko co z nim związane

27 postów w tym temacie

Witam,
Tutaj proszę się wypowiadać na temat hardstyle''u co o nim myślicie. Ja aby was zapoznać z tą muzyką jeśli jej jeszcze nie znacie zapodam cytat z wkikipedii

Hardstyle - Podgatunek muzyki trance charakteryzujący się ostrymi samplami, nazywany inaczej HardBass czy HardDance, nieco ugrzeczniony, z mniejszym tempem (140-150 BPM) niż pierwowzór (ponad 160 BPM). W hardstyle zazwyczaj motyw basowy pojawia się między jednym a drugim uderzeniem, w przeciwieństwie do hardcore i gabber, gdzie motyw bassowy występuje w każdym takcie. Należy też wspomnieć że gatunek ten zawsze ma rytm w metrum 4/4.

Hardstyle jest bardzo dobrze znany w Holandii czy Belgii, stąd też pochodzą najlepsi DJ owej muzyki. Za rodziców tego gatunku uważa się The Prophet i Lady Dana jednakże zapoczątkował go Scot Project, który jako pierwszy użył odwróconego bassu w ''Second Trip (Scot Project Remix)''. Inni znani producenci i DJ-e to DJ Pavo, DJ Zany, DJ Luna, Yoji Biomehanika(tworzy również Hard Trance), Showtek, Alpha Twins, DJ Pila, DJ Isaac, The Headhunterz, Beholder & Balistic, Technoboy, Daniele Mondello, Deepack, Max B Grant, DJ Duro, Donkey Rollers. W Polsce najbardziej znani są DJ Driver (pierwszy Polak, który zagrał na imprezie organizowanej przez holenderską firmę Q-Dance), Enigmato, Skydriver, DJ Two-S. W Polsce najłatwiej usłyszeć ją na Śląsku gdzie tamtejsi mieszkańcy najbardziej upodobali sobie ten styl muzyki.[potrzebne źródło]

Od niedawna w Polsce organizowane są imprezy w tym stylu muzycznym, pod tytułem "Masters Of Hardstyle". Odbywają się w klubach: Energy 2000 w Przytkowicach, Wyższy Wymiar (zawsze pod koniec miesiąca) i Mega Club w Katowicach oraz klubie Magic w Krzyżanowicach. Dawniej również w w klubie Piramida w Chorzowie, tam zapoczątkowany został ten cykl imprez. Są również organizowane eventy Masters of Hardstyle Extreme Edition, która jest organizowana przez agencje 73e oraz Extreme promotion.

Jeśli to wam nie wystarczy zapraszam na profil
http://youtube.com/user/Junkeyz
Miałem tego więcej lecz niestety konta zostaly pousuwane.

Moi ulubieni DJ-e
D-Block & S-Te-Fan
Showtek
HeadHunterz
The Prophet
Beholder & Balistic
Technoboy
Activator
Zanza Labs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 16:50, squeglee napisał:

Dzięki! Właśnie odkryłem nowy poziom prymitywizmu kulturalnego.


hmmm o co ci chodzi :P o topic czy muzykę ? Nie mam zamiaru się kłócić ale mogłbyś odpisać pewnie jesteś metalem który lubi brzenia orków "WAAAAAAAAAAAAGH!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzie tam o topic. O muzykę. Metalem nie jestem, bo metal to muzyka jest. Ale owszem, słucham muzyki metalowej. Gdzie jest akustyczna perkusja, wokal, riffy gitarowe, nuty i normalne aranżacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jeśli jest coś z trance za czym naprawdę nie przepadam, to właśnie wszelakie techtrance, hard trance i... hardstyle trance. ;/ Nie mogę się do tego przekonać jakoś...
Ale skoro są ludzie, którzy wolą porozmawiać o tej odmianie to bardzo proszę. :)

@ squeglee
Wyluzuj. Jak się ludziom podoba hardstyle to niech słuchają, co tam - niech słuchają tego co im najbardziej odpowiada. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedzial Konsul - Laid back
28.05.2008, 14:27
Kolega robił kiedyś badania na uczelni a propos wpływu muzyki na zachowanie - wyszło, że muzyka metalowa jednak wpływa na agresję :)

Wole z takim nie zadzierać hehe :P Ja nie lubie "metalu" ale nie "sapie" na topicach o tej muzyce .

szerszeń45 popieram ciebie każdy slucha to co lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:07, Robin Good napisał:

Kolega robił kiedyś badania na uczelni a propos wpływu muzyki na zachowanie - wyszło,
że muzyka metalowa jednak wpływa na agresję :)

Twój kolega to autorytet w dziedzinie psychologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pf.
Toż to oczywiste, że muzyka wpływa na zachowanie. Akurat słyszałem kilka niezłych kawałków metalowych, w których przysłowiowe i często przypisywane tej muzyce "darcie ryja" nie występuje. Jest za to nieraz bardzo fajny wokal, riffy. A że muzyka wpływa tak a nie inaczej? Równie dobrze z tych samych badań rap mógłby wywoływać podobne reakcje. Typowym wpływem muzyki na otoczenie jest chociażby noszenie spodni z krokiem w kolanach wśród wielu fanów rapu, albo np. noszenie długich włosów przez fanów metalu. Jednak nie wszyscy poddają się temu procesowi. Niektórzy są po prostu słuchaczami dobrej (ich zdaniem) muzyki. I niech tak pozostanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:08, squeglee napisał:

Twój kolega to autorytet w dziedzinie psychologii.


1. To nie mój kolega tylko naszego gramowego konsula.
2. Skończ pan nie będę na Ciebie tracił czasu wyżyj się gdzieś indziej a racja w tym jest od dawna sie po metalu nie wyżyłeś widze. Pozdro

Ps. Szerszeń45 też niektóre metalowe piosenki mi się podobaja ale takie bez "WAAAAAAAAAAAAAGH" Rapu słucham też może to dziwnie wygląda bluza G-Unit podkoszulek Qlimax ale cóż. Wie ktoś gdzie na allegro kupie fajny podkoszulek z napisem Hardstyle albo jakiegoś fajnego dja nicka bo Qlimax już mam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 17:13, Robin Good napisał:

2. Skończ pan nie będę na Ciebie tracił czasu wyżyj się gdzieś indziej a racja w tym
jest od dawna sie po metalu nie wyżyłeś widze. Pozdro

Nie rozumiem co tu piszesz. "a racja w tym jest od dawna" wtf?

Dnia 30.05.2008 o 17:13, Robin Good napisał:

Ps. Szerszeń45 też niektóre metalowe piosenki mi się podobaja ale takie bez "WAAAAAAAAAAAAAGH"

Czy ty aby nie pomyliłeś metalu ze speechami orków z Warhammera 40k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hardstyle to totalne zaprzeczenie undergroundowych korzeni muzyki Techno.
Muzyka ta została wymyślona przez speców marketingowych wielkich koncernów muzycznych i wpompowana do świadomości małoletnich słuchaczy muzyki klubowej, jakoby było to coś "nowego i dobrego".

O ile prymitywizm Hrdcore i Gabba miał jeszcze jakiś sens (muzyka Hardcore/Gabba powstała w pierwszej połowie lat 90tych, czyli w okresie w którym oblicze Trance i techno, także jeszcze się kształtowało dość gwałtownie).
W Hardstyle prymitywizm ten nie ma najmniejszego sensu, bowiem muzyka ta nie jest robiona w 90% przypadków dlatego, ze się komuś z producentów podoba, tylko dlatego iż obok Electro jest to obecnie jeden z najlepiej sprzedających się gatunków w Europie.

Totalnie nie na miejscu jest tez twierdzenie, jakoby muzyka ta wywodziła się z Trance.
Otóż nie jest to prawda, bowiem Hardstyle zawiera tylko część elementów charakterystycznych dla muzyki Trance, tak jak melodie i częste wokale.
Natomiast linia wiodąca bassu oraz pattern rytmiczny, to czysta spuścizna po Hardcore.

Muzyka ta nie jest także niczym nowym, bowiem już w latach 90tych była w swej pierwotnej postaci mocno eksploatowana w Wielkiej Brytanii, jako specyficzna odmiana Brytyjskiego Happy Hardcore.
Po prostu na swój sposób Holendrzy i Belgowie przerobili ów Brytyjski podgatunek, a producenci i recenzenci z szczera duma przykleili metkę "nowego gatunku"...

Na szczęście to chwilowa moda.
Tak jak powoli światowa scena muzyki klubowej, przejada się już Electro, tak za góra trzy lata o Hardstyle mało kto będzie pamiętał.
Głównie z tego powodu iż muzyka ta jest niezwykle prymitywna i gdy odejdą od niej obecni słuchacze (dorosną i zaczną cenić inną muzykę), dla kolejnego pokolenia nastolatków wymyśli się coś innego, bo przecież nie będzie już wtedy "trendi" i "jezzi" powiedzieć: "Słucham Hardstyle. Jestem fanem techno"... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa wypowiedz :] A co do tego ze nie wywodzi się z Trancu calkiem mozłiwe nie sluchalem techna a wpis jest z wikiipedii nie wiem czemu nazywacie to prymitywizmem :] Mnie sie podoba jak to koledzy mowia "Upcyś-Dupcyś Upcyś-Dupcyś Upcyś-Dupcyś Upcyś-Dupcyś Upcyś-Dupcyś Upcyś-Dupcyś I NAPIE****" heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 20:27, MiejskiKlasyk napisał:

Każde techno to IMO największe dziadostwo jakie jest, bo muzyką tego nie nazwę...

Rozumiem, że pijesz do tego, iż jest to muzyka (sorry, ''muzyka'') wykreowana elektronicznie, bez użycia instrumentów. O to Ci chodzi? Jeśli tak, to powiedz jak robią bity DJ Premier, DJ Babu, 600V? I nie wyjeżdżaj z Rootsami (których pewnie nie znasz) ani z tekstem, że w rapowych kawałkach tekst jest - w ''każdym techno'' (czyli, jak mniemam, dla Ciebie to trance, house, progressive itd.) znajdzie się mnóstwo kawałków z tekstem. Czasem (często)głębszym, niż tym w wydaniu Molesty, HG i innego tego typu niewiadomoczego [są perełki, jak Ostry, ale to mało]:P.

Dziękuję.

A co do tematu - hardstyle? Hardcore? Speedcore? BLEEEEEEEEEEE! Progressive, to jest to :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ak ma racje czepiasz sie a nie masz podstaw logicznych. Równie dobrze mogę poweidzieć że polski rap jest bez sensu wsluchaj sie w tekst :]

Ak.47 hmmm Progressive moze cos poslucham. Zapodasz kilka tytulow ciekawych kawalkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do samego hardstyle''u nic nie mam w przeciwieństwie do niektórych na tym forum bo przecież to tylko muzyka i każdy ma prawo słuchać tego co mu się podoba. Mi się podoba pare kawałków w tym gatunku mimo, że słcham głównie metalu jak np. kawałek Headhunterza - The Sacrifice i pare nutek Noiscontrollersa (chociaż do końca nie wiem czy on jest przedstawicielem tego stylu).

Co do agresji pojawiającej się u metalowców...coś w tym jest bo to raczej metale/punki i tacy, którzy słuchają takiego typu muzy robią rozróby a nie ''''techniawowcy'''' itp''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noiscontrollers jest uznawany za "hardstyleowca". Widze że tolerancja jednak istnieje :] chyba jedyna osoba słuchająca metalu która się nie czepiła "czachojeb**" gratuluje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hardstyle forever !!
Jakby to powiedzial Showtek "I live for Hardstyle, baby " ;) Byl ktos z forum moze na Qlimaxie? Wybieram sie juz od paru lat i sie wybrac nei moge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować