Zaloguj się, aby obserwować  
Moras1990

Rise of the Argonauts (temat ogólny)

16 postów w tym temacie

"Rise of the Argonauts to gra action RPG opracowana przez studio developerskie Liquid Entertainment. Pozycja ta nawiązuje do greckich mitów, a jej głównym bohaterem jest Jason (w Polsce znany jako Jazon) – heros, syn Ajzona, króla Jolkos. Inspirowana mitem o poszukiwaniu Złotego Runa gra przedstawia jego alternatywną historię, uzupełnioną przez twórców o nowe wątki.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a na wyprawy wyruszamy w towarzystwie dwójki innych herosów, którym możemy wydawać proste polecenia. Wśród nich znajdą się między innymi Herakles czy Atalanta. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, a podczas pojedynków z wojownikami i mitycznymi potworami używamy zarówno broni białej, jak i magii. Nie mniej ważne od potyczek są także liczne dialogi i zbieranie artefaktów, które przybliżają nas do upragnionego celu, jakim jest zdobycie Złotego Runa. Przygodom Jasona bacznie przygląda się czterech bogów: Ares, Apollo, Atena i Hermes. W zależności od tego, czy nasze działania się im spodobają czy nie, mogą nam pomóc (np. Apollo sprawi, że nasz bohater będzie szybszy) lub robić drobne psikusy (Hermes wywoła sztorm utrudniający podróż na statku).

Rise of the Argonauts wykorzystuje silnik graficzny Unreal Engine 3. Zarówno modele postaci, jak i wszelkie lokacje, zostały opracowane z wielką dbałością o szczegóły. W grze dostępny jest również tryb multiplayer (tylko kooperacja) – zarówno przez sieć, jak i przy jednym komputerze/konsoli."

źródło: gry-online.pl

Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawa gra z ładną grafiką i ciekawą historią. Jeżeli gameplay nie będzie zawodził to spodziewam się hitu na miarę God of War. Niestety trochę sobie jeszcze poczekamy, gdyż RotA zaplanowany jest na październik 2008 roku. Mam nadzieję, że nie będzie dodatkowych obsuw...

Na zachętę trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zn6bsWzpu6w&feature=user
oraz kilka screenów (wersja xbox 360)

20080617171929

20080617171948

20080617172006

20080617172026

20080617172052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tę grę. Z wywiadu z twórcami dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Mi: dowolność postępowania w każdej perspektywie dialogowej - każda decyzje będzie "nasza", żadna nie będzie zła, interesujący schemat postępowania zgodnie z bożym upodobaniem (ares - przemoc, apoll - błyskotliwość itp.). Action RPG na silniku UT możne być dobrym połączeniem. Najbardziej ciekawi mnie cześć gry związana właśnie z walką i eksploracją terenu - kritical hit''y i umiejętności. Zapowiada się ciekawie. Zapewne nie wyjdzie po polsku, przynajmniej w tym roku, ale kto wie, możne ang. będzie przyswajalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:21, Moras1990 napisał:

"Rise of the Argonauts to gra action RPG opracowana przez studio developerskie
Liquid Entertainment. Pozycja ta nawiązuje do greckich mitów, a jej głównym bohaterem
jest Jason (w Polsce znany jako Jazon) – heros, syn Ajzona, króla Jolkos. Inspirowana
mitem o poszukiwaniu Złotego Runa gra przedstawia jego alternatywną historię, uzupełnioną
przez twórców o nowe wątki.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a na wyprawy wyruszamy w towarzystwie
dwójki innych herosów, którym możemy wydawać proste polecenia. Wśród nich znajdą się
między innymi Herakles czy Atalanta. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, a podczas
pojedynków z wojownikami i mitycznymi potworami używamy zarówno broni białej, jak i magii.
Nie mniej ważne od potyczek są także liczne dialogi i zbieranie artefaktów, które przybliżają
nas do upragnionego celu, jakim jest zdobycie Złotego Runa. Przygodom Jasona bacznie
przygląda się czterech bogów: Ares, Apollo, Atena i Hermes. W zależności od tego, czy
nasze działania się im spodobają czy nie, mogą nam pomóc (np. Apollo sprawi, że nasz
bohater będzie szybszy) lub robić drobne psikusy (Hermes wywoła sztorm utrudniający podróż
na statku).

Rise of the Argonauts wykorzystuje silnik graficzny Unreal Engine 3. Zarówno modele postaci,
jak i wszelkie lokacje, zostały opracowane z wielką dbałością o szczegóły. W grze dostępny
jest również tryb multiplayer (tylko kooperacja) – zarówno przez sieć, jak i przy
jednym komputerze/konsoli."

źródło: gry-online.pl

Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawa gra z ładną grafiką i ciekawą historią. Jeżeli
gameplay nie będzie zawodził to spodziewam się hitu na miarę God of War. Niestety trochę
sobie jeszcze poczekamy, gdyż RotA zaplanowany jest na październik 2008 roku. Mam nadzieję,
że nie będzie dodatkowych obsuw...

Na zachętę trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Zn6bsWzpu6w&feature=user
oraz kilka screenów (wersja xbox 360)



Zobacz jak to szybko zleciało, jeszcze 2 miesiące do Argonautów :D

edit: a jednak nie jeden tylko 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie doczekac na RoA. W preordzerze na pewno nie zamówie, ale cieszę się, że przynajmniej zlokalizowali na wersje kinową.
Edit
Zna ktoś wymagania sprzętowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci "Argonauts" nawet dobrze się prezentują... wyglądają jak 300, walczą jak 300, stwory jak w 300, fabuła jednak nie :). Ciekawe czy to będzie dokładne odwzorowanie mitologii, czy jednak trochę historycy w CNN będą się czepiać. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 18:36, Kawosz napisał:

Kolejna obsuwa premiery. Mam nadzieję, że jak wyjdzie, to przynajmniej bez bugów. Czekam
cierpliwie.


Witaj!
Dzisiaj panowie z Codemasters znowu przełożyli premierę na "początek" roku 2009. Tak więc widać, że chcą wypuścić na rynek produkt, który będzie mega-dopracowany.
Edit: A co do wymagań - zapewne będą takie jak większości gier stworzonych na Unreal Engine 3
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:38, Kawosz napisał:

Czyli mamy wcześniejszą niż się zapowiadało premierę. Bardzo się cieszę z tego powodu
i liczę, że nie uświadczymy bugów.


Mnie to aż euforia ogarnęła :) Tylko czemu ciągle na stronie sklepu gram.pl pisze grudzień... Tak... mrocznie :P Niech zmienią na 16 grudnia to się uspokoję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Witam,

Interesująca Panią gra wstępnie ma zaplanowaną premierę na grudzień, jednak na podstawie informacji otrzymanych od dystrybutora wynika, iż może się przesunąć na początek przyszłego roku."

@ od gram.pl :)

:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaaa, zainteresowanie grą ogromne.
Czy ktoś w to grał?
Ciekawy jestem czy warto kupić tą grę za 49zł. A może to wciąż zdzierstwo?
Widziałem kilka ocen i recke na game trailer - 6,5 - to dość nisko, bardzo nisko.
Skoro nikt nie grał to poczekam chyba jak zejdzie do około 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam problem. Kupiłem sobie RoTA i kiedy chcę zainstalować grę to nie mogę bo wygląda na to, że płyta jest pusta. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Czy do gry jest jakiś patch, który sprawi, że będzie ona chodzić bez płyty?
Będę wdzięczny za linka, system Windows 7 64-bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kupiłem ww grę w kolekcji Extra Klasyki, zarejestrowałem na cdp, aby pobrać instrukcję, klikam przycisk pobierz i wyświetla się okienko logowania na serwer ftp, ale moje dane z cd p nie działają. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć instrukcję do ww gry. Na odpowiedź z pomocy technicznej jeszcze czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 22:40, elfmag napisał:

Witam
Kupiłem ww grę w kolekcji Extra Klasyki, zarejestrowałem na cdp, aby pobrać instrukcję,
klikam przycisk pobierz i wyświetla się okienko logowania na serwer ftp, ale moje dane
z cd p nie działają. Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć instrukcję do ww gry. Na odpowiedź
z pomocy technicznej jeszcze czekam



Już sobie poradziłem - winna była przeglądarka...
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować