Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Złóż komputer do gry w Age of Conan ze sklepem gram.pl!

77 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2008 o 21:07, Khasim napisał:

Ja to widzę tak - 1280x1024 to już previous-genowa rozdziałka, coraz więcej gier jest
robionych pierwotnie pod konsolowe 16:9, więc monitor 16:10 jest sensownym wyborem, z
kolei 1920x1200 to już rozdzielczość dla naprawdę wypasionych sprzętów, 1280x720 - monitorek
przymały, a 22" panorama iiyama 1680x1050 jest taki w sam raz :)

Hmm, to chyba, że tak. Ja wciąż jadę na zwykłym Flatroniku 17 cali, i nie myślę o zmianie, ale nawet jeżeli zmienię monitor to gdy gra będzie chrupać, zmniejszę rozdziałkę a nie będę smędził jakie to wymagania wielkie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co komu taki sprzet do conan skoro na oficjalnym forum pelno jest postow ze gra chodzi do pupy nawet na lepszych kompach (CPU C2Q, 4GB i GTX280=25fps na high). Gra ma spartolony engine i nic nie pomoze, chociaz jest kilka osob ktore pisza ze gierka im smiga super jak ta lala (ja do nich nie naleze, a szkoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona x2 4400 (2,3Ghz) ok. 150zł , 2Gb ramu (good ram 800Mhz) ok. 110zł , gf 9600 tg (Asus) ok. 500zł i z nowszych pozycji: Grid na 1600/1200 śmiga mi na max detalach ok.40 FPS''ów, Assasins Creed na takich samych ustawieniach ok. 35 FPS''ów. Więc nie sądze żeby mój sprzęt tak łatwo uległ Conanowi :) Aha klawkę ma za 30zł Logitecha, a mychę a4techa laserową ze zmienną czułością od 600dpi do 2500 dpi, kupiłem za jakieś 70zł i bardzo dobrze się gra. :P Pozdrawiam wszystkich którzy nie dają się zwariować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:05, Gol Galad napisał:

Jeszcze nie ma zbyt dużego wyboru w kwestii komponentów do PC, ale jest dobrze jak na
start. Oby ta oferta się powiększyła! : )


Oferta będzie się stale powiększać. Jeszcze w tym tygodniu pojawi się spora ilość nowych podzespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:15, milten6 napisał:

Oferta sprzętu jest dosyć uboga, nie widzę żadnych procesorów,


Procesory będą, może jeszcze nawet w tym tygodniu. Stopniowo będziemy wrzucać do sklepu coraz to większą ilość komponentów. Skupiamy się jednak głównie na sprzęcie stworzonym z myślą o graczach, dlatego raczej nie będziemy sprzedawać zwykłych myszek, tylko myszki, których specjalne możliwości można wykorzystać w grach.

Jesteśmy portalem o grach, sklepem z grami i akcesoriami, które w grach będą spisywać się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 09:54, damos123 napisał:

Najmocniej pszepraszam ale ktoś tu chyba jest chory. Ostatnio składałem koledze kompa
właśnie pod Age of Connan i bez monitora zapłacił 1500zł. Age of connan śmiga mu na max detalach


A możesz zdradzić w jakiej rozdzielczości Twój kolega gra i czy ma włączone AA? Możesz podać przybliżoną konfigurację złożonego przez Ciebie komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:17, SimekPL napisał:

Niektóre ceny straszne macie...
Reapery 2.2GB CL4 kosztują gdzieś 280zł, a u was 330zł ze zniżką... =P


A możesz podać gdzie?

Dnia 22.06.2008 o 12:17, SimekPL napisał:

Mam pytanie - Czy za zakup tego sprzętu otrzymuje się wPLN?


Do sprzętu nie są dodawane wplny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 13:18, mglu napisał:

Tylko po co 4GB ramu, skoro 32-bitowe systemy widzą "tylko" 3? Oj, nieładnie zdzierać,
nieładnie. A Furusu ma rację - nie warto tylko pod jedną grą uparge`ować kompa.


Teoretycznie można wykorzystywać 4GB RAM na Windows XP. Polecam lekturę:
http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/PAEdrv.mspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nightwolf - niestety ale twój sprzęt może ulec Conanowi, nie chodzi mi o to że masz słaby komp ale silnik gry jest po prostu spier....... Na moim 9800gtx gra chodzi ledwo w 20 fps.

Myślę że trzeba będzie jeszcze długo poczekać na optymalizacje, mam nadzieje że nie tak długo jak to miało miejsce z Gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn...czego ja się tu naczytałem :) Wybaczcie, że nie będą cytował po kolei do nicków, bo po prostu za dużo zachodu ;)

1) Na pytanie po co komu 4 gb ramu...jednak sporo ludzi ma już system 64 bitowe i jak sam Johonny Bravo napisał jest pewien "sposób" i na systemy 32 bitowe.
2) Co do słabej wydajności na np. gf 9800 gtx - wcale nie oznacza to, że na czymś słabszym nie będzie lepiej działało, po prostu AoC jak już wszyscy zauważyli ma dość niedopracowany engine i gryzie się z rozmaitymi konfiguracjami, sterownikami itd. Jeżeli jednak posiada się sprzęt, który teoretycznie powinien pociągnąc AoC perfekcyjnie (np. 9800gtx), to warto pokombinować - sterowniki, format, różne ustawienia itd.
3) Co do samego artykułu, znacznie lepszym wyborem, jeżeli idzie o kartę graficzną jest w tym momencie nowe "dziecko" Ati, czyli radeon 4850, który jest tańszy od zaprezentowanego modelu evegi i wydajniejszy od niego. Inna sprawa, że cena ponad 500zł teraz za gf8800 woła o pomstę do nieba z racji tego, że zaczęła się ostra walka cenowa między gigantami na rynku kart graficznych i ceny lecą na łeb i szyję i już w niektórych polskich sklepach można łapnąć taką kartę za 450zł ;]
4) Co do karty muzycznej jak już ktoś również zauważył większość śmiertelników nie odczuje różnicy w stosunku do tańszego o ponad 100zł x-fi xtreme gamera
5) klawiatura i mysz...oczywiście prawdziwy gracz nie powinien na tym oszczędzać, ale AoC nie jest fpsem i kupno myszy za prawie 300zł czy klawiatury za 200 niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem ;)
Cena drugiej myszy, Razera, jest w normie, bo jednak 100zł za mysz dla gracza to całkiem dobre rozwiązanie, a tańsze modele mogą powodować dyskomfort w trakcie grania.
6) Ram, no Tutaj jest spory wybór, ale faktycznie warto rozważyć zakup tańszych o 60zł pamięci Corsaira, A-Data czy Geila.
7) 1500zł za sprzęt na którym śmiga AoC na high (domyślam sie, że chodzi o high "względny")..hm...no jest to możliwe, ale oszczędzenie na zasilaczu, płycie głównej, obudowie, może się niekorzystnie odbić na ogólnej jakości sprzętu...Oczywiście przy mocno ograniczonym budżecie jest to jakieś rozwiązanie, ale niezbyt przyszłościowe.
8) Jeszcze na temat rozdziałki, 1680x1050 jest po prostu teraz jedną z najpopularniejszych rozdzielczości - najczęściej nowe monitory lcd 20-22" oferują taką, a niewiele osób kupując nowy monitor decyduje się na coś mniejszego.
9) Pharaun, nie zmniejszaj rozdziałki na lcd z natywnej :| Człowieku, spadek jakości obrazu jest Gigantyczny przez duże "G". Dlatego mając taki monitorek trzeba się liczyć, że w końcu przyjdzie czas na low detale, ale wciąż wysoką rozdziałkę :)
10) Taka sugestia, powinniście zachęcić ludzi do kupowania sprzętu w waszym sklepie, albo jakimiś konkurencyjnymi cenami, albo...no właśnie ;] ceny to podstawa i wątpie, że znajdzie się wielu nabywców na komponenty które można znaleźć taniej w innych polskich sklepach ;)

A pff, oczywiście nic nowego do dyskusji swoim postem nie wnoszę, ale nuż, ktoś komu nie będzie się chcialo czytać wszystkich wcześniejszych rzuci okiem na ten :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 13:38, Johnny Bravo napisał:

> Przydałaby się jeszcze jakaś płyta główna ;)

Będą:D. Może jeszcze w tym tygodniu.


Hm. Widzę, że sklep się rozwija ;) Gratulacje i powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 20:46, zawcia napisał:

7) 1500zł za sprzęt na którym śmiga AoC na high (domyślam sie, że chodzi o high "względny")..hm...no
jest to możliwe, ale oszczędzenie na zasilaczu, płycie głównej, obudowie, może się niekorzystnie
odbić na ogólnej jakości sprzętu...Oczywiście przy mocno ograniczonym budżecie jest to
jakieś rozwiązanie, ale niezbyt przyszłościowe.


AMD 5000+, g8800 gt 512mb gainwarda, 2gb ram geila, zasilacz chiefteca, obudowa standard, myszka a4 tech opto 518 i jakas pseudo multimedialna klawierka (nie grywam w fpsy wcale więc cudów tu nie potrzebuję); myślę że na takim "budżetowym" sprzęcie nie powinienem narzekać jeśli bym zabrał się za AoC :)
aha a cena dość aktualna bo minął raptem miesiąc od zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nas to degradują za kilka postów pod rząd, a Wy możecie wszystko ;/

Co do kompa, to mi na nowym kompie, (Crysis chodzi bez żadnych lagów ;) ), słyszałem, że by mi się ciął AoC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam komputer kupiony w zeszłe wakacje i gra chodzi "na fula".

Intel C2D E4400 2ghz @2.8ghz
2gb DD4
GF8800 GTS 640mb

No, oprócz anti-aliasingu, który jest x2. Ale ładnie wygląda to pole widzenia 3400 metrów bez oblivionowej "zupy" ;)

PS: Na jaja Croma! Nie wrócę do WoWa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować