Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Przyszłe gry Square Enix tylko dla osób z Internetem?

35 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2008 o 11:10, Azreix napisał:

Zgroza. Mam nadzieję, że nie dożyję takich czasów.


A ja mam nadzieję że takie czasy nie nastaną -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech już kiedyś była podobna dyskusja jak Microsoft tłumaczył brak nośnika HD u siebie tym, że popiera elektroniczną dystrybucję ilmów :D

To nie dla mnie. Ile gier na dysku zmieścicie? 10? 20? okej, powiedzmy, że macie terrabajtowy dysk :) Niech to nawet będzie 40 albo 50 gier :) (zakładam, że jednak gry będą zajmować coraz więcej i jak w przypadku MGS4 50GB to nie będzie rzadkość).
Ja na jedynien a PS3 mam już ponad 50 tytułów. I co? jak przyjdzie znajomy na kopaninę to najpierw parę godzin ściągania bo musiałem to wykasować by zrobić miejsce na coś nowego?
To samo z filmami HD. Ja nie chcę czekać, ja chcę móc włożyć do napędu to za co zapłaciłem.

I tak jestem wzrokowcem i jak inni tutaj lubię dokonywać wyboru w co pogram albo obejrzę patrząć na grzbiety moich kolekcji.

Ach, i te zakupy w sklepie, gdzie sprzedawca mnie zna, odłoży pod ladę co trzeba, da zniżkę, pogada ze mną... Nie lubię sklepów internetowych, taki staro-szkolny jestem :D

I nie wierzę, że wydawca będzie trzymał specjalnie dla mnie gierkę sprzed 10 lat na swoim serwerze bym mógł ją ściągnąć... Pamiętajcie jak niewiele obecnie tytułów jest tak długo wspieranych przez wydawców, szczególnie na konsolach (już parę gier sieciowych z PS2 ma pozamykane serwery).

Dystrybucja elektroniczna jak dla mnie to tylko uzupełnienie tradycyjnego sposobu. Już nie wspomnę o tym, że oni się nawet nie kryją, że po prostu chcieliby jeszcze więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz, gracze ze słabym łączem mogą podziękować. Po dwa okrutny pomysł. Za dużo luk w takim systemie dystrybucji gier. Nie wiem co chcieli osiągnąć czymś takim ale na pewno im się nie udało zaskarbić sobie głosów graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wole pozostać przy normalnych DVD no może w późniejszym czasie przerzucę się na Blu-Ray ale na razie nic takiego nie planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 08:43, kindziukxxx napisał:

A drugą kwestią t tej sprawie jest oczywiście prędkość internetu jaką posiadamy w Polsce najpopularniejsze prędkości 512kb i 1024kb a w stanach ma niedługo wyjść 50 Mb :)


U nas też niedługo będzie 50Mb/s, aktualnie TP przeprowadza takie testy ;) Do 30 czerwca można się jeszcze na nie załapać, trzeba tylko mieszkać w Warszawie i mieć tuż obok siebie centralkę :D

A wracając do tematu, to ja osobiście wolę edycje sklepowe z pudełkiem, instrukcją i płytą, dystrybucja internetowa byłaby dobra, gdyby ceny były tam niższe, bo z tego co widać na Steam''ie, EA Store i PS Store to ceny są identyczne jak w przypadku edycji sklepowych. Plusem jest to, że przynajmniej jakieś klasyki można szybko, łatwo i za niewielkie pieniądze zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie przekonam się do zakupów sieciowych, wolę widzieć, dotknąć, itp. kupiony produkt (w tym przypadku pudełko z grą), niż gapić się w pasek download, a potem podziwiać "piękną" ikonkę na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz kraj tego zbyt dobrze nie pociągnie, toć sieć na naszych rodzimych ziemiach nie jest dostatecznie dobrze rozbudowana nawet żeby być dobra do Steama. ; p

A lepiej mieć grę w garści niż na internetowym talerzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech - mi szczerze mówiąc nie widzi się dystrybucja cyfrowa.

Owszem, staje się ona co raz bardziej popularna, ale jednak jeżeli za coś płacę, to wymagam, by stało to na półce. Abym mógł wziąć tą rzecz do ręki, wiedzieć że jest moja, pochwalić się komuś nią za kilka lat. Bardzo cenie sobie pudełka od gier, lubię patrzeć na moją kolekcje, tak więc wolałbym mieć wszystko w boxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak zrobią konsole umrą szybciej niż mi się wydaje. Przecież konsolowcy żyją z wymiany, sprzedaż i wypożyczania i to nie tylko u nas. Najgorsze jest to, że mimo wzrostu sprzedaży oni i tak chcą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz to widze w dobie MGS4. gra bedzie kosztowac pewnie tyle co wersja pudelkowa + dzialka za prad po 2tygodniowym sciaganiu (jak sie cos skopci to od nowa). A jak sie komus plytka polamie to po to ma dozywotnia gwarancje CDPROJEKTU zeby dostac nowa.

Poza tym to raczej kwestia zablokowania rynku wtórnego gier, zeby nie bylo: ja mam crysis a ty farcry2, jak nam sie znudza to sie wymienimy. apropos: moze mi ktos powie jak to jest przy STEAMie, moge sobie np pozyczyc(albo dostac w spadku) od kolegi takiego HL2 ??

Jakos do mnie przemawia bardziej wersja "namacalna".A po krotkim obcowaniu ze STEAMEM dostaje wysypki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 14:31, Daym0n napisał:

Brak tekturowego/plastikowego pudeleczka, zalatującej farbą i klejem instrukcji i innych
bajerków jak np. plakacik? O nie nie nie nie :P


To gra konsolowa , tam z reguly takich zaawansowanych bajerow jak pozadna instrukcja i dodatki nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować